Au pair w Belgii- wrażenia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Właśnie dostałam propozycje wyjazdu do Belgii, do Namur. Mam się opiekować 2-letnim chłopczykiem. Byłam nastawiona na UK, ale ta propozycja wydaje się być bardzo ciekawa ze względu na kurs francuskiego, zarobki, rodzinke, itd.
Mam pyt czy ktoś był w Namur? A Belgia w ogóle, jakie wrażenia?
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
ja bylam wiele razy, wprawdzie nie do pracy, tylko do znajomej rodziny.

Nie byłam w Namur, tylko w miasteczku Lissewege (to koło Bruggi, nad morzem północnym). Namur pewno jest we francuskojęzycznej części, ja byłam w tej flamandzkiej.

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, chyba można śmiało powiedzieć, że lubią Polaków (co niestety należy do rzadkości). Wszystkie rodziny u których byłam (znajomi moich znajomych) były bardzo goscinne, miłe.

Na pewno sporo zarobisz, bo choć z jednej strony jest drogo, zarobki sa odpowiednio wysokie.

ps i jak już będziesz jechała, weź sobie herbatę, bo oni jej w ogóle nie pija :)))

pozdrawiam
Proponują 300 euro + transport+ możliwość dorobienia. To chyba niezbyt wiele jak na belgijskie warunki? Z drugiej strony godzin pracy nie miałabym zbyt wiele....Jak myślisz?
hejka! Jestem w Belgii jako au pair kilka miesiecy, mialam szczescie trafilam do super rodzinki. Jestem we flamandzkiej czesci i nie moge narzekac, flamandzi sa bardzo zyczliwi. Chodze do flamandzkiej szkoly na angielski, flamand uczy mnie anglika, nie dowiary:)
Polecam ci forum polonijne belgia.net dowiesz sie tam wielu interesujacych rzeczy, a moze przy okazji poznasz polakow mieszkajacych w okolicy do ktorej sie wybierasz.
Zycze milego pobytu w Belgii
Kasia
czesc!
Ja jestem w Belgii juz ponad 5 miesiecy jako au- pair
jezeli nadal nie wyjechalas a masz jeszcze jakies pytania to pisz :o)
pozdrawiam
Janetta
Czy wiecie cos o kursach letnich jezyka angielskiego w Belgii. Mam tylko informacje z CLT w Leuven - ale to mi za bardzo nieodpowiada.
Pozdrawoam
Zerknij na forum, które ktoś podał wyżej. jest Mary_An, specjalistka od belgi :-))) jest tam juz trzeci czy czwarty raz.
A 300 Euro... to nie za dużo, plusem jesy opłata za dojazd ale operki w Belgii średnio dostają 4[tel]euro.
Justyna o kim ty piszesz?? o jakiej specjalistce? :-) bo ja jestem w Belgii i mam maly problem :-)
Żadna specjalistka :-) mary_An poprostu operuje już w belgii któryś raz z kolei więc na pewno może pomóc :-)
ostatnio forum nam coś szwankuje ale tu jest jej [gg]
Przepraszam ze truje ale nie mam zainstalowanego gg i nie chce truc swojemu hostowi by mi to umozliwil, wiec jak masz adres e-mail do niej bym byla wdzieczna :-)
pozdrawiam
Nie mam do niej email... Mogę znaleźć na forum ale od tygonia nie działa... Musisz uzbroić się w cierpliwość.
Napisz o co chodzi na forum, może odzwie się ktoś kto będzie mógł Ci pomóc.

ps. Nie trujesz! :-)
Dzieki :-)
juz wczesniej o tym pisalam - chodze na kurs angielskiego ktory konczy mi sie juz 18 maja (ja pozostaje w Belgii min do grudnia- ze wzgledu na jezyk) i do wrzesnia nie mam szkoly - wakacje !- wiem ze sa kursy letnie. Znam tylko jedna szkole, ale nie moge z niej skorzystac poniewaz nie moge przez dwa tyg nie opiekowac sie dzieciakami :-((- a tez nie chce siedziec tu przez ponad 3 miesiace bez nauki. Na hostow nie mam co liczyc a wszystkie znajome nic nie wiedza.
To moj maly problem :-))) Wiec jak ktos cos wie to bede wdzieczna za pomoc.
Hey! Zamierzam wyjechac do Belgii do Brukseli! Chcialm zapytac czy z plynnym niemieckim i podstawami niemicekiego doagadm sie tam an pocztaku :o) Pytam ogolnie o kraj ludzi itp... No i jak z franc. rzeczywiscie jest ten jezyk taki trudny ?? Mozna go opanowac w rok zaczynajac do podstaw??
daj znac :o)
calus!
maialm na mysli podstwy angielskiego :o)
Właśnie, jak to jest z tym francuskim? Faktycznie taki trudny?
Tez mam zamiar wyjechac jako Au Pair do Belgii. Znam angielski w dosyć dobrym stopniu (tak mi się wydaje), trochę niemiecki. Zależy mi głównie na podszkoleniu angielskiego, ale na nim się świat nie konczy, więc mam zamiar zacząć się uczyć francuskiego. Udałoby mi się w rok poznac go chociaż w stopniu komunikatywnym?
Czy Antwerpia to flamandzkojezyczna czesc Belgii?
A ktora jest francuskojezyczna?
Antwerpia jest czescia flamandzko-jezyczna (niderlandzko..) schodzac w dol Belgii czyli Bruksela i inne miasta to juz czesc francuskojezyczna.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Inne strony do nauki języków