What are the main aspects of your subjects?

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Pytanie z IELTS'a odnośnie studiów. Jak dokładnie rozumieć te pytnianie?
np
główne aspekty waszych przedmiotów jeżeli subjects = przedmioty szkolne.
Te zdanie po polsku nie ma sensu.
to zdanie jest dokladnym tlumaczeniem zdania angielskiego
Dla mnie jest proba przelozenia slowo w slowo co daje brak sensu. Aspekt w jezyku polskim to punkt widzenia, perspektywa postrzegania danej sprawy a aspect z angielskiego moze byc tlumaczone jako obszar/dziedzina, ekspozycja(w sensie okien/czegos na dana strone swiata) i nie wiem wlasnie co jeszcze, bo te dwa tluamczenia nie pasuja do tego zdania.
skoro wiesz, jak to powinno byc tlumaczone, to po co pytasz?
Moze niejasno napisalam, Wlasnie nie jestem pewna, jak ma byc tlumaczone/ Nie znam innego znaczenia slowa aspects niz te, ktore wymienilam, bo na pewno nie jest to ekspozycja a nie jestem pewna czy maja to byc obszary czy sa inne znaczenia, dlatego pytam.
pytanie angielskie jest niejasne
To jest pierwszy etap Speaking na IELTS i nie ma opcji o dopytanie i dojaśnienie.
Cytat: martaky
...... Nie znam innego znaczenia slowa aspects niz te, ktore wymienilam, bo na pewno nie jest to ekspozycja a nie jestem pewna czy maja to byc obszary czy sa inne znaczenia, dlatego pytam.

...cechy
edytowany przez lexass: 26 lis 2021
Lexass i jak mogę odpowiedzieć na te pytanie? Cechy studiów? :| Pewnie bym manewrowała naokoło, czego głównie dotyczyły moje studia, ale obawiam się odrobinę nie trafię i będzie klops.
myślę, że trafisz
Cytat: martaky
Lexass i jak mogę odpowiedzieć na te pytanie? Cechy studiów? :| Pewnie bym manewrowała naokoło, czego głównie dotyczyły moje studia, ale obawiam się odrobinę nie trafię i będzie klops.

https://ieltsrewind.com/speaking-part-1-study/
Scroll down to Q10
Amazing, thank you lexass!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie