szukam chetnych do wyjazdu do anglii

Temat przeniesiony do archwium.
1051-1080 z 3652
Poligon nie wazne ile by mial lat ponizej najnizszej krajowej w Angli wedlug Prawa nie mozna pracowac tzn mozna ale wtedy pracodawca popelnia przestepstwo :) A to ze ludzie zeruja na czyjes nie wiedzy prawa to inna kwestia.
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
Poligon nie wazne ile by mial lat ponizej najnizszej krajowej w Angli wedlug Prawa nie mozna pracowac tzn mozna ale wtedy pracodawca popelnia przestepstwo :) A to ze ludzie zeruja na czyjes nie wiedzy prawa to inna kwestia.


Minimalne zarobki w Wielkiej Brytanii (National Minimum Wage) wzrosną w 2014 o 19 pensów i wyniosą £6.50/h (dla pracowników w wieku 21 lat i więcej) - zapowiedział rząd brytyjski. Nowe stawki wejdą w życie 1 października 2014 i będą miały zastosowanie w latach 2014 i 2015. Ze zmian skorzysta przynajmniej milion pracowników Wielkiej Brytanii. W latach 2[tel]palnowany jest wzrost stawki minimalnej nawet do poziomu £7.00/h!

Minimalne wynagrodzenie praca w Wielkiej Brytanii 2014
Obecnie obwiązują trzy limity wiekowe w oparciu o tzw. krajowe płace minimalne tj. National Minimum Wage oraz tzw. stawka uczniowska (Apprentice Rate). Wysokość stawek aktualizowana jest zazwyczaj w październiku każdego roku. Niżej wymienione stawki mają zastosowanie od dnia 1 października 2013 i kształtują się w następujący sposób:
- wynagrodzenie minimalne dla pracowników w wieku 21 lat i więcej: £6.31 za godzinę
- wynagrodzenie minimalne dla pracowników w wieku od 18 do 20 lat włącznie: £5.03 za godzinę
- wynagrodzenie minimalne dla pracowników w wieku poniżej 18 lat (ale powyżej wieku obowiązku szkolnego): £3.72 za godzinę
- wynagrodzenie minimalne dla uczniów w wieku poniżej 19 lat: £2.68 za godzinę
- wynagrodzenie minimalne dla uczniów w wieku 19 i więcej lat (którzy są w trakcie pierwszego roku nauki w zawodzie): £2.68 za godzinę
- wynagrodzenie minimalne dla uczniów w wieku 19 i więcej lat (którzy ukończyli jeden rok nauki w zawodzie): uprawnieni są do otrzymywania minimalnej stawki krajowej zgodnie z ukończonym wiekiem

rozumiesz o czym się pisze czy nie.........to czytaj wyzej
Cytat: senti87
Kolego Poligon stawka wzrostla do 6,35 nie jesgt juz ,31 . Po 2 bardzo rzadko ktos da nowemu konrakt w Anglii. Co do podatku dowiedzialem sie musisz zarobic conajmniej 3 tys funtow zeby ci zaczeli zabierac podatek. .. Co do 30% bez NIN nie zgodze sie zaleczy gdzie mieszkasz jaki masz post code i wogole. Powiem tak u mnie w miescie to wystarczy sobie zalatwic pokoj miec jakies pieniadze zeby przezyc pierwsze 3 tyg a praca sama sie znajdzie. Bylem dzisiaj 3 razy w sklepie i full ogloszen odosnie pracy jest ... czy to dla kobiet w postaci niani czy w hotelu jako pokojowka a dla facetow takze jest pelno ofert. Jakby ktos chcial mgo zrobic zdjecia telefonem i przeslac nie widze problemu...

....jakim cudem minimalna u ciebie w miasteczku jest wyzsza jak w całej uk weż mi to wyjasnij?
Poligon 1 kwestia co roku w Pazdzierniku wzrasta stawka minimalna(czyt najnizsza krajowa) ... az spojzalem na payslipa fakt wynosi 6.31 walnalem sie o 4 pensy .. :) Moge ci wstawci zdjecie payslipa jak nie wierzsyz :) Po 2 jezeli pracujesz prez Agencje to nie znam Agencji ktora placilaby ponizej stawki minimalnej... Po 3 primo nikt w Angli nie pracowalby za 5 funtow na godzien - podatek oraz NIN. Przepis jak dokladnie przeczytasz w orginalnym brzmieniu mowi ze jest mozliwosc takiej placy czyli mozesz zarabiac 5 funtow na godzine ale jest to juz opodatkowane. Radze sie zapoznac z orginalna wersja czyli angielska a nie czytanie pierdol na forach czy stronach ktore nie wspominaja o tym ze jest to juz kwota opodatkowana. A podatek takze zalezy od Pos Codu danego miasta zaowodu itp itd
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
Bardzo wiele ogloszen jest na Polskich sklepach w Angli ale to trzeba juz byc na miejscu... :)

czyje to sa ogłoszenia na polskich sklepach....
----bo mi się wydaje ze Polaków ktorzy chca aby rodacy pracowali za minimum albo i mniej bez podatku itp
ZADNA NORMALNA FIRMA CZY AGENCJA NIE DAJE OGŁOSZEN NA SKLEPACH
-----WEŹ SIĘ OGARNIJ CHŁOPIE I NIE WAL SCIEMY LUDZIOM -BO TO CO PISZESZ JEST CHORE
czy uważasz ze ten przedsiebiorca co daje ogloszenie na sklepie zatrudni człowieka na kontrakt czy jak?
edytowany przez poligon123: 01 cze 2014
Poligon pojde ci jutro do sklepu specjalnie i pierdolne zdjecie ogloszen firm ktore rekrutuja ludzi do Pracy.... Nie napisalem ze to sa Agencje tylko ze sa ogloszenia o Prace... Wiec czytaj ze zrozumieniem, ale tak Agencje takze sie oglaszaja .... Bo w moim rejonie wiele firm to wiekszosci Polakow i Agencja takze sa Angielsko-Polskie wiec tak latwie dotrzec ... Zapraszam do Preston sam sie przekonasz :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
Poligon 1 kwestia co roku w Pazdzierniku wzrasta stawka minimalna(czyt najnizsza krajowa) ... az spojzalem na payslipa fakt wynosi 6.31 walnalem sie o 4 pensy .. :) Moge ci wstawci zdjecie payslipa jak nie wierzsyz :) Po 2 jezeli pracujesz prez Agencje to nie znam Agencji ktora placilaby ponizej stawki minimalnej... Po 3 primo nikt w Angli nie pracowalby za 5 funtow na godzien - podatek oraz NIN. Przepis jak dokladnie przeczytasz w orginalnym brzmieniu mowi ze jest mozliwosc takiej placy czyli mozesz zarabiac 5 funtow na godzine ale jest to juz opodatkowane. Radze sie zapoznac z orginalna wersja czyli angielska a nie czytanie pierdol na forach czy stronach ktore nie wspominaja o tym ze jest to juz kwota opodatkowana. A podatek takze zalezy od Pos Codu danego miasta zaowodu itp itd

wejdz na HMRC i poczytaj troche i sie wypowiadaj
No to ci napisalem przeicez .... Znajdz mi firme ktora zatrudnia za 5 gbp na godzine - podatek. NIe znam takiej firmy i nie slyszalem o czyms takim. Wedlug ciebie ludzie ktorzy u mnie pracuja na Uboju i zarabiaja 6,31 i maja ponizej 21 roku to co wyjatek? Nie po prostu za mniej ludzi by nie mieli do pracy. To nie Polska ... ze za 1300 zapierdalasz i sie cieszysz ze masz co do gara wlozyc ... To opiekunka do dziecka zarabia wiecej niz 5 gpb na godzine...
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
Poligon pojde ci jutro do sklepu specjalnie i pierdolne zdjecie ogloszen firm ktore rekrutuja ludzi do Pracy.... Nie napisalem ze to sa Agencje tylko ze sa ogloszenia o Prace... Wiec czytaj ze zrozumieniem, ale tak Agencje takze sie oglaszaja .... Bo w moim rejonie wiele firm to wiekszosci Polakow i Agencja takze sa Angielsko-Polskie wiec tak latwie dotrzec ... Zapraszam do Preston sam sie przekonasz :)

ja nic do ciebie nie mam tylko piszesz trochę z gruszki i pietruszki
Cytat: senti87
No to ci napisalem przeicez .... Znajdz mi firme ktora zatrudnia za 5 gbp na godzine - podatek. NIe znam takiej firmy i nie slyszalem o czyms takim. Wedlug ciebie ludzie ktorzy u mnie pracuja na Uboju i zarabiaja 6,31 i maja ponizej 21 roku to co wyjatek? Nie po prostu za mniej ludzi by nie mieli do pracy. To nie Polska ... ze za 1300 zapierdalasz i sie cieszysz ze masz co do gara wlozyc ... To opiekunka do dziecka zarabia wiecej niz 5 gpb na godzine...

ale czy ktos cos mowił ze ktos pracuje za 5,znajdz mi to i zacytuj.......była mowa o przepisach i stawkach
Nie napisalem ani z gruszki ani z pietruszki to ty napisales ze ja napisalem ze Agencje rekrutuja tak co jest nieprawda... Po 2 zdaza sie ze Agencje takze ogloszaja sie na Polskich Sklepach W PReston bo latwiej dotrzec do Polakow.... Nie wiem jak u ciebie w miejscie ale u mnie to normalka. Nawet oglaszaja wynajem Pokoi czy mieszkan w Polskim sklepie... a nie tylko intnernet czy gazety.

O Przepisach to sie zgodze ztoba ... ze tak jest w przepisie ale nie zgodze sie z toba ze ludzie za tyle tyraja :) JMasz u mnie piwo za dobra konwersacje :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
No to ci napisalem przeicez .... Znajdz mi firme ktora zatrudnia za 5 gbp na godzine - podatek. NIe znam takiej firmy i nie slyszalem o czyms takim. Wedlug ciebie ludzie ktorzy u mnie pracuja na Uboju i zarabiaja 6,31 i maja ponizej 21 roku to co wyjatek? Nie po prostu za mniej ludzi by nie mieli do pracy. To nie Polska ... ze za 1300 zapierdalasz i sie cieszysz ze masz co do gara wlozyc ... To opiekunka do dziecka zarabia wiecej niz 5 gpb na godzine...

tak napisałes ze ludzie u ciebie pracuja za 6,31 na uboju ok--u mnie ludzie pracują za 15-18 na budowie nie w smrodzie -i nie komentuję tego,
jak chcesz mozemy sie wymienic paskami to zobaczysz ile idzie zarobic w londyne na tydz.
w ciemno mogę stwierdzic ze to bedą 3 tygodnie pracy za 6,31
także nie sadzę że ktoś zaczynajacy pracę w małym miasteczku ma perspektywy takie sa w wiekszych miastach w uk
edytowany przez poligon123: 01 cze 2014
Poligon tutaj sie mylisz ze 3 tyg bo nie pracuje na godzine tylko na procent:) ale to nie jest miejsce i czas zeby sie klucic kto wiecej zarabia ... Dodam ze pracuje tylko 4 dni w tygodniu :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
No to ci napisalem przeicez .... Znajdz mi firme ktora zatrudnia za 5 gbp na godzine - podatek. NIe znam takiej firmy i nie slyszalem o czyms takim. Wedlug ciebie ludzie ktorzy u mnie pracuja na Uboju i zarabiaja 6,31 i maja ponizej 21 roku to co wyjatek? Nie po prostu za mniej ludzi by nie mieli do pracy. To nie Polska ... ze za 1300 zapierdalasz i sie cieszysz ze masz co do gara wlozyc ... To opiekunka do dziecka zarabia wiecej niz 5 gpb na godzine...

----chyba postawisz to piwo bo tu w tym poscie piszesz ze u ciebie na uboju pracują za 6,31 na godz.....teraz piszesz ze na procent-musisz się okreslic
---jak pracujesz na procent czy na godziny za 6,31?
Cytat: senti87
Poligon tutaj sie mylisz ze 3 tyg bo nie pracuje na godzine tylko na procent:) ale to nie jest miejsce i czas zeby sie klucic kto wiecej zarabia ... Dodam ze pracuje tylko 4 dni w tygodniu :)

---no jasne że nie będe bo wiem ze JA
Poligon znow probujesz mi powiedziec cos czego nie napisalem ... Napisalem ze pracuja za 6,31 co nie znaczy ze wszyscy tak...? Czy ja napisalem ze ja pracyje za 6.31 na godzinie ? Nie ... Jestem na procencei a ludzie ktorzy przychodza do pracy pracuja za 6,31

Widze szybka edycja Twojego Posta byla :) Dla mnie osobiscie wszyscy mozecie do Londynu jechac pracowac :) Jak tak jest super tam :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
A podatek takze zalezy od Pos Codu danego miasta zaowodu itp itd=
===
===
===To jest urywek z twojego postu---weż mi to wyjasnij,czy w innym miesćie jest inny podatek?
===czy ja pracując w londynie,i pracujac na drugim końcu angli bede na innym podatku?
poczytaj;
pozdrawiam i wysisz dobrego browara
Poligon nie chodzi o Anglie tylko poczytaj sobie tak jak z ubezpieczeniem czy council tax jest zalezy od Post codu... I nie wmowisz mi ze to nie ma znaczenia gdzie mieszkasz ... Bo np u mnie roznica council wynosi do 40 funtow miesiecznie.. ;) tzw . Income tax on earnings, pensions and benefits. A Piwa z checia sie napije :) Niedlugo i tak bede w Londynie bo bede jechal sprawy zalatwic wiec nie omieszkam zaprosic :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Poligon Reasumujac bo nie chodzi tutaj ludzia o nasze wywody odnosnie taxow itp itd tylko chodzi o to ludzia czy wartoi wyjechac czy nie .... Poligon twoim zdaniem warto ? Bo moim osobiscie warto wystarczy sie nie bac i byc pewnym siebie. Miec troche grosza odlozonego na czas przyjazdu zeby miec za co mieszkac i jesc i poszuakc pracy. Jesli ktos chce to ja znajdzie bez problemu. A twoje zdanie Poligon... Bo przeciez o to tutaj chdoz iw tym temacie.. Przepraszam za literowki :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
Poligon nie chodzi o Anglie tylko poczytaj sobie tak jak z ubezpieczeniem czy council tax jest zalezy od Post codu... I nie wmowisz mi ze to nie ma znaczenia gdzie mieszkasz ... Bo np u mnie roznica council wynosi do 40 funtow miesiecznie.. ;) tzw . Income tax on earnings, pensions and benefits. A Piwa z checia sie napije :) Niedlugo i tak bede w Londynie bo bede jechal sprawy zalatwic wiec nie omieszkam zaprosic :)

kolego ...pisalismy o zarobkach i o podatku,a teraz wyjebales z cansilem.
co mnie do huja obchodzi cansil,czy kogos co jedzie na pare miesiecy wynajmujac pokoj----ale ty przekreciłes podatek z zarobków z dochodow w cos innego,
czy chłopaka x obchodzi to ile wlasciciel mieszkania płaci cansilu?
pisalismy o zarobkach i podatku od dochodu a nie o casnsilu.
=======
========
=========
podsumowanie
kolego nie wiedziałes ile wynosi nawet najnizsza u ciebie,a sprzeczałes sie.
nie wiesz juz sam czy pracujesz na godziny czy na procent
piszemy o podatku od dochodow i zarobkach-ty wyskakujesz z cansilem
NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁAD PISZĄC PIERDOLY BO TAKICH JUZ JAK TY PRZERABIAŁEM NA TYM FORUM
nie sztuka jest dac namiar czy tel na pracodawce,sztuka jest zapewnic staqrt osobie co tu przyleci czasami za ostatnia kase z pl.
wiec nie pierdol głupot

Ja wiem jak ja pracuje po 1 primo nigdzie nie napisalem ze ja pracuje za godzinie :) A co podatku dam ci tylko takie info:
Dochody za pracę w Zjednoczonym Królestwie podlegają opodatkowaniu. Odprowadzaniem podatku zajmuje się najczęściej pracodawca.
Rok podatkowy trwa od 6 kwietnia roku bieżącego do 5 kwietnia roku następnego (np. od 6 kwietnia 2013 do 5 kwietnia 2014).
Wysokość podatku zależna jest od wielu czynników. Każda osoba pracująca tu posiada tzw. kod podatkowy, który ułatwia pracodawcy obliczenie wysokosci podatku. Kod podatkowy zbudowany jest z liczb i liter, jak np. 522L. Liczby wskazują jak Twój podatek powinien być obliczany, litery nie maja wpływu na jego wysokość, ale pokazują np. jakiego rodzaju ulgi posiadasz.

Council dalem jako przyklad ale jesli ty nie potrafisz tego rozruznic to nie moj problem. Po 2 co masz na mysli zapewnic komus start .... Jesli ktos sie pyta o namiary na prace to czemu mam nie podac co mam jeszcze leciec na lotnisko przywiezsc wykarmic i oplacac ... Sorry ale Matka Teresa nie jestem. Widac mieszkamy w 2 roznych krajach :)
W obecnym roku podatkowym 2[tel]obowiązują następujące progi podatkowe:
do 8,105 funtów – kwota wolna od podatku
od 8.106 do 34,370 funtów – 20 proc.
między 34,371 a 150 tys. funtów – 40 proc.
powyżej 150 tys. - 50 proc.

Kod podatkowy używany jest przez pracodawcę do ustalenia właściwej kwoty podatku od płac pracowników. Jeżeli pracownik uważa, że kod ten jest niewłaściwy, powinien natychmiast zgłosić ten fakt do właściwego mu Urzędu Podatkowego (Inland Revenue).
Kod podatkowy ustalany jest na podstawie podstawowych informacji dostępnych Inland Revenue. Jeżeli jest on niewłaściwy będziesz płacić za mały lub za duży podatek, w każdym tym przypadku musisz zgłosić ten fakt lokalnemu Inland Revenue.
Jeżeli zgłaszasz się do Inland Revenue, potrzebujesz:
National Insurance Number
informacje podatkowe, np. payslip

Kod podatkowy składa sie z liczb i liter, np. 103P.

I teraz moze mi napiszez ze podatek zawsze jest ten sam :)

Widocznie zyjemy w 2 roznych krajach kolego...

Wszystko Kolego mozesz podwazyc ale raczej kodeksu pracy w UK nie podwazysz jak odpowiedniaka polskiego ZUSU ale wiem ty zaraz wyciagniesz krolika z kapelusza:)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Jeżeli jest on niewłaściwy będziesz płacić za mały lub za duży podatek, w każdym tym przypadku musisz zgłosić ten fakt lokalnemu Inland Revenue. Z naciskiem na to zdanie przepisu kolego.... Co mowi jedno znacznie ze podatek dochodowy jest rozny :) Tak jak i w Polsce nie powiesz mi ze mam taki sam podatek zabierany w Preston jak ty w Wielkim Londynie . Zarobek oraz podatek to sa integralne czesci ... mozesz miec wiecej na dochodzie ale ci wiekszy podatek walna :) To jest chyba logiczne. Im wyzsza kwota zarobku tym wiekszy podatek :) ktory jest rozny w kazdym miescie np: w twoim Londynie w centrum ludzie ktorzy mieszkaja maja inny podatek niz ludzie ktorzy mieszkaja na obrzeżach i nie powiesz mi ze tak nie jest bo wiem jak to jest u mnie. Malo tego moge ci w pon albo wtorek tutaz wzucic Payslipy ludzi ktorzy pracuja na godzine a maja rozny podatek bo zalezy on od wielu czynnikow jak wyzej jest napisane :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
A piwa z checia sie z toba napije i bedzie o czym dyskutowac jak bede w Londynie. (na moj koszt). Tak jak napisalem wyzej a co zignorowales ludzie tutaj sa po to zeby sie wiedziec czy warto przyleciec do UK a nie to ze 2 kolesi sie sprzecza odnosnie podatkow itp itd. Koncze swoj wywod na ten temat i moim zdaniem warto wystarczy sie nie bac miec troche grosza i bedzie wszysstko ok.

Kto ry­zyku­je ten cza­sem wyg­ry­wa,
kto nie ry­zyku­je nie po­nosi strat, lecz nie wyg­ry­wa nigdy!
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: senti87
Ja wiem jak ja pracuje po 1 primo nigdzie nie napisalem ze ja pracuje za godzinie :) A co podatku dam ci tylko takie info:
Dochody za pracę w Zjednoczonym Królestwie podlegają opodatkowaniu. Odprowadzaniem podatku zajmuje się najczęściej pracodawca.
Rok podatkowy trwa od 6 kwietnia roku bieżącego do 5 kwietnia roku następnego (np. od 6 kwietnia 2013 do 5 kwietnia 2014).
Wysokość podatku zależna jest od wielu czynników. Każda osoba pracująca tu posiada tzw. kod podatkowy, który ułatwia pracodawcy obliczenie wysokosci podatku. Kod podatkowy zbudowany jest z liczb i liter, jak np. 522L. Liczby wskazują jak Twój podatek powinien być obliczany, litery nie maja wpływu na jego wysokość, ale pokazują np. jakiego rodzaju ulgi posiadasz.

Council dalem jako przyklad ale jesli ty nie potrafisz tego rozruznic to nie moj problem. Po 2 co masz na mysli zapewnic komus start .... Jesli ktos sie pyta o namiary na prace to czemu mam nie podac co mam jeszcze leciec na lotnisko przywiezsc wykarmic i oplacac ... Sorry ale Matka Teresa nie jestem. Widac mieszkamy w 2 roznych krajach :)
W obecnym roku podatkowym 2[tel]obowiązują następujące progi podatkowe:
do 8,105 funtów – kwota wolna od podatku
od 8.106 do 34,370 funtów – 20 proc.
między 34,371 a 150 tys. funtów – 40 proc.
powyżej 150 tys. - 50 proc.

Kod podatkowy używany jest przez pracodawcę do ustalenia właściwej kwoty podatku od płac pracowników. Jeżeli pracownik uważa, że kod ten jest niewłaściwy, powinien natychmiast zgłosić ten fakt do właściwego mu Urzędu Podatkowego (Inland Revenue).
Kod podatkowy ustalany jest na podstawie podstawowych informacji dostępnych Inland Revenue. Jeżeli jest on niewłaściwy będziesz płacić za mały lub za duży podatek, w każdym tym przypadku musisz zgłosić ten fakt lokalnemu Inland Revenue.
Jeżeli zgłaszasz się do Inland Revenue, potrzebujesz:
National Insurance Number
informacje podatkowe, np. payslip

Kod podatkowy składa sie z liczb i liter, np. 103P.

I teraz moze mi napiszez ze podatek zawsze jest ten sam :)

Widocznie zyjemy w 2 roznych krajach kolego...

Wszystko Kolego mozesz podwazyc ale raczej kodeksu pracy w UK nie podwazysz jak odpowiedniaka polskiego ZUSU ale wiem ty zaraz wyciagniesz krolika z kapelusza:)

skad wziołes kwotę wolną od podatku 8,105 ja sie kilka dni temu rozliczał i jest 9,440-
CZYLI DALEJ GŁUPIE GADANIE.
I TU SIĘ WŁASNIE RÓŻNIMY BO JA JAK KOGOŚ ZABIERAM Z TEGO FORUM TO MU POMOGĘ JAK WYSIADZIE NA VIKTORII JUZ ,LACZNIE Z PRACA,A NAWET BYŁY PRZYPADKI ZE I Z KASA -----BO TU MOGĘ WKLEIC JUTRO 1000 OGŁOSZEN Z LONDYNU I CO Z TEGO..-----DAJ TAKIE NAMIARY NA PRACE ZEBY OSOBA CO PRZYLECI PRACOWALA I ZARABIALA-BO HUJ Z TEGO ZE TY WKLEISZ KILKA ZDJEC Z OGŁOSZENIAMI,I KTOS Z POLSKI ZADZWONI I KAŻA PRZYJECHAC----A JAK PRZYJEDZIE OSOBA z pl tp pracy nie bedzie.
to huj z takiej twojej pomocy
tak podatek jest ten sam tylko ty nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi ,jeszcze wmieszałes polski zus do tego,

Osoby z tego forum ci potwierdza ze namiary ktore podalem sa w 100% pewne bo po pierwsze sam pierw dzwonie i sie pytam bo znam osoby ktore rekrutuja sie pytam czy jest jakas praca jezeli tak to jaka dopiero wtedy daje namiary zeby ktos kto dzwoni z Polski nie musial placic Bog wie ile za minute do UK . Jezeli jestem pewien to przekazuje namiar. Po 2 mam wlasne mieszkanie(nie wynajmuje tylko wlasne ) i tez oferuje pokoj i nie biore za czynsz tylko dozucenie sie do oplat bo wiadomo ze ktos przyjechal szuakc pracy wiec zdzierac nie mam zamiaru i nigdy nie mialem. A co do piniedzy pozyczania to jest kwestia sporna moim zdaniem... i ten temat tez mozna poruszyc i bedzie sie ciagnal Bog jeden wie ile ... Nie wmieszalem Polskie Zusu tylko dalem Synonim jezeli tak to mozna nazwac w tym przypadku. A co do kasy nie ty 1 pozyczales komus i nie ostatni. Naprawde ta rozmowa nie ma sensu bo jest to kolo zamkniete.
Dziekuje za mila konfrontacje ale wciaz ponaglam moje pytanie czy wedlug ciebie warto przyleciec do UK.. Bo o to wszystkim tutaj chodzi....
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
witam, wybieramy sie z kolezanka do Anglii, nie mamy, niestety sprecyzowanego miasta, pokoju, z drugiej strony słyszalm, ze najlepiej załatwic wszystko na miejscu. Moze moglby ktos poradzic, czy lepiej na poczatek jechac do Londynu czy do innego miasta, poniewaz obawiam się, ze w innym miescie bedzie ciezej z praca. Ja bylam w juz w tamtym roku w Anglii, pracowalam w hotelu jako pokojowka no i tez jako waiting staff w restauracji. w zasadzei nie wiem o co konkretnie pytam;) myslicie ze przyjezdzajac i chodzac p po hotelach udaloby nam sie cos znalezc?
Cytat: senti87
Osoby z tego forum ci potwierdza ze namiary ktore podalem sa w 100% pewne bo po pierwsze sam pierw dzwonie i sie pytam bo znam osoby ktore rekrutuja sie pytam czy jest jakas praca jezeli tak to jaka dopiero wtedy daje namiary zeby ktos kto dzwoni z Polski nie musial placic Bog wie ile za minute do UK . Jezeli jestem pewien to przekazuje namiar. Po 2 mam wlasne mieszkanie(nie wynajmuje tylko wlasne ) i tez oferuje pokoj i nie biore za czynsz tylko dozucenie sie do oplat bo wiadomo ze ktos przyjechal szuakc pracy wiec zdzierac nie mam zamiaru i nigdy nie mialem. A co do piniedzy pozyczania to jest kwestia sporna moim zdaniem... i ten temat tez mozna poruszyc i bedzie sie ciagnal Bog jeden wie ile ... Nie wmieszalem Polskie Zusu tylko dalem Synonim jezeli tak to mozna nazwac w tym przypadku. A co do kasy nie ty 1 pozyczales komus i nie ostatni. Naprawde ta rozmowa nie ma sensu bo jest to kolo zamkniete.
Dziekuje za mila konfrontacje ale wciaz ponaglam moje pytanie czy wedlug ciebie warto przyleciec do UK.. Bo o to wszystkim tutaj chodzi....

senti87-proszę cię o jedno skoncz juz o tych przepisach bo trochę bardzo mieszasz ,sa ludzie co od pierwszego dnia pracują w schemacie ,cis, bo są budowlancami i pracuja jako samo-zatrudnieni lub dziewczyny jako sprzataczki i wcale nie jest potrzebny im kod podatkowy bo sie same rozliczaja.......i temat przepisów uwazam za zamkniety.
-czy warto-sam wiesz ze za minimalna da sie przezyc,tylko chodzi o to aby od zaraz po przylocie pracowac,bo czekanie na pracę 2-3 tyg.to strata czasu.
-napisałes też ze do pracy nie jest potrzebny nin-----jest i nie jest.....ale sa agencję czy firmy że bez tego z toba nawet nie beda chcieli gadac.
kwestia przyjazdu i pomocy ----spoko możemy pomagać ,możemy się spotkać nie ma problemu piwo wypic itp.
-ja na budowie jestem w stanie pracę ogarnąc w ciągu dwóch dni jesli ktoś ma zdane cscs......i te na poczatek50- 60 f zarobi----moze nie kokosy ale na start ma pracę.

Dokladnie ...

Hej !Jako iż bardzo załuję swego powrotu z UK do tego nienormalnego niewolniczo-policyjnego kraju, to ponownie wybieram się do Anglii i szukam osoby do towarzystwa.Miasto można wybrać razem.Byłem już raz w uk więc mam obcykane co i jak nalezy robić po przyjeździe, mam też obcykane wszelakie tematy związane z pomocą prawną finansową i inną dla osób poszukujących pracy, tak więc w razie niepowodzenia zawsze jest plan "b" pozwalający przeżyć do czasu gdy praca się znajdzie, aczkolwiek gdy ktoś jest naprawdę uparty i mobilny to znajdzie robotę w ciągu góra 2 tygodni .Od towarzysza podróży wymagam choć podstawowej znajomości angielskiego , reszte mogę podpowiedzieć/wytłumaczyć ale nie będę robił notorycznie za czyjegoś tłumacza i niańkę.

Wyjeżdżam na przełomie sierpnia/września , jeśli nie znajdę towarzystwa wyjadę sam bo z doświadczenia wiem że nie ma się czego bać .

5[tel]Moje GG


Witam, Ponawiam ogłoszenie ponieważ jest to bardzo pilna sprawa. Już ok 15 czerwca chcę wyjechać do Anglii. Jestem tegorocznym maturzystą i szukam osób do wspólnego wyjazdu do Anglii. Jestem uczynny ,miły i odpowiedzialny. A przede wszystkim zdeterminowany żeby wyjechać. Oczywiście jeśli nie znajdzie się nikt chętny wyjadę sam ale każdy w Polsce ostrzega mnie przed wyjeżdżam w ciemnio w pojedynkę z tad piszę tą wiadomość. Zainteresowani proszę pisać na maila [email] bądź priva. Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
1051-1080 z 3652

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia