wyrażenia przydatne podczas pracy jako kelnerka

Temat przeniesiony do archwium.
witam!
w te wakacje bede pracowala jako kelnerka w restauracji w irlandii północnej. w związku z tym mam prośbe - mozecie mi polecic jakies fajne wyrażenia, zwroty. A moze ktos zna jakas strone gdzie moge je znalezc albo moze polecic mi jakies rozmowki albo podrecznik. Z gory dziekuje :)
Ps mama rozwniez ogromna prosbe - moze ktos pracowal w irlandii polnocnej jako kelner/kelnerka w restauracji i zechece podzielic sie swoimi wrazeniami :) z gory dziekuje
Jeśli planujesz pracę w kraju anglojęzycznym musisz zainwestować trochę gotówki, nie wystarczy nauka z jakiejś internetowej strony. Proponuję następujące materiały:

Oxfrod Repetytorium z języka angielskiego. Na końcu są dwa rozdziały. "Word bank" i "Functions bank". W pierwszym znajdziesz ok. 3000 słów w tym nadające się do użycia w restauracji, kawiarni i oubie, w drugim różne potrzebne w życiu wyrażenia, w tym te niezbędne w lokalach gastronomicznych.

Dobry słownik tematyczny np. "Uniwersalny słownik tematyczny" Wydawnictwa Kanion.

Rozmówki angielskie. Jest ich od groma. Za najlepsze uważam:

"Rozmówki angielskie w miesiąc" wydane przez SuperMemo World;
"PONS Rozmówki angielskie" uwaga są w wersji z płtą CD i bez niej. Polecam te z płyta.
"Rozmówki polsko-angielskie" wydawnictwa Astrum. Podobnie jak wyżej sa dwie wersje, szukaj z płytą.
"Langenscheidt Rozmówki ilustrowane Język angielski". Treść jest bardzo dobra ale brak załącznika dźwiękowego.

Na stronie http://www.zlotemysli.pl/?c=4main&idEbook=142 znajdziesz ebook Pawła Wimmera "Angielskie formuły konwersacyjne".

To tylko niektóre, moim zdaniem najlepsze, materiały dla Ciebie.

Kilka lat temu widziałem w księgarni podręcznk wydany przez First Business College. Była to pomaturalna szkoła o profilu biznesowo turystycznym. Wydała kilka podręczników dla swoich studentów w tym taki o profilu gastronomicznym. Róznił się od materiałów wyżej podanych tym, że oprócz słów i zwrotów zawierał również opisy pewnych sytuacji, których nie ma w tradycyjnych słownikach. Np sposoby układania sztućców na stole przy szykowaniu przyjęcia. Niestety nie wiem czy jeszcze ta szkoła istnieje, ani gdzie tego podręcznika szukać.