operki chodzicie na jakies kursy zeby poprawic ang

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 42
poprzednia |
dziewczyny jak to jest z tymi szkolami dla operek???ile czasu trwa taki kurs ( mozna zrobic jakis w rok?? )?? do jakich szkol trzeba isc zeby dostac certyfikat, ktory sie potem naprawde przyda???ile kosztuje taka szkola?? rodziny wam oplacają szkole?? pomozcie:)
tez bym chciała wiedziec jak to jest
no:) a tu narazie nikt nie odpowiedział:) musimy czekac hihi:) a tez jedziesz do anglii?? to do angliitrzeba miec wize? ja kurde nie wiem:)
Hej:)
tez bym byla ciekawa:) A co do wizy to od wejscia Polski do UE nie jest ona potrzebna:) Pozdrowionka:)
Też mnie interesuje ten temat :) Czy majac certyfikat musze poprawiać maturę żeby się dostac na filologię angielską???
gdzieś czytałam, że w jakiejś szkole wyższej prywatnej były studia 3 letnie, licencjat "au-pair opiekunka do dziecka". Ale nie pamiętam gdzie była ta szkoła, sorry.
no i dalej nic nie wiemy:) hihi
hej dziewczyny...TAK JA CHODZE:))
kurs nazywa sie ESOL- jest bespalatny, codzinnie 3-4 godinnki i bardzo fajnie prowadzony. Jest 5 poziomow kazdy konczy sie certyfiktem waznym non stop ( bo np IELTS jest wazny przez 2 lata only). Poziomy sa od podstawowych Entry 1, 2, 3, potem Level 1, 2 potem mozecie zdac IELTS- poziom universytecki - ja wlsnie go robie od wrzesnia . Semestr trwa 3 miesiace i konczy sie egzaminem! wpiszcie w wyszukiwarkeke ESOL i wasza miejscowosc- moje szkola jest gdzies blisko was! U mnie moglam wybrac sobie nawet godiny w jakich chce chodzic na kursc rano 9.30- 13.30 lub w poludnie czyli cos kolo 2 potem popoludniowe o 4 albo 5 i wieczorne o 7.30 !!! jakies pytanka ? piszcie
Aniołem jestes normalnie:) dzieki!!! a wiesz co ja slyszalam,ze jak sie ma certyfikat po tym kursie to nie jest on nic wart.To prawda? ja uwazam ,ze powinno sie brac pod uwage to ,ze w ogole ktos posiada jakikolwiek certyfikat językowy:) pozdrawiam:)
hej pomocna:)) mam pytanko a w której części Anglii jesteś i czy te kursy są wszędzie???? bo zależy mi na tym żeby kurs byl bezpłatny...
a jeszscze jedno:) trudne są egzaminy?? a trzeba zakupic jakies ksiazki??? a jak to jest z tymi poziomami? pisze sie na wstepie jakis test i wynik z niego swiadczy o naszym poziomie? czy jak to jest? pozdrawiam:)
hej dziewczyny!
ja jestem w Londynie ale wiem ze np w innych czesciach ang tez one sa! Egzaminy sa ok- przez 2 miesiace walkowalismy wszystko do nich- robilismy zestawy z poprzednich lat itp. Podobne do Matury:D ksiazek nie trzeba kupowac- cale materialy dostajemy od nauczycieli. Przez 3 miesiace uzbieralam 2 wielkie pelne segregatory:)) Co do tych certifikatow, tez slyszlam ze nie sa one jakos popularne iwogole ale to dotyczy samego ESOL , bo jeslisz chcesz isc np na studia to musisz miec IELTS ktory mozesz zrobic na tych kursach!! a chyba wogole to zawsze jest sie czegos nauczyc, i poznac nowych ludzi niz jakies tam certyfikaty:))
pozdrawim was goraco w ten deszczowy dzien:))) buzka
Acha i z tymi egzaminami na wstepie tak wlasnie jest ze: przychodzisz i piszesz test gramatyczny jakiest tam czytanie + cos o sobie , krodka rozowa i daja cie na odpowiedzni poziom, ale i tak jak potem stwierdzisz ze jest on dla Ciebie za latwy lub zatrudny to mozesz go zmienic!! buzka
dzięki wielkie przynajmniej wiem coś na początek, to będzie bardzo pomocne pozdrowionka ...
We wszelkich kursach ,ich rodzajach , godziny zajec itd. bedziecie mogly sie zorientowac dopiero na miejscu. Wszystko zalezy w jakim miasteczku ( badz miastuniu :P ) wyladujecie... Rodziny chyba raczej rzadko oplacaja kursy za to sluza pomoca przy ich wyszukaniu...
Chcialam zauwazyc ze jest jeszcze cos takiego jak English for foreigners --> czyli angielski dla cudzoziemcow w Anglii. Kursy bezplatne , mozna spotkac wielu ciekawych ludzi ale ich poziom nie jest niestety za wysoki;/
no nic.. pozdraiwam!!!:)
a kto prowadzi taki kurs? anglik? fajnie by bylo zeby jakis polak :) bo jak ktos przyhcodzi pierwszy raz na taki kurs i do tego ejszcze nie najlepiej zna angielski pozatym denerwuje sie to moze nic nie zrozumiec i co wteyd? ;] hehe :)
no tak, kto inny mógłby was uczyć w anglii angielskiego jak nie polacy?
U mnie jak i chyba wszedzie kursy prowadzone sa przez nativa! a jak czegos nie rozumisz to jest tylko kupe smiechu:))) u nas np taki koles z francji ( przystojny 25 latek ;))) wywalil z haslem ze ma " very strong orgasm" zamiast organizm... byl ubaw po pachy bo powtorzyl to z 5 razy, az wkoncu pani prowadzaca powiedzial ze nie musimy znac jego szczegow z zycia erotycznego BUHAHAHAHAHAHAHAHA :D
dopiero zauwazylam ten post - jak to sa kursy TESOL to na takich kursach ucza nauczycele ktorzy przesli kursy w jaki sposob uczyc obcokrajowca, ktory nie zna ani jednego slowa w jez. ang.
a czym sie rozni ESOL od TESOL?? :) zawsze mnie to zastanawialo!!
sorki, zle napisalam wyzej. Mialo byc ESOL
ESOL - English for Speakers of Other Languages
TESOL - Teacher of English for Speakers of Other Languages
sa jeszcze
EFL - English as a Foreign Language
TEFL - Teacher of English as a Foreign Language
Nauczyciele sa albo TESOL albo TEFL trained - nie ma znaczenia - bo metody prawie takie same.
aaa tak myslamam :)) a ktos z was chodzi tez na te kursy?? na jaki poziom ?
hej a jak wyglada sam system rekrutacji do takich szkol, wyszukuje sobie jakas i ide sie do nich zapisac, czy czekam na jakis dzien w ktorym rekrutuja na dane kursy ? Sory za takie pytanie ale ja dopiero zaczynam raczkowac w tych sprawach ...
znajdz osrodek/szkole/college itp ktory oferuje te kursy. Napewno trzeba sie zapisac, i kursy beda od Wrzesnia/Pazd do lata. Musisz ustalic tez poziom, lepiej isc na ten na ktorym sobie dajesz rade a pozniej sie przeniesc na wyzszy. Tylko teraz napewno bedzie duzo osob na te kursy.
Hej:)
A ja mam do was pytanko- czy jest mozliwosc zaczecia kursu np. od listopada lub grudnia? Tak tylko pytam gdyby przyszlo mi do glowy zeby isc na kurs od pazdziernika/listopada:)Bo to u mnie nigdy nie wiadomo a chcialabym wiedziec czy moge tak zrobic:)
Pozdrowionka:)
przeczytaj moj post wyzej - czy nie najlepiej byloby po prostu zapytac sie w osrodku/college/itp ktore takie kursy prowadza - pamietaj, kursy ESOL sa bezplatne - napewno duzo chetnych bedzie - a liczba osob przyjetych bedzie ograniczona.
A moze zdecyduj co chcesz robic? Miez mozliwosc poduczyc sie 'za darmo' czy przemyslac czy to warte.
ja bylam do tej pory w dwoch szkolach w dwoch roznych miastach i w obu mozna bylo sobie tak po prostu wejsc na zajecia , nikt nie mial specjalnie nic przeciwko... :)
Mi się też wydaje,że jeśli ktoś chce związać przyszłość z angielskim i zależy mu na certyfikacie, to raczej nie powinien oglądać się za darmowymi kursami, bo to świadczy samo o sobie.
Wogole sie z Toba nie zgodze! Czy papierek swiadczy o Twojej znajomosci jezyka??? NIE! ja poznal ludzi z takimi paierkami , ktorzy gadali gorzej odemnie ( a poki co jeszcze nie mam paierka) znacznie wazniejsza jest umiejetnosc niz sam certyfikat!! Jesli pojdziesz na interviev, dasz certifikat a slabo bedzies zgadac to nic z tego!! A twoja wypowiedz jest jak dlamnie ciut niedojrzala , - " Mi się też wydaje,że jeśli ktoś chce związać przyszłość z angielskim
>i zależy mu na certyfikacie, to raczej nie powinien oglądać się za
>darmowymi kursami, bo to świadczy samo o sobie"
Jesli chcesz z tymi wiazac przyszlosc , siadasz do ksiazek i UCZYSZ SIE DLA SIEBIE!! Cena kursow o niczym nie swiadczy! To bardzo glupie podejscie do sprawy!
pozdrawiam :*
Moge jeszcze co dodac - przewaznie nauczyciele tych kursow sa bardzo dobrze szkoleni - maja do czynienia z osobami ktore absolutnie nic nie mowia/rozumieja po ang. - a pochodza nie tylko z Polski, ale i z innych krajow swiata. Czy nie warto skorzystac z czegos narazie bezplatnego??
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 42
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

Au Pair