List o nowje szkole.

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Hej! Muszę napisac list o mojej nowej szkole. Oczywiście napisałam i przetłumaczyłam ale jak znam siebie to w tym liście po angielsku jest co najmniej milion błędów :) więc napiszę list po polsku i później tłumaczenie żebyście wiedzieli o co mi chodzi. Mam nadziję, że ktoś mi pomoże i poprawi te moje byki:
Dziękuje za twój list i pozdrowienia. Cieszę się, że u Ciebie wszystko w porządku. Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale byłam bardzo zajęta ponieważ mam dużo nauki w nowej szkole. Obiecuje, że teraz będę pisać częściej. U mnie również wszystko w porządku. W wakacje planuje Cię odwiedzi, więc sobie trochę pogadamy, bo uzbierało się dużo nowych rzeczy.
Właściwie piszę do Ciebie, żeby powiedzie Ci o mojej nowej szkole. Jest tu wspaniale. Mam bardzo fajnych, pomocnych i zabawnych kolegów w klasie. Nasi nauczyciele są OK, ale jest też kilka, których nie lubię. Mam dużo nowych przedmiotów, takich jak ekonomia czy rachunkowość, które są bardzo fajne i przydatne. Jak wiesz nienawidzę matematyki, ale na szczęście mam ją tylko 2 razy w tygodniu. Mamy w szkole dużo świetnych zabaw i konkursów, więc nie jest nudno. Owszem jest sporo nauki, ale zawsze znajdzie się czas na rozrywkę. Więc moja nowa szkoła jest super.
Niestety muszę już kończy ponieważ nie mam jeszcze odrobionych lekcji i muszę się nauczy bo mam jutro sprawdzian z biologii. Napisz koniecznie i opowiedz o wszystkich nowościach. Pozdrawiam.
A teraz moje "piękne" tłumaczenie:
Thanks for your letter and regards. I’m very happy that for you all good. I’m sorry that so long I don’t writing for you but I have very busy because I have a lot learning. (obiecuje) that I have writing often. At me too all good. In holiday I plan visit you so we talk some because is very lot all news.
Anyway, I’m writing to tell you about my new school. There is brilliant. I have very cool, helpful and funny classmates. Our teachers are Ok but a few I don’t like. I have also new subject like economy or (rachunkowośc) and it’s very goud and helpful. You now I hate matematic but (na szczęście) I have it only two times on week. We have in school a lot brilliant disco and competitions so never is bored. Of course is a lot learning but always is time on (rozrywka). So my new school is very good.
Well, I must finish now because I haven’t done my lesson and I must learn because I have tomorrow test on biology. Write back soon and tell me all your news. Regards.
czyli na tym forum również nie znajdzie sie nikt chętny do pomocy? przecież nie macie mi tłumaczy tego całego tekstu tylko błędy poprawic! bardzo was o to prosze, bede bardzo wdzieczna!
Dear ...
Thank you for your letter and greetings. I'm very happy that you are OK. I'm sorry that I didn't write to you, but I had a lot of work and I was busy. I promise that I try to write often than now. I'm Ok too. Next holiday, I will visit you, so we'll have a lot of time to talk. I have so many news, which I want to tell you.Anyway, I'm writing to tell you about my new school.It's brilliant. I have very cool, helpful and funny classmates.You now that I have maths, but fortunately I have it only two times in week. We have in school a lot of brilliant discos and competitions so we can't be bored. Of course there is a lot of study but I have some time for entertainment.So my new school is very good. Well, I must finish now because I haven't done my lesson yet and I must
learn because I'm going to have testtomorrow . I'm looking forward to reading a letter from you!
Love
mary

mamnadzieje ze jest w miare ok ;d
I have so 'many' (zle slowo) news, which I want to tell you.
You 'now' (teraz? czy chyba cos innego) that I 'have' (nie, to zle slowo) maths...

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia