mój pierwszy wyjazd au pair

Temat przeniesiony do archwium.
hej:) chciałabym wyjechać jako au pair do US albo na Wyspy:) Ciągnie mnie bardziej do stanów, ale wiadomo ...
z jednej strony jestem ciekawa i strasznie chcialabym wyjechac a drugiej sie obawiam tego, ze nie dam rady ! Jak to jest? Muszę znac dobrze jezyk żeby wyjechac? przeciez jade po ti by sie uczyc ... podstawy podstaw wystarczą? ;)
coz moge powiedziec ,zalezy do jakiej rodziny trafisz ,jak bedziesz miala szczescie to bedzie ok i moim zdaniem trzeba umiec poprostu mowic ,nie bac sie ,a jak czegos nie wiesz zapytac ,ja uczylam sie angielskiego 6 lat nim pojechalam i moge powiedziec ,ze jest w miare ok chociaz wielu slow nie znam i pytam ,ale radze jedno ucz sie i powtarzaj to co juz umiesz ,ogladaj ang stacje tv ,ale ang nie amerykanskie ,bo to spora roznica i powodzenia zycze ....
Hej:) Według mnie powinnaś jechać do UK :) Gdyż jest o wiele bliżej i jak coś zawsze możesz wrócić czy bez problemu znaleść inną pracę. Co do języka hmm sądzę że musi być on w stopniu komunikatywnym abyś mogła sie porozumiewać dzieckiem czy też hostami.Bo wiadomo au pair niemową być nie można :P Owszem jak masz podstawy możesz jechać czy próbować ale od razu sie przygotuj że będzie ciężko bo wiadomo dziecko nie będzie słuchać osoby co ledwo mówi w jego języku....
Ja jade już po raz drugi do UK jako au pair. Początkowo byłam na 4 miechy teraz chce już 12 bądź dłużej wiec jak coś mogę pomóc. Pozdrawiam
cześć Justyna), czy mogłabyś napisać jak znalazłaś dla siebie rodzinkę, są jakieś sprawdzone strony ? ja planuje wyjechać na rok i ciągle waham się czy zapisać się do agencji czy szukać pracy na własną rękę.
proszę o pomoc lub jakieś wskazówki
[email] :)
pozdrawiam
polecam najbardziej au pair world,stronka jest przejzysta,wiadomo jak szukac.a i co najwazniejsze!- nie ma tam spamow.przynajmniej ja nie dostalam ani jednego.ewentualnie w miare jest rowniez great aupair.szkoda pieniedzy na agencje.moim zdaniem do agenci zglaszaja sie najgorsze rodzinki(chociaz moze nie zawsze!!),ktore nie moga znalezc operki.w agencji dadza Ci z 2-3 oferty i musisz wybrac wkoncu jakas,a na stronce mozesz przebierac w rodzinkach ile Ci sie podoba i wybrac ta najlepsza!!co wiecej jesli decydujesz sie na agencje musisz wydac kupe kasy,a jesli trafisz na zla rodzinke i chcesz uciekac to bedziesz wtedy na sporym minusie!!wydaje mi sie ze agencje nie daja Ci zadnej gwarancji co do uczciwosci danej rodziny,to poprostu zalezy od szczescia:D

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa