czy można samodzielnie przygotować się do BECa??

Temat przeniesiony do archwium.
Hejka, mam takie pytanko czy można się samodzielnie przygotować to BECa na poziomie Vantage nie chodząc na kurs?? Byłabym baaaardzo wdzięczna jeśli ktoś przesłałby mi info gdzie sszukać materiałów i testów, z czego się uczyć?? Dodam tylko, że nie miałam doczynienia z językiem biznesowym, ale na studiach miałam język na poziomie B2.
Bardzo chciałabym zdać ten egzam., jeśli możecie, poradzcie mi coś:):)czy warto się samemu przygotować, czy kurs jest niezbędny??? A może lepiej i łatwiej przygotować się do LCCI Level ??Proszę, poradżcie coś!!!!!
Wielkie dzięki.
jak nabardziej. ja przerobiłam samodzielnie podręcznik bec vantage masterclass i trochę testów - bec testbuilder wydawnictwa macmillan jest najlepszy.ksią żki pożyczłam w bibliotece british council. Do speakingu przygotowałam sie opracowując najczęstsze tematy które były w testach i dokładnie to było na egzaminie. To samo z writingiem - jesli się przerobi testy nie ma żadnego zaskoczenia. Podchodziłam do beca bo wydawał mi się łatwiejszy niż fce i to prawda, że jest łatwiejszy dla osoby pracującej , bo wszystkie zagadnienia są zrozumiałe - inny jest tylko język. Życzę powodzenia.
Ja rowniez sklaniam sie do zdawania egzaminu BEC i zastanwiam sie czy osoby nie pracujące w biznesie narazie faktycznie nie maja problemu z przygotowaniem do tego egzaminu,czy fachowa wiedza ekonomiczna itd jest bardzo potrzebna do zdania tego egzaminu????
Podbijam temat, bo też zastanawiam się nad tym czy byłabym w stanie przygotować się sama do tego certyfikatu. Jak narazie mam tylko maturę więc jesli już to zdecydowałabym się na BEC elementary.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Praca za granicą