jakie dostajecie kieszonkowe w Anglii?

Temat przeniesiony do archwium.
hej własnie ustalam z moją host rodzinką szczegóły dotyczące wyjazdu jako au-pair do Londynu. Zaproponowali mi kieszonkowe w wysokości 60L na tydzień i chciałabym wiedzieć czy w porównaniu z waszą kasa to dużo czy mało??Czy wasze rodzinki zaskakują was czasami pozytywnie jeśli chodzi o aspekty finansowe?? Np zapłacą za kurs językowy, kartę telefoniczną, bilet do domku na święta albo za jakiś karnet na zajęcia sportowe???
hieh ... ja slyszalam,ze takie 'gratisy' to jak juz w holandii czy belgii,ale nie w UK :) ale napisz jak tam - moze jednak cos Ci zaproponowali :) A 60L to norma w UK :)
ja dostaje 50£ na tydzien za 4 godziny dziennie i placa mi za szkole u wczesniejszej rodziny zamiast szkoly placili mi za bilety do domu wiec w sumie na to samo wyszlo!
Jesli chcesz wyjechac jako au pair w celach zarobkowych ... zapomnij dziewczyno ... dostajesz kieszonkowe a nie wyplate. Nie przeliczaj za zlotowki bo tutaj jest wszystko drogie. £60 to srednio.
Ja bedac aupairka dostawalam 55 funtow zaplacili mi za karte starowa do telefonu egzamin jezykowy i bilet lotniczy do domu zaskakiwali mnie strasznie nie placac za nadgodziny.