Ciężkie zadanie: Complete the sentence with the right phrasal verb.

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

1-30 z 37
poprzednia |
Witam serdecznie, proszę o pomoc w rozwiązaniu (jak dla mnie) bardzo ctrudnego zadania.

3) Complete the sentence with the right phrasal verb.
1.I don't know if this new design will.......................- it's very modern.
2.She......................... the professor's notebook as she was reorganizing the laboratory.
3.The new PR team................................many clever ideas.
4.They have managed to........................ of the competition by always introdacing new innovate products.
5.We can't.....................the new model until the spring.
6. I'd like to …....................windsurfing this summer.
7.They are good and optimistic. They are abe to....................... a failure.......................... a success.
8.I will never....................... smoking, although I would love to.
Nie mozemy pomoc, skoro Ty nic nie zrobiles.
Zadanie jest na Twoim poziomie, odpowiednie cczasowniki pewnie znajdziesz w jakims wykazie w ksiazce.
Zdaję sobie z tego sprawę dlatego umieściłem mój problem w dziale "brak wkładu własnego"
to już wiesz, że to taka podpucha, żebyś sam pracowal.
Pracuję, ale wszystkiego nie jestem w stanie zrobić do jutra także wpomagam się forum jak mogę.
a my oczywiscie nudzimy sie i tlyko czekamy, zeby komus odrobic prace domowa? Brak szacunku dla pomagajacych.
Jeżeli ktoś przesiaduje na forum to uważam, że nie ma nic innego do roboty jak tylko zająć się tematyką forum w przeciwnym razie pomylił miejsce a może czas.
Idąc dalej jeżeli, więc ktoś odpisuje w specjanym dziale "brak wkładu własnego" to uważam, że ów ktoś komuś pomóc np. przed egzaminem (bo dla nieświadomych- jest czas egzaminów) a nie chce go wyręczyć w pracy domowej w przeciwnym razie nie powinien się udzielać w tej tematyce, powinien zmienić dział.
Kolejną sprawą jest to, że patrząc na wszytskie swoje wypowiedzi nie dopatrzyłem się wyrazu jakiegokolwiek braku szacunku dla osób, które mi pomagały, ale jeżeli tak jest to wskaż mi taki fragment.
Przydałby się tu także dział tłumaczenia z polskiego na polski.
" Przydałby się tu także dział tłumaczenia z polskiego na polski."

Od tego zacznijmy: dla Ciebie 'pomoc' to odrobienie pracy domowej za kogoś. Dla nas pomoc to poprawa tego, co ktoś zrobił samodzielnie.


"Jeżeli ktoś przesiaduje na forum to uważam, że nie ma nic innego do roboty jak tylko zająć się tematyką forum w przeciwnym razie pomylił miejsce a może czas."

mogę nie przesiadywać.
@polanddanny, jednym z phrasal verbs bedzie give up. Sprobuj dopasowac to swojej pracy.
Co do pomocy- dla mnie to rozwiązanie zadania o którym nie mam pojęcia, żebym mógł przyswoić phrasal verbs i nauczyć się na pamięć tych właśnie zwrotów, których nie znalazłem w książce.
Jeżeli chodzi o poprawę tego kto ktoś zrobił samodzielnie- zapraszam do innego tematu bo tutaj jest właśnie brak wkładu własnego, wolontariat. Najlepszą rzeczą jest to, że jeżeli nie chcesz komuś pomóc to nie musisz.
Zwłaszcza jeżeli ktoś nie potrafi rozwiązać tego zadania uprasza się o nie zajmowanie jakiegoś stanowiska w tej sprawie bo to tylko strata cennego czasu i wnoszenie zbędnego zamieszania.

"mogę nie przesiadywać. "
Domyślam się, pieniędzy raczej z tego nie ma. Jeżeli nawet masz coś ważnego do wykonania to nawet nie powinieneś "przesiadywać"
I przepraszam, że przeszkadzam w ratowaniu świata swoim marnym zadaniem.
Probuje ci pomoc. Podam kilka mozliwych odp. a ty postaraj znalezc wlasciwa luke.
@fui_eu
Co do znadnia 3. pasuje mi coś w stylu "came up with"
A give up pasuje mi najbardziej do zdania 8. Dobrze?
Widzisz. - potrafisz sam:)
Sprobuj take up
Nie ratuję świata, ratuję pojedynczych ludzi. Zdziwilbys sie, jak wielu udaje mi sie naklonic do samodzielnej pracy, ale Ty wolisz sie przekomarzac. Dopeiro po 6 godzinach laskawie podales dwie propozycje.
Już pisałem, że 'brak wkładu własnego' to taki trik, żebyś sam zaczął pracowac. Nie chcesz, nie pracuj, ale nie licz na zrozumienie za brak samodzielnej pracy.
@mg Nie napisałem w temacie szukam zrozumienia tylko proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania.
Cieszę się, że motywujesz ludzi i jest to chwalebne, ale są sytuacje kiedy nie masz na to czasu.
Jak ktoś wypadł za burtę i tonie, to żaden instruktor nie będzie go motywował żeby nauczył się w tym momencie pływać tylko mu pomoże.
Pewnie wiesz jak to jest mieć coś do roboty i ja właśnie tak mam teraz, ale już nie będę się rozwodził nad moim życiem bo to jest bezcelowe i nie będę się wyprawdzał dlaczego oto ja nie zrobiłem sam tego zadania. Co do 6 godzin to mam też inne rzeczy do roboty. I jeżeli ktoś czegoś sam nie robi to pomyśl czasem, że nie jest 15-letnim leniem z gimnazjum tylko faktycznie może nie mieć czasu bo np. pracuje na pełny etat i studiuje dziennie, śpi po 5 godzin a lada dzień ma ostatni termin egzaminu.
@fui_eu
take up do zdania nr 6. tak?
Ok. Sprobuj SAM #1. Cos w sensie uzyska popularnosc.
Może catch up? w senscie, że "chwyci". Tylko tyle mi przychodzi do głowy.
Catch, ale inne niz UP. Sprawdz sobie.
edytowany przez fui_eu: 11 cze 2013
"pracuje na pełny etat i studiuje dziennie, "

To wymaga odpowiedniej organizacji czasu. Jezeli nie masz czasu, zeby odrobic zadanie z angielskiego, to nie musisz pracowac na pelny etat, nie musisz studiowac dziennie. Nie wyobrazam sobie, zebym mial studentowi dac pozytywna ocene dlatego, ze nie zrobil pracy domowej,b o pracuje na pelny etat i studiuje dziennie. Nie ma takiego obowiazku, niech wezmie urlop.
Skoro wolisz nie odrabiac zadania z angielskiego, to widac, w jak wielkim powazaniu masz ten przedmiot. Dlaczego ktos ma robic cokolwiek dla takiej osoby? W dodatku nie rozumiesz tego, co wczesniej pisalem o slowie 'pomoc'.

masz racje z 'chwycic', ale to nie bedzie 'yp.
Ile czasu jeszcze bedziesz sie przekomarzal i raz na pol godziny rzucal z laski jakies slowko zamiast zrobic to zadanie porzadnie? To nadal jest tylko Twoj problem.
No to tylko pozostaje catch on, Mam racje?
Cytat: polanddanny
No to tylko pozostaje catch on, Mam racje?

sprawdziles czy strzelasz? W pracy tez sa zadowoleni, bo udalo Ci sie trafic, czy wymagaja uzasadnienia decyzji, ktore podejmujesz?
Ok. 4 jest dosyc latwe. Sprobuj:)
@mg mam dość dywagacji o życiu bo marnujesz i swój i mój czas. Mógłbym godzinami uświadamiać Cię, że jednak życie nie jest takie słodkie, proste, czarne albo białe jak Ci się wydaje. Jedyne co mi się nasówa na myśl to tylko to czy czasem wychodzisz z domu, bo nie do końca wiesz to jest, ile masz lat, jak bogatych masz rodziców.
Temat pracy chyba nie jest tematem tego forum, czy znów mi przedstawisz swoją poetycką interpretacje nazwy tematu i przekonam się, że jednak jest?
Jak pisałem- jeżeli nie umiesz uzupełnić miejsc brakujących to dziękuję Ci za pomoc. Zwłaszcza za cenne rady życiowe.
I dziękuję też fui_eu za naprowadzenie :)
nasuwa się*
Cytat: polanddanny
nasuwa się*
NIE /ok, zauwazylem ze to nie jest odpowiedz;)/

Ok, moze nie az takie latwe. Sprobuj pozostale. /?/
edytowany przez fui_eu: 11 cze 2013
No właśnie nie wiem co będzie w 4. Ale do drugiego wydaję mi się najodpowiedniejsze buys up.
2 - moze byc pare mozliwosci ale nie to. Sprobuj zrozumiec kontekst.
@autor
jestem wykladowca akademickim i nie wyobrazam sobie, zeby ktos tlumaczyl nieodrobienie pracy domowej tym, ze pracuje na pelny etat.
sa urlopy okolicznosciowe, sa stypendia.
przede wszystkim widze, ze wolisz sie przekomarzac niz proponowac rozwiazanie zadania.
co innego, gdybys prosil o naprowadzenie, ale nie, uwazasz, ze ktos ma zrobic za Ciebie to zadanie.

3 wymyslil, przedstawil, zaprezentowal
4 pozbyc sie
@mg nooo to już wszystko wyjaśnia :) wykładowca akademicki- otóż drogi wykładowco, czasem studenci nie mają w dupie tylko nie mają możliwości. U mnie stypendium jest od 600 zł dochodu na osobe w rodzinie brutto (rzecz jasna się nie łapię) i stypendium wynosi 500 zł z groszami (nawet na mieszkanie by mi nie wystarczyło).
Urlopy okolicznościowe- oczywiscie, ale uwierz mi, że pracuje w korporacji (dla dobra firmy to jej nazwy nie podam bo pewnie spora część z Was korzysta z naszego netu) i nawet kierownicze stanowiska mają umowe zlecenie. Nie wiem czy wiesz jaka garstka osób w Polsce ma taki luksus i umowę o pracę, nie mówię o takich luksusowych świadczeniach socjalnych, ale chociaż takie minimum jak ubezpieczenie zdrowotne.
I wcale nie żałuję, przekomarzania się bo może wykładowcy zobaczą, że żeby studiować trzeba zarobić na życie co nie chce żeby było traktowane jako usprawiedliwienie tylko wiedz, że dla rozrywki nie prowadzę takiego trybu życia.

2. came across
4. get ahead
5. show up
7. turn into
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia