Szkoły z PASE przestraszyły się rankingu Newsweeka

Temat przeniesiony do archwium.
Wiadomo już dlaczego szkoły z PASE nie wezmą udziału w rankingu Newsweeka. Przyczyna prozaiczna - kiedyś (szkoły z PASE) same układały ankietę i same ją oceniały a Newsweek to miał firmować. Dlatego też przodowały w rankingach (próbując niszczyć w ten sposób konkurencyjne szkoły językowe) - to łatwe będąc sędzią we własnej sprawie (tak było w 2002 i chyba 2003 r.). Teraz kiedy ankieta jest bardzo rozbudowana i oceniana przez jak najbardziej niezależny PBS - szkoły z PASE się obraziły (pamietajcie, że PASE jest utrzymywane przez kilkanaście prywatnych szkól językowych, a w jego władzach zasiadają osoby kierujące tymi szkołami) . A tak naprawdę przestraszyły niezależnej oceny Newsweeka. Trzeba też zwrócić uwagę na cyniczne hasło szkól tworzących PASE: podwójna gwarancja skuteczości, które polega na tym że: Po pierwsze to, że szkoła z PASE sprawdza sama siebie, a po drugie szkoła stale sie doskonali wspólpracując i wymieniając doświadczenia z samą sobą. I CZY Z TEGO POWODU MAMY NIE PATRZEĆ SZKOŁOM Z PASE NA ŁAPKI.
A ten ranking w ogóle dojdzie do skutku? Wygląda na to, że większość szkół go bojkotuje.
Przecież wiadomo,że to czysty biznes. Wszystkim szkołom zależy (zależało) na znalezieniu nię w czołówce rankingu Newsweeka. Pamietam, jakie reakcje były po ubiegłorocznym rankingu Newsweeka - na Śląsku wygrała Profi-Lingua. Zaraz odezwały się głosy niezadowolonych właścicieli innych szkół. protesty, sprostowania itp. Wiadomo, że Profi wygrywa ceną i konwersacjami. Sam chodziłem, więc wiem. Zaliczyłem wiele szkół. Jedno wiem - jak ktoś jest oporny na wiedzę, to nic mu nie pomoże. Chodziłem do Berlitza - super szkoła (dla bogatych), choć poziom dostosowywany był do średniej grupy. Zaliczyłem także inne szkoły - metody z lat 60-ych, 80-ych - czytanka, słownictwo, praca domowa - żenada, zero motywacji.
Motywacja to chec wlasna nauki! Gorszym brakiem motywacji jest zly dobor grup! To tez slabosc wielu szkol, a w szczegolnosci tych wielkich, bo majac duzo kursantow, nie wszystkich mozna zadowolic! Szkoly mniejsze sa czesto przyjazniejsze, gdyz blizej pojedynczego klienta!
A co myślicie o rankingu szkół językowych 2005. Właśnie się ukazał.
jesteśmy szkołą językową z Łodzi, w zeszłym roku na 3, w tym na 7 miejscu. Dwa lata temu na 15. Nie boimy sie żadnych rankingów, nie wstydzimy się w nich występować i nie mamy nic przeciwko konkurencji.
W tym roku zajrzał do nas ankieter aby zadac pytania na podtsawie których nas ocenili. Niestyety , dalej sa to pytania o formalności - np. czy w umowie która się podpisuje ze szkoła jest napisane jak szkoła opracowywuje nieobecności nauczycieli. jesli jest to są punkty, jesli nie to punktów nie ma. My byliśmy problematycznym przypadkiem ponieważ powiedziałam, że u nas przez 13 lat nie było odwołania zajęć, bo mamy zawsze nauczyciela wolnego do konsultacji, który wchodzi jesli zdarza się choroba. Za to punktów nie było. Były punkty za ilośc słowników w szkole, ale nie było za ilośc przeprowadzonych, ocenionych testów ze słówek w ciągu roku. A my mamy ich przynajmniej po 30 w każdej grupie.Pytała pani do jakich egzaminów prowadzimy zajęcia ( chyba nie wypadliśmy tu najlepiej, bo od 10 lat specjalizujemy sie tylko w egzaminach Cambridge, łącznie z egzaminami dla dzieci Cambridge Young Learners), ale nie było pytania o zdawalność, ile uczniów zdaje!
Tak więc trochę żal, bo pytania dotyczyły prowadzenia szkoły, a nie uczenia języka. Poza tym w Łodzi sprawdzono 16 szkól, a na rynku jest 65. Co to więc za ranking. Nie wiem, czy poddam się ocenie za rok. Jestem niezależną szkoła, nie działam w sieci, sama pracuje na swoją opinię i nie gnie3am się za żadne miejsce. Ale merytorycznie nie czuję, że oceniono edukację.Oceniono instytucję. Szkoła , dobra szkoła, to coś więcej.
Co do PASE, roczna składka miała mnie kosztować 8000 złotych. Wolałam zafundować 10 biednym uczniom kolonie językowe.
Trochę brzydko, bo się nie przedstawiliśmy- College of languages z Łodzi.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą