BEC vantage czy higher??

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie do osob ktore zdawaly BEC vantage lub higher lub oba. Chcialabym zapisac sie we wrzesniu na kurs przygotowujacy do egzaminu ale zastanawiam sie czy warto zapisac sie na vantage czy od razu na higher.Mam zdane FCE i CAE ale do tej pory nie mialam doczynienia za bradzo z jezykiem biznesowym.Czy jest duza roznica pomiedzy poziomamivantage z higher? Bede wdzieczna za rade :)
Rób od razu higher. Vantage (jak twierdzi Cambridge) odpowiada poziomem FCE, więc mając CAE ten egzamin nie sprawił by Ci problemu.

Najlepiej jednak zrób sobie egzamin z któregoś z poprzednich lat
(tu link http://www.cambridgeesol.org/support/dloads/bec_downloads.htm)
i od razu będziesz wiedzieć czy higher jest dla Ciebie za trudny.
Stina 17 bardzo dziekuje Ci za podpowiedz. Zrobie sobie test i zobaczymy:) jeszcze raz wielkie dzieki
Jak masz CAE to rób od razu Higher.Vantage to naprawdę poziom FCE.
Poradzisz sobie.Rób sporo practice tests i czytaj prasę branżową np.Financial Times, The Economist itp.
Corazon 25 dzieki za rade:) a czytanie prasy branzowej to rzeczywiscie swietny pomysl:)pozdrawiam:)
Mam wprawdzie zdany tylko FCE ale po porównaniu stwierdzam, że BEC Vantage jest dużo trudniejszy. Moim zdaniem nie można wprost porównać FCE do BEC Vantage. Na razie zaliczyłem więc BEC Preliminary :) Jesli jednak sie przyłożysz i podciągniesz słownictwo np. właśnie na prasie, to możesz ostro mierzyć. Pozdrawiam.
ratal-można porównać tylko pod warunkiem,że na poziomie FCE umiesz już na A.
Różnią się pewne elementy egzaminu pisemnego, odrobinę trudniejsze (szybsze) są listeningi i trochę słówek typowo biznesowych-do opanowania pod warunkiem korzystania z dobrego podręcznika egzaminacyjnego i czytania prasy biznesowej.
Ja zdałem tylko na "c" więc może dlatego BEC Vantage wydaje mi sie trudny. Ale jak się podciągnę, to kto wie :))))
Jeżeli tak to troszkę jeszcze się poucz i zobaczysz,że BEC Vantage nie jest taki straszny.
Śmiało zdawaj highera. W czerwcu ubiegłego roku zdawałam CAE (zdałam tylko na C) a już w grudniu zdałam BECa Highera (na bardzo mocne C, ale w każdym razie certyfikat mam), mimo, że geniuszem językowym nie jestem. Uczyłam sie własciwie od sierpnia do listopada ok. 3h tygodniowo (ale byly tez tygodnie gdzie nawet nie zajrzalam do ksiazek). Słownictwa specjalistycznego możesz się uczyć ze świetnych wg mnie książek wydawnictwa Cambridge ("Business Vocabulary in Use" Masculla (dostępne sa rozne poziomy-osobiscie polecam advanced, do tego podrecznik MacKenziego "English for Business Studies"). Przyda sie tez klasyka podrecznikow do nauki angielskiego biznesowego czyli Market Leader.Wszystkie te książki znajdziesz na www.englishtips.org. Ucząc się nie korzystałam praktycznie z niczego więcej. Zrobiłam tylko kilka przykładowych testów tuz przed egzaminem i poczytalam troche artykulow. Nie ma czego sie bac a szkoda czasu i pieniedzy na BEC Vantage (ale to tylko moje zdanie). Jesli chcesz, to zostaw swojego maila a ja wysle Ci (jesli znajde w moim balaganie) wzory wypracowan z przykladowymi zwrotami i uzytecznym slownictwem na highera. Sa bardzo przydatne jesli do tej pory nie mialas zetkniecia z korspondencja biznesowa - po prostu sa synteza wiedzy podrecznikowej i doskonale nadaja sie na powtorke tuz przed egzaminem (wiem z własnego doswiadczenia).
Witam! Mam do Ciebie, byś również do mnie wysłała wzory wypracowań ze zwrotami i słownictwem na bec higher. Mój e-mail to: [email] Z góry dziękuję!
Oczywiście mam do Ciebie PROŚBĘ :)
Marta bylabym Ci bardzo wdzieczna za przeslanie tych wzorow wypracowan :) Moj e-mail : [email] Z gory wielkie dzieki !! pozdrawiam
Cześć, bardzo Ci dziekuję za cenne rady. Już mam i korzystam z Business for studies, b. mnie się podoba ta książeczka, polecam innym. Tylko mam do Ciebie takie pytanie, czy masz moze nagrania do leasningów? Mam problemy z ich nabyciem. Czy mozesz mi pomóc? Serdecznie pozdrawiam. Oto moj mail:
[email]
Hej.
Jeśli mogłabyś mi wysłać materiały na Highera na mail: [email] byłabym ogromnie wdzięczna. Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Cześć, przeczytałam twój wpis na forum dotyczące egzaminu BEC Higher i chciałam zapytać czy mogłabyś mi też przysłać te zwroty, wzory wypracowań, słownictwo, o których mówiłaś, bo w grudniu chce zdawać ten egzamin i przyda mi się każda pomoc.
Mój adres to: [email]
Dziękuję
Ja też proszę o te materiały, z góry dziękuję;) mój mail: [email]
Temat przeniesiony do archwium.