nauka w szkole średniej w Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 75
spoko dzieki za wsparcie;))) nie wiem juz sam w tym jebanym necie nie ma nic konkretnego na temt szkoły... mam 17 lat chodze do II kalsy LO i chce musze wyjchac do londynu.. a podobno nie Polakow tam nie lubią... więc ekstra jestem zajebiscie podbudowany;))heheh ale dam rade;) jak ktos wie cosik na temat sql w angli prosze o pomoc. nr [gg]
jestem obecnie w londynie i ucze sie w szkole dla obcokrajowcow ale jest to takie same jak 9 klasa secondary school czyli nasz 3 gimnazjum, mam 16 laat i wlasnie w tym roku wybieram sie do collegu.
jezeli chcesz tu przyjechac to ty tez mozesz isc do collegu ale nie mysl o zrobieniu tutaj juz w tym wieku matury bo nie masz testu GCSE ktory ja bede pisac z science , matematyki i ang. na moim poziomie (oczywiscie wszystko po ang.)
matura czyli ang, A-level mozesz napisac w wieku 16 lat jezeli jestes bardzo dobra z danego przedmiotu i nauczyciel ci daje pozwolenie. normalnie a-level pisze sie w wieku 18 lat
jezeli przyjedziesz tutaj to mozesz isc jedynie do collegu gdzie bedziesz mogla wybrac sobie zawod, czyli jest to cos podobnego do pl szkoly zawodowej, tylko ze troche lapsze bo maja tu lepsze kierunki a pozniej z dosc duzymi trudnosciami mozesz sie przeniesc na kurs a-level i napisac ta mature,,,,,, to mnie wlasnie czeka dlatego jestem zalamana :( do napisania a-level potrzebujesz ocen z GCSE od A-C wlaczajac ang. literatur, czego ja nie pisze.....
takze zawsze mozesz zostac policjantka tak jak moja kolezanka ktora tu przyjechala w twoim wieku bez GCSE I przyucza sie do zawodu.....

NO CHYBA ZE ZNASZ PERFEKT ANGIELSKI TO CI GRATULUJE, BO JEZELI TUTAJ CHCESZ SIE UCZYC TO ZAJDZIESZ DALEKO....:)
jak masz pytania to pisz
no fakt to potwierdzam i najlepiej zeby sie bujal z murzynami wiem cos o tym mieszkam w londynie, ale mimo wszystko tez sa tu czasami ludzie mili itolerancyjni
a np. londyn jest wypasny:) tutaj sie czlowiek nie nudzi.....
Helou,
jesli jeszcze wchodzisz na tou stronkeu, to odezwij sieu do mnje plizzz
moje [gg]
czesc, mam 17 i chodzę do 2LO prawdopodobnie będę musiał wyjechać do Anglii na ten rok. Nie umiem dobrze angielskiego i obawiam się że w angielskiej szkole nie dam sobie rady, dlatego mam pytanie czy istnieją tam jakieś polskie szkoły w których nauka jest taka jak w polsce?
P.S. moje [gg]
>istnieją tam jakieś polskie szkoły w których nauka jest taka jak w Polsce.
Nie.
Jak masz 17 lat to wypadalo by isc do college na 'A' levels - ale jak nie czujesz ze dasz rady, to lepiej poszukaj pracy a pozniej, jak nauczysz sie jez. ang na tyle, - to na A levels i dalej.
Cześć teraz w listopadzie mam sie z rodzicami na rok przeprowadzic do londynu, obecnie chodze do 2 klasy LO mam 17 lat i nie mam pojecia jak ze szkolnictwe a angli czy sa jakeis polskie szkoly ,czy jak gdyz moj angielski nie ejst zbyt imponujacy, prosze o pomoc albo na email lub [gg]
prosze poszukaj w wyszukiwarce.
W UK jest obowiazek chodzenia do szkoly do lat 16. Nie wiem, co rozumiesz przez Polskie szkoly. Sa szkoly (generalnie parafialne gdzie mozesz sie przygotowac do 'A' levels z jez. pol (jako obcego)- ale na to niestety jest potrzebny dobry poziom jez. ang.
hej:) wlasnie zdalam do lo mam prawie 16 lat i tez zastanawiam sie nad nauka w anglii a dokladniej w birmigham i ogolnie malo wiem o nauce tam a najbardziej martwi mnie ta matura ktota teoretycznie chcac sie tam uczyc powinnam chyba juz miec...chyba jestesmy na tym samym poziomie nauczania wiec moze wiesz cos ma temat szkol w ktorych moglybysmy sie uczyc?;D
HEJ ja mam 16 lat i tez chce sie uczyc w b'ham ale nic nie wiem o tych szkolach wiec jak mozesz mi jakos pomoc odezwij sie;)
jesli ktos moze udzielic jakichs ciekawych informacji 16latce ktora chce sie uczy w anglii w b'ham i nie ma pojecia o tych szkolach niech oeezwie sie pod [gg] :))
zalezy o jakie szkoły Ci chodzi... żeby zrobić A-levele (odpowiednik polskiej matury) trzeba chyba 2 lat, no ale angielski to podstawa.
mam problem wyjechałem do Birmingham ze starszymi z musu nieco ponad miesiąc temu ,a chciałbym kontynuować edukacje w polsce zaczełem lo ,ale nie zaczołem robić 3 klasy ... chciałbym zacząc uczyć sie tutaj ale gdzie jak i co mam zrobić żeby być angielskim uczniem ( problem polega na tym że mam 18 lat i zaczyna sie drugie półrocze) moje [gg] prosze piszcie!! (cały czas jestem niewidoczny)
>problem polega na tym że mam 18 lat i zaczyna sie drugie półrocze
Mozesz isc do 'college' i zapytac sie. Napewno dobrze Ci doradza. Generalnie w ttym wieku robi sie 'A' levels.
Hej, temat stanął... Jak jest z tym sponsoringiem? Na prawdę myślicie że wydawnictwo zapłaci co najmniej kilkanaście tysięcy za jakieś raporty? O.o Wie ktoś może coś więcej na ten temat ? i.. tak dalej?:D
Cześć Wszystkim !
Jestem w pierwszej gimnazjum. Od niedawna planuję , aby na całe liceum wyjechać do Angli ( rozważałam też amerykę , zwłaszcza iż mam tam rodzinę , jednak odleglość jest zbyt duża)
Od jakiegoś czasu, regularnie szukam w internecie wzmianek na temat "liceum w Angli" , czytam fora.Jednak nie znalazłam jeszcze nigdzie opisanego tega krok , po kroku. No razie wiem tyle :

- skoncze gimnazjum
- pojadę do Angli
- poświęce rok na nukę j.angielskiego
-pójdę do collegu
- (mam nadzieję , postaram się ) zdac brytyjską maturę , tj. A-level


Mam jeszcze dość duzo czau, jednak nie wiem jak się za to zabrać.

Myslałam nad tym , ( pewna zyczliwa opsoba , podsuneła mi ten pomysł) aby:

1. wybrac misto w ktorym chcę się uczyć.
2. znależć szkole w ktorej chcę sie uczyć
3. Zadzwonić i zapytać się , czy jest możliwość zapisania się , jakie sa tego koszty,jakie papiery sa potrzebne, gdzie mogłabym znaleźć jakieś zakwaterowanie itp.

co o tym myślicie? :d

Po 1. Nie wiem jakie miasto wybrać. zastanawiam się nad Londynem, poniewaz jedzie ze mna kalożanak i ma ona tam rodzinę ,jednak zastanawiam się , czy zycie samemu(tzn. bez rodzicow) w tak dużym mieśćie to dobry pomysł...

Po 2. Nie amm zielonego pojęcia , o szkolach. Jakie sa dobre, a ktorych lepiej unikać? Gdzie najlepiej udac się na kurs j.anglieskiego itp.

Pa 3. Co z pieniędzmi?! Rodzice są w stanie pomoc mi finansowo. Ewentualnie opłacic szkolę (choć myślę ,ze jeśli pójde do narmlnej szkoły , nie trzeba będzie za nia placic) sluszałam też ,ze niektore szkoly ofiaruja kurs j. angielskiego uczniom do 18 roku zycia za darmo. Czy to prawda? Jesli tak przynajmniej to mam z glowy.
Ale co z zakaterowaniem? internat , czy mieszkanie kosztują.
Ile wachają sie ceny internatu , lub malego mieszkanka ( wolałabym chyba internat)

Jesli zncie jakies dobre szkoly z internatem ( publiczne tzn. szkoły za darmo , nie płatne) w londynie , lub innym ciekawym miejscu. albo jeśli macie jakiekolwiek informacie na temat rzeczy o ktorych wyzej pisalam , bardzo prosze o kontakt:

[gg]
mail: [email] ----> nie śmiac się :PP

Mam nadzieje ,ze wyrazilam sie , tak, że zrozumiecie .

Z góry dziękuje ;** :D
Mam identyczne plany jak ty z tym że ja mam rodzine w new port (mame chrzestna ),
tylko od niedawna patrze i nie moge znalezc zadnego polskiego liceum w new port ;) Mam nadzieję że sobie poradzisz, pozdrawiam ;]
Cześć w tym roku mam wyjechać do anglii gdy tam będę skończę już 16 lat i naukę w gimnazjum...jaką szkołę będę musiała tam wybrać ?? czekam pod nr. gg : 1897521
Cytat: truskaweczka1910
Cześć w tym roku mam wyjechać do anglii gdy tam będę skończę już 16 lat i naukę w gimnazjum...jaką szkołę będę musiała tam wybrać ?? czekam pod nr. gg : 1897521

po pierwsze nie rozumiem tego pojecia 'skoncze juz 16' to znaczy ile wtedy lat bedziesz miala? 17? czy 16? bo jak 16 to bedziesz dopiero miala 16.
Drugie, majac 16 lat bedziesz musiala starac sie do college zrobic 'A' levels..Warunki itp musisz uzgodnic z college. W UK obowiazek chodzenia do szkoly konczy sie jak dziecko ma 16 lat. Tak, ze nikt do niczego cie nie zmusi, ale jak chcesz studiowac dalej, to musisz miec dobre A levels.
Poszukaj college w dzielnicy i zapytaj sie.
Na gg ja nie pisze, bo mialam stare gg i dobrze bylo, a teraz powymyslali swinstwa i nie moge sie zalogowac pod starym numerem, a glupich adverts to ja nie chce czytac.
Witam.
W tym roku kończę 16 lat(za parę dni). Jestem w ostatniej klasie gimnazjum i mam nadzieję, że mogła bym wyjechać do anglii i zdać tam międzynarodową maturę. Najlepiej by było, gdyby to było bardzo dobre 'liceum', jak np. w oxfordzie. Mam bardzo dobre wyniki w nauce, może nie jestem geniuszem ale średnią zawsze mam powyżej 5.0 i wzorowe zachowanie, znam b. dobrze angielski, z niemieckiego mam zdane podstawowy certyfikat, uczę się także francuskiego, hiszpańskiego i Japońskiego. Liznęłam nieco Koreańskiego. Myślicie, że mam szansę się gzieś dostać?

Czy ktoś wybiera się do jakiegoś liceum w Anglii i powie mi, do jakiego? Jeżeli ma ono międzynarodową maturę, to może być także w jakimś innym kraju. Jedyny problem to taki, że moich rodziców nie będzie stać, by zapłacić za mnie więcej niż max. 20 tys. zł za rok...

Czy nie wiecie może o jakiś stypendiach dla osób takich jak ja? Jak je można uzyskać?

I czy ktoś ma podobny plany do mnie? Może byśmy mogli poszukać czegoś razem? Albo wyjechać? We dwójkę zawsze raźniej.

kontakt do mnie: [email]
lub
[email]

Znalazłam jedną ofertę, która proponuje wyjazd i maturę w oxfordzie za darmo, ale nie ma tam żadnych innych informacji, więc to chyba jakiś pic... Jakby co, to było to na http://albionhouse.com.pl tej stronie. Jeżeli ktoś ma trochę czasu i by tam poszperał, by sprawdzić, czy niczego nie przegapiłam... Była bym wdzięczna.

Cytat: 19kisielek95
Witam.
W tym roku kończę 16 lat(za parę dni). ...Nie, naucz sie ze w UK jak ktos sie Cie zapyta ile masz lat to mowisz '16' I will be 16 in a few days.
...Nie wiem czy nawet snajdziesz jakis college gdzie oferuja miedzynarodowa mature.
moze sa. Trzeba wznam pogooglowac.
Musisz sama poszukaj szkoly i zapytac sie.
Generalnie dla mlodych dzieci 16+ nie za bardzo mozna dostac stypendia nigdy o tym nie slyszalam.
Nie mozesz sama mieszkac, bo nie wynajmiesz pokoju, mieszkania, dlatego ze masz 16 lat.
Zobacze to albion.
To albion to 'sprzedaje' tylko kursy jezykowe. Nie Mature ani taka ani taka.
Rozumiem;].
A co z liceum w angli? Jest 2 letnie, tak? Czy ktoś się do jakiegoś wybiera? Pojechałabym, ale chciałabym znaleźć kogoś do towarzystwa. Chociaż na rok. Czy ktoś zna jakieś dobre oferty, albo już jest za granicą?
Hej. Obecnie mam 15 lat. I chciałabym pójść po gimnazjum do liceum/college w Londynie.
czy ktoś był w podobnej sytuacji jeśli tak prosze o kontakt na nr GG :12951059, chodzi tu o to jaką szkołe wybrać, jak trzeba znac angielski, jacy są ludzie i nauczyciele tam w szkołach i czy jest bardzo trudno.
chciałabym wiedzieć wszystko jakie są konsekfencje, plusy i minusy. pomóżcie bo mam teraz wielki dylemat: co? gdzie ?jak? czy na pewno ?czy warto?
czy prawda to że po roku bd mieć angielski w "małym palcu" ?
19kisielek95 nie musisz wyjeżdżać za granicę, żeby pisać międzynarodową maturę. Są w Polsce szkoły, które oferują 2-letnią naukę na profilu IB, gdzie uczysz się wszystkich przedmiotów po angielsku (chyba z wyjątkiem polskiego) i później zdajesz z nich międzynarodową maturę.
Witam, mam taki problem, a raczej nie wiem jak to wygląda i co zrobić, w tym roku kończę 19 lat ( w lipcu ) mam skończone gimnazjum, i chodzę obecnie do drugiej klasy technikum ( powinienem być w trzeciej ale noga się powinęła ). Mam możliwość i wielkie chęci zaraz na początku wakacji wyjechać do Anglii. Ale nie mam zamiaru pracować, bo chcę skończyć normalnie szkołę, ale nie wiem gdzie jestem w stanie się dostać i gdzie w ogóle powinienem się rozglądać i dowiadywać. Proszę o jakieś porady i sugestie, w razie pytań, też proszę , odpowiem na to co potrzebne.
Zalezy czy wyjezdzasz do kogos z rodziny, bo samemu raczej ciezko bedzie ci sie utrzymac. Musialbys aplikowac do college'u, ktory dla ciebie jest juz platny, bo jestes pelnoletni.
Jesli ktos potrzebuje informacji, to moge wytlumaczyc jak to bylo w moim prypadku, ale ja mieszkam z siostra i ucze sie za darmo.
Pozdrawiam
to jest tak że wyjeżdzam do taty, a w październiku reszta rodzinki się zjeżdża, słyszałem że trzeba aplikować do szkół, i najlepiej zrobić kurs angielskiego w danej szkole gdzie chcę się dostać bo później przed rozpoczęciem i tak będzie sprawdzany poziom mojego języka, ale jeśli możesz to objaśnij dokładniej, bo z tego co wiem to nie wszystkie college są płatne.
Z tego co ja wiem, wszystkie sa platne od 18 roku zycia. Ja zaaplikowalam do college'u w lutym zeszlego roku na kurs, ktory mi odpowiadal i w marcu zaproszono mnie na rozmowe. Ogolem to na takim interview tlumacza ci o czym jest kurs i tylko pytaja jakie masz oceny itp. Ja nie robilam zadnego kursu angielskiego ani nic w tym stylu. Ogolem na mojej rozmowie powiedzieli, ze jesli bede miala takie i takie oceny na koniec to mam u nich zapewnione miejsce. Potem dopiero jechalam do college'u pod koniec sierpnia na dzien probny (zalezy od collegeu kiedy organizuja takie dni). Zajmuje sie informatyka, wiec na tym dniu probnym mialam test na komputerze, zeby mogli zobaczyc co juz umiem. Byl test z angielskiego, matematyki i informatyki. JAk go skonczylam to drukowali mi wyniki i szlam na rozmowe z jednym z nauczycieli. On przegladal moje wyniki, przegladal tez swiadectwo (przetlumaczone u tlumacza formalnego) i jak wszystko przejrzal to powiedzial, ze z takimi ocenami moge na luzie zaczac kurs. Dal mi kartke z pierwszym dniem i tyle.
U mnie w klasie jest chlopak, ktory ledwo umie mowic cokolwiek w angielskim, a uczy sie i wszyscy mu pomagaja kiedy moga. Mysle, ze musisz trafic na dobry college, bo ja aplikowalam do dwoch i w jednym facet, ktory ze mna gadal mowil, ze troche sie martwi moim angielskim itp, itd. W drugim (w ktorym teraz sie ucze) przyjeli mnie bez najmniejszych problemow, w ogole o jezyku nie wspominajac.
Jak masz jeszcze jakies pytania to moj numer [gg]
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 75

« 

Pomoc językowa

 »

Olimpiada języka angielskiego