Au-pair..polecam gorąco!

Temat przeniesiony do archwium.
Słuchajcie, jestem zywym przykładem,że bycie au=pair przez rok w kraju gdzie ludzie mówia w języku rzadko uzywanym przez inne narodowości może byc świetnym przeżyciem.Była 'operką' w Holandii, wyjechalam z koleżanką, która zamieszkała 20 pare km ode mnie, ja sama poznałam mnóstwo polek także 'operek' ale i nie tylko.Mieszkałąm w Amsterdamie.Polecam gorąco to miaso.Mogę Wam odpowiedziec na wszelkie pytanie...podpowiedziec coś,polecić.Spędziłam w tym kraju piękne 10 m-cy podróżowałam, zwiedzialam inne kraje ale i sama Holandię.jak coś Pytajcie moje [gg] lub po prostu na forum!
hej
a co jest warte ogladniecia w Holandii, ja mieszkam w Rotterdamie od 3 miesiecy i troche ogladnelam juz ale moze napisalabys co Tobie sie najbardziej podobalo. Dziekuje.
[email]
Joa jak Chcesz prześlę Ci mnóstwo wskazówek jak milo spędzić czas w Holandii co warto zobaczyc i w ogóle..niedługo Dzię\eń Królowej 30.04 zaj...sprawa w Holandii mnósto fajnych i tanich rzeczy do kupienia więc Oszczędzaj kasę warto..no i te imprezki!.Pozdrawiam
No to ja chcę!!! Za dwa tygodnie jadę do Holandii i będę wdzięczna za wszelkie informacje :-)
[email]
Napisalam maile mam nadzieję,że sie spodobaja..jak coś Pytajcie a ja odpowiem z miła chęcią!Pa
Karolinko dziekuję Ci bardzo za maila!
Wysłałam Ci wczoraj wiadomośc na gg ale nie odpisałaś więc nie wiem czy w ogóle doszedł...
ja będę mieszkać w Purmerand, niedaleko Amsterdamu i bardzo ciekawi mnie czy codzienne życie holendrów bardzo różni się od naszego?
Jak było z Twoim holenderskim? Umiałaś coś przed wyjazdem czy uczyłaś się dopiero na miejscu?
Cały czas kombinuję co z upominkami dla hostów, nie chodzi mi o prezenty bo to nie ich urodziny :-) ale o cos z Polski i tak myślałam o żubrówce dla hosta. Co o tym myslisz? nie będzie to nietaktem? Polacy mają opinię nie wylewających za kołnierz więc nie jestem pewna czy wyskoczenie z wódką na dzień dobry jest dorym pomysłem...
A tu jest moje [gg]
W miarę możliwości możemy pogadac na gg ja mieszkałam w Amsterdamie...życie holendrów trochę się różni ale to jest pozytywna uwaga!Co do samego języka, cóż ponad 60% ,tak wynika z badan> holendrów mówi po angielsku...więc się nie Bój.Ja mówię dośc dobrze po holendersku ale nauczyłam sie w niecałe 4 m-ce będąc juz tam.Język jest prosto załapać gdy sie jest miedzy nimi powaga
mam nadzieje Joasia,że sie mail spodobał?!
siema jak możesz to podeślij mi jakieś informacje o amsterdamie.
[email]
Wysłałam Ci maila
Witam!
Mieszkam od 2-miesiecy w Amsterdamie w Holandii i szukam szkoly lub kursu do nauki jezyka angielskiego w tym miescie.Moze znajde tu kogos kto mi pomoze...Bede bardzo wdzieczna za rade......Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa