Help! jak dojechać samochodem do Anglii?

Temat przeniesiony do archwium.
wyjeżdżam samochodem do Anglii pod koniec czerwca. bede wdzieczny za jakieś wskazówki jak tam dotrzeć? Szczególnie jaki wybrać prom? A może eurotunel? Mój mail: [email] dzieki!!!!
witam jezeli cos sie dowiedziales na temat wyjazdu to prosze podziel sie tymi wiadomosciami moj email [email]
Ja tez prosze o informacje ale wybieram sie do dublina prosze o pomoc
to moj mail [email]
Wybieramy się również do Anglii samochodem, jaką trasą bo nie mam zielonego pojecia. Proszę o maila [email] Dziękuję
Zrezygnowalem z samochodu bo na poczatku wyliczylem ze za 2 osoby wyjdzie tak samo jak autokarem a zabrac mozna wiecej. Ale pojawilo sie mnostwo probolemow - np do eurotunelu ktory kosztuje 120 Euro nie wpuszczaja autek z LPG. Prom kosztuje chyba ze tyle samo. Czyli koszt wyjazdu wzrasta o 500PLN. Podobno po 3 miesiacach policja w GB sie pluje ze za dlugo jezdzisz na polskim ubezpieczeniu. Osobiscie wybralem trase czwa- szczecin, tutaj full tank paliwko i gaz co starczy prawie do kanalu. Na granicy podobno mozna kupic za 5 zeta mapke z LPG ale chyba tylko niemcy. Na allegro taka mapka kosztuje 10PLN i opisuje 31 panstw wraz z cenami.
No i jak juz dojedziesz to masz kierownice nie po koszernej stronie.
Moj kumpel mial malucha z odrzutu do Anglii wiec mial kierownice po prawej stronie. Jazda tym u nas to byl prawdziwy koszmar wiec pewnie tak samo sie jezdzi naszym autem tam. Szczegolnie wyprzedzanie to bylo prawdziwe kamikadze.
kupcie se GPS to zaprowadzi was pod same drzwi zadanego adresu w europie
re: jazda do Anglii - najpierw dobrze oblicz koszty trasy autem, autokarem a nawet samolotem. Drugie, po co Ci polski samochod w Anglii - jak uzywane samochody mozna tutaj kupic i to nawet tanio. Z ubezpieceniem to slyszalam ze mozna 6 miesiecy na polskim jezdzic - ale najpierw musisz sie upewnic, jaka masz police i czy ona pozwala na tak glugi okres za granica, bo moze nie. I z kierownica - coraz wiecej jest wypadkow dlatego, ze ludzie sie po prostu myla (wiem, ze nie wszyscy).
I tez jak sie samochod zepsuje i bedzie potrzebowac czesci - to co wtedy?
zalezy gdzie dokladnie jedziesz. pomysl lepiej o promie z niemiec do angli bo takie tez sa i to nie drogie. a ak prom to z francji z calais do angli do dover dla dwoch osob i samochodu to 20 funtow. tylko wczesniej zarezerwuj miejsca bo jak przyjedzioesz moze nie byc i bedziesz musial wybrac drozszy. eurtunel to 150 euro czyli za drogo nara
WitamrnrnJa podobnie jak autor tego topiku wybieram sie polskim autem do Anglii na wakacje.rnrnMam do was 2 pytanka.rnrn1.Mój samochód jest zarejestrowanym na mojego tatę (kiedyś niższe zniżki pzu i tak już zostało).rnCzy potrzebuję jakieś upowaznienie iod taty tp ?rnrn2. Czy polisa PZU OC+NW wystarczy ? Czy musze sie jeszcze dodatkowo ubezpieczyc ?rnrnrnPozdrawiam
Witam
Ja podobnie jak autor tego topiku wybieram sie polskim autem do Anglii na wakacje.
Mam do was 2 pytanka.
1.Mój samochód jest zarejestrowanym na mojego tatę (kiedyś niższe zniżki pzu i tak już zostało).Czy potrzebuję jakieś upowaznienie od taty itp
2. Czy polisa PZU OC+NW wystarczy ? Czy musze sie jeszcze dodatkowo ubezpieczyc?

pozdrawiam

Marcin
a umiecie jeździć po lewej stronie?
witaj, ja m tez sie wybieram w tamte strony i dowiedziałem sie ze jeżeli nie masz samochodu na gaz najlepiej jechac eurotunelem wychodzi cos ok 400 euro za samochod. A jak byś miał wolne miejsce w samochodzie i chciałbys zabrać studenta, czyli mnie:), to daj znać. pozdrornmoj mail [email]
ja jechalam autem w wroclawia w maju. Eurotunel odpada bo drogi, prom z Calais roznie,ja trafilam na pogode sztormowa wiec podniesli ceny (90 funtow!), ale nie mialam wyjscia bo z powodu pogody tunel kosztowal 205 euro! (dasz wiare?). Najlepiej zabookowac przez net prom z Boulogne do Dover(do Boulogne jedzie sie przez Calais jakies 30 km w dol), jest najtaniej, tylko jak trafisz na wiatry jak ja, to te tanie promy niestety nie poplyna...... Ale warto sprobowac.Podaje link: rnhttp://www.speedferries.com/sppl/Francja.htmrnrnPowodzeniarnW razie pytan pisz: [email]
jak masz co najmniej dwa pasy w jedna strone to wyprzedzanie masz z bani. to nie Polska. jestem w angli juz 2 lata. jezdze samochodem z Pol.prom na samochod z piecioma osobami to tylko 45 funa. wiedz nie wiesz a pierdolisz i ludzi w blad wprowadzasz. a opowiesc o plujacej sie policji to opowiesc ze smokami wtle i tylko czerwonego kapturka brak
o jezu to sie bukuje wczesniej przez neta mozna wyrwac za 25 funa za piec osob. co za niezdary daja tu rady
prom jest zawsze tanszy
a jaki to problem bo za bardzo nie kminie. kierownica kreci sie tak samo jak w Polsce w prawo i lewo
POTRZEBUJE MAPY LPG W ANGLII. POMOZCIE
a kiedy dokladnie planujesz jazde i z jakiego miejsca Polski? odpisz na [email]
SpeedFerries rzeczywiscie najtanszy, tez plynelam w maju i w jedna str kosztowal 18, a w powrotna 28 euro, ale trzeba dosc wczesnie rezerwowac, bo potem zostaja tylko drozsze bilety(cena zalezy od terminu)
Witam planuje w najblizszym czasie powrot z Anglii (Birmingham) do Polski (Wrocław), szukam wolnego miejsca w samochodzie;d i dokładam 200 zł do benzyny. dzwoń - [tel]
dokładnie ja tez jestem autem z polski w szkocji i jezdzi sie bardzo łatwo i polskie ubespieczenie jest duzo tansze a jesli chodzi o policje to w uk sie nie plują tylko w irlandi jesli ktos sie wybiera polskim samochodem to polecam
za 200 zł. to chyba tylko do dover
wejdz na strone rezerwacji "P&O Ferries" to sa jedne z najtanszych promow. Promy sa tansze duzo niz euro dziura kolejowa. Jesli rezerwujesz na pare pare dni naprzod to mozesz trafic nawet za 19 GBP i odrazy powrotny jeszcze taniej i to nawet za pare niesiecy. Dover Calais to najtaniej.
pozdrawiam
Q
euro dziura to najtaniej?? kto to ci powiedzial?? milosnik koleji czy moze gornik-budowniczy metra...
to droga opcja a wdodatku naj naj drozej.
Q
podobno podobno...to nie polska policja!!! nawet cie nie zatrzymaja jak cos nie nawywijasz!!! to europa i unia. ja mieszka m tu od 2000 i mam zawsze jakies wieksze auto na polskich blachach do jazdy po europie, a miejskie tutejsze na UK, i nigdy nikt mnie nie gonil. to plotka angole to nawet za granice bez dokumentow auta jezdza z przyzwyczajenia. tu dokumentow sie nie wozi bo to wielka plachta a-4 jest, trzyma sie ja w domu!
Q
Cześć.
Zastanawiam się nad podróżą do Nottingham własnym samochodem.
Z tego co słyszałem to auta na polskich rejestracjach są rysowane, mają przebijane opony a czasem nawet palone. Czy ktoś może to potwierdzić?? Spotkaliście się z takimi rzeczami?? Z czego to wynika?? Jak reaguje na to policja??
A co do samej podróży. Czy lepiej jechać do calais czy gdzieś dalej. Np. w nocy czy wszędzie są przeprawy??
Czy ktoś wie czy można przesłać torbę do Anglii np. busem albo autokarem?? Jaką linią i jaka cena.
MR XY jak moge znaleźć prom z Anglii do Niemiec? Podaj stronke albo coś ;)
Ceść my też myslimy nad wyjazdem samochodem do Nottingham z warszawy na poczatku lipca moze jeszcae ktos by jechał samochodem to w drodze zawsze łatwiej
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa