Jakie książki itp polecacie do samodzielnej nauki do CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Chciałabym się zapytać, jakie książki, programy, fiszki tudzież czynności itp. polecacie, aby samodzielnie przygotować się do CAE. Nie chcę brać udziału w zajęciach ani kursach, ponieważ przy FCE oni zupełnie nic mi nie dały. Proszę o rady i sugestie. Pozdrawiam
•Upstream Advanced
•Advanced Language Practise M.Vince'a lub Grammar and Vocabulary for CAE & CPE Wellman'a
+ przykładowe egzaminy jakiegoś wydawnictwa np. Longmana albo Oxfordu
Poza tym wszelkie książki,filmy,seriale po angielsku są mile widziane ;)

Warto byłoby znać czasowniki frazowe i prepositions z Use of English Evansowej (Express Publishing).
Witam,
Rozważam kupno trzech podręczników pod kątem zimowej sesji z CAE. Poniżej podam propozycje i warto by było, aby każdy kto z nimi pracował lub nadal pracuje krótko je zrecenzował oraz polecił lub nie.

1. CAE Gold Plus
2. CAE Objective
3. Ready for CAE

Pozdrawiam :)
Myslicie o sesji zimowej jeszcze w tym roku?
Tak się zastanawiałem, choć to zapewne będzie mało realne. Do 15 października mam czas na złożenie aplikacji na studia w uk. W najbliższym czasie mam w planach toefla/ieltsa, bądź właśnie cae. Tylko bardziej prawdopodobną sesją będzie ta przyszłoroczna w maju.
tomala31, skoro mówisz o 15.10 to myślisz chyba o Oxbridgu? Jak dobrze pamiętam to tam chcą min. CAE na "A". Nie mówię, że jest to niewykonalne, ale łatwiejsze wydaje się osiągnięcie wymaganego wyniku IELTS, który to też rozważasz. Poza tym ten egzamin ma plus w postaci wielu terminów i krótkiego okresu oczekiwania na rezultaty.

Co do w/w książek, to Gold widziałem i nawet z nim pracowałem trochi. Fajna książka - IMO - ćwiczenia są świetne. Niemniej jednak nie jest to książka tak wymagająca jak Upstream, której poziom jest wysoki i nieco łatwiej dzięki temu osiągnąć najwyższą ocenę.
Objective mam, ale do IELTS, ten pod CAE oglądałem i na tle innych podręczników wypada cienko. Natomist co do Ready for CAE to też ma dobre opinie, ale kłopotem jest podobno poziom podręcznika. Znajoma stwierdziła, że pod ten egzamin się raczej nie nadaje.

Summa summarum, jeżeli jest czas i wola walki to skusiłbym się na polecony przeze mnie zestaw z Upstream'em. Jeżeli nie ma, to można próbować Gold'a albo Expert'a ze świadomością, że książki są nieco łatwiejsze niż egzamin.
Tak, w grę wchodzi Oxbridge oraz Uni of Edinburgh. Jeżeli chodzi o datę 15.10 to wydaje mi się, że wszystkie szkoły w uk mają ustaloną tą datę jako deadline składania aplikacji.

Czy wspomniany przez Ciebie podręcznik Up Stream całkowicie nadaje się do self-study? Czy coursebook oraz workbook posiadają jakiś klucz rozwiązań?

Czasu mam bardzo niewiele. Pod kątem CAE pracuję od początku roku, ale może jednak zdecyduję się tylko na IELTS'A, skoro mówisz, że korzystniejsze jest zdawanie właśnie tego egzaminu :) Pod kątem IELTS'A poleciłbyś jakieś dodatkowe podręczniki? Bo pod poziom advanced zdecyduję pomiędzy CAE GOLD PLUS, a UP STREAM.
Pozdrawiam
Mówisz, że przygotowujesz się do CAE od początku roku więc wydaje mi się, że warto te przygotowania kontynuować.

Niestety ani Upstream (sample) http://www.egis.com.pl/upload/File/flip/UPS_New_Advanced/index.html , ani CAE GOLD nie posiadają odpowiedzi. Trzeba kupić książkę nauczyciela albo poszperać w internecie ;) . Absolutnie niezbędne są przy tym Past Papers i coś do Use of English jak wspomniany Vince albo Wellman.
Jeżeli chodzi o kupno, to polecam księgarnie elpat.
Ponadto możesz sobie poszukać opinii o serii Upstream na forum, wpisując takowe hasło w wyszukiwarkę.

Co do rekrutacji, to z tego co wiem Oxbridge ma deadline 15.10, ale ogromna większość 15.01.




Cytat: Piotrq10
Mówisz, że przygotowujesz się do CAE od początku roku więc wydaje mi się, że warto te przygotowania kontynuować.

Niestety ani Upstream (sample) http://www.egis.com.pl/upload/File/flip/UPS_New_Advanced/index.html , ani CAE GOLD nie posiadają odpowiedzi. Trzeba kupić książkę nauczyciela albo poszperać w internecie ;) . Absolutnie niezbędne są przy tym Past Papers i coś do Use of English jak wspomniany Vince albo Wellman.
Jeżeli chodzi o kupno, to polecam księgarnie elpat.
Ponadto możesz sobie poszukać opinii o serii Upstream na forum, wpisując takowe hasło w wyszukiwarkę.

Co do rekrutacji, to z tego co wiem Oxbridge ma deadline 15.10, ale ogromna większość 15.01.

hej, mam pytanie, planuję zdawać CAE w grudniu, jeszcze w ogóle nie zaczęłam się uczyć i powiem, że jestem trochę przerażona faktem, że niektórzy uczą się już od początku roku, myślicie że jest to realne nauczyć się do grudnia?
mój obecny poziom ang to FCE zdane z 7 lat temu, 4 lata ang na studiach niby poziom C1, ale wiecie jak jest na studiach z językami... , ale od 2 lat kompletnie nie używam ang, jedynie pojedyncze przypadki jakieś listy/ artykuły/ zero mówienia, chciałam się przygotować samodzielnie, a i jeszcze praca, wiec zostaja popoludnia i weekendy, mysliscie ze to jest realne? zakladajac oczywiscie ze jak zaplace kase to bede sie uczyc, tylko nie wiem, czy naprawde jest tego tak duzo, z tego co pamietam to do fce chodzilam na kurs caly rok szkolny, a tutaj niby grudzien, to dosyc szybko, gdyby ktoś był łaskaw i coś mi doradził, byłabym bardzo wdzięczna :) pozdrawiam!
Każdy przypadek jest inny. Niektórzy mają "talent" do języków, dużo samozaparcia i odpowiednie nastawienie. Inni z kolei tego samozaparcia i talentu mniej.
Znam osobę, która w pół roku po zdaniu CAE zdała CPE. Niemniej jednak były to bardzo intensywne przygotowania no i pasja osoby zdającej ;)
Trudno doradzać. Moim zdaniem na początku warto wziąć do ręki przykładowy egzamin (pobrać można ze strony Cambridge ESOL) i zobaczyć jak poszło.

Przy okazji drobna rada: Szukając kursu albo nauczyciela pytajcie nie o zdawalność, ale o ilość osób, które dostały "A".
Cytat: Piotrq10
Każdy przypadek jest inny. Niektórzy mają "talent" do języków, dużo samozaparcia i odpowiednie nastawienie. Inni z kolei tego samozaparcia i talentu mniej.
Znam osobę, która w pół roku po zdaniu CAE zdała CPE. Niemniej jednak były to bardzo intensywne przygotowania no i pasja osoby zdającej ;)
Trudno doradzać. Moim zdaniem na początku warto wziąć do ręki przykładowy egzamin (pobrać można ze strony Cambridge ESOL) i zobaczyć jak poszło.

Przy okazji drobna rada: Szukając kursu albo nauczyciela pytajcie nie o zdawalność, ale o ilość osób, które dostały "A".

dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!
Ja już zdałam egzamin z angielskiego w tym roku, dlatego mogę powiedzieć jak wyglądała moja nauka. Po pierwsze nie uczyłam się z żadnych podręczników, bo tylko marnuje się swój czas. Wyszłam z założenia, że mam na celu podszlifować swój angielski i ewentualnie uzupelnić go, jeżeli czegoś nie znam/ nie pamietam.
Po pierwsze chodziłam przez rok do szkoły językowej. Przerobiłam książkę PRACTICE TEST CAE. (czyli zrobiłam wszystkie testy, tlumaczylam kazdy teskt zeby wzbogacic slownictwo, use of english tez dokladnie przerobilam pod wzgledem gramatyki). Dodatkowo przerobilam ksiażkę VINCE - nie całą :) bo tam jest tego sporo! Przerobiłam też ENGLISH VOCABULARY IN USE - UPPER INTERMEDIATE i ADVANCED. Oczywiście upper przerobiłam szybko bo dużo było powtórką, ale czasem zapomina sie o prostym i przydatnym słownictwie :) I ta ksiazka odświeżyła moją pamięć. Advanced już jest ciut trudniejsze, z poczatku zastanawialam sie czy na pewno to przerabiac bo zaawansowane slownictwo, ale przyznam, że się bardzo przydało!

Poza tym :) Czytałam guardian i time online :) Wtedy szybciej się czyta teksty pod ang dodatkowo zapamietuje sie pewne zwroty, sformułowania nie będąc temu świadomy ;)

Słuchałam jeszcze BBC radio zeby podszlifowac listening :)

Generalnie: trzeba się przyłożyć i nie mozna nic "robić po łepkach". Wtedy na pewno zdacie!
Sylwiuszek, jak możesz pisać:
Cytat:
Po pierwsze nie uczyłam się z żadnych podręczników, bo tylko marnuje się swój czas.

obok:
Cytat:
Przerobiłam książkę PRACTICE TEST CAE

Cytat:
Przerobiłam też ENGLISH VOCABULARY IN USE - UPPER INTERMEDIATE i ADVANCED

:?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie