au pairki-uciekinierki-USA only

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
jakie sa konsekwencje ucieczki od rodziny w Stanach?czy sa takie osoby,ktore juz to zrobily lub zamierzaja?dajcie znac,a jak nie,to prosze napiszcie co wiecie,bo tez sie nad tym zastanawiam...:)
Powiem Ci tak... Chcesz uciec nie dajac nawet znac o tym rodzince czy chcesz uciec w porozumieniu z rodzinka? W kazdym razie jezeli uciekasz to wystawiasz Polsce niezbyt dobre swiadectwo to po pierwsze, po drugie oddalasz zniesienie wiz. Poza tym podpisalas pewna umowe, ktora Ciebie obowiazuje... Byloby milo gdybys brala to pod uwage. Kosekwencje? Jak Ciebie zlapia to juz nie wrocisz do USA... Poza tym jak Ty bys chciala zyc bez legalnego pobytu? Z nielegalnej pracy?

Zastanow sie dobrze, naprawde, jak rodzina nie pasuje to zmien, wedlug mnie ucieczka to najgorszy wybor z mozliwych...

Pozdrawiam Lukasz
Ja odeszlam od rodziny po podpisaniu umowy na drugi rok. Po pierwsze pytanie jest dlaczego chcesz zrezygnowac? W moim przypadku to byla hostowa i jej stara ciotka, ktore zamienily moje zycie w pieklo. Bylo roznie na poczatku, ale jak umowa na 2nd year byla, zaczal sie cyrk.rnOrganizacja powiedziala mi ze znosi mi wize automatycznie. Wzielam prawnika aby zmienic wize, okazalo sie ze au pair agency nie ma mozliwosci cancel wizy. Moja wiza wygasla dokladnie wtedy kiedy byl koniec drugiego roku. Jakbym byla nielegalnie nie udaloby mi sie zglosic o zielona kartke i jej dostac w ciagu kilku miesiecy. Mysle, ze nie powinnas uciekac od tej rodziny a szczerze porozmawiac. W koncu rnoni kupili ci bilet i zaufali na tyle by przyjac cie do swojej rodziny. Pomysl tez sobie, ze jak uciekniesz musisz miec srodki di zycia i dach nad glowa...powodzenia....!!!

« 

Pomoc językowa