cae i co dalej

Temat przeniesiony do archwium.
hej ludzie.mam problem do zgryzienia. chcialabym uczyc angielskiego. mam mgr z ekonomii a w grudniu zdawalam cae. zaczelam studia pedagogiczne no i zostaje mi tylko kurs metodyczny.no i mieszkalam 1,5 roku w stanach. jednak zastanawiam sie czy to wystarczy?zdaje sobie sprawe ze nauczanie to cala sztuka i chcialabym byc w tym dobra. rozwazam kolegium jednak moze juz nie trzeba? czy jest ktos kto ma tylko cae i uczy- moze zechcecie sie podzielic doswiadczeniem? jak to jest naprawde z praca?
witaj, możesz mi podpowiedzieć gdzie kończysz studia pedagogiczne, czy są one organizowane przez uczelnie wyzsze, jak długo trwają i co to jest ten kurs metodyczny? Myslałam że do nauki w szkole wystarczą studia pedagogiczne. W jakim mieście kończysz studia, bardzo mi zależy na odpowiedzi.
Jeśli masz wykształcenie pedagogiczne, co najmniej CAE i kurs metodyczny z j. ang. to mozesz (teoretycznie) uczyc w szkole - tak przynajmniej na razie jest. Podobno ma sie to zmienic - ze w szkole uczyc beda tylko mgr anglistyki. Praktyka i rzeczywistość sa jednak inne - rzadko który anglista chce np. uczyc w podstawowce czy w gimnazjum. Nie jest to wiec łatwa rzecz - juz teraz sa (!) problemy w znalezieniu nauczyciela do szkoly podstawowej czy nawet lektora do szkol językowych. Zatem - jesli masz czas, pieniądze i wielkie checi to idz do kolegium, jesli nie to probuj szczescia. Przepisy na razie pozwalaja zatrudniac z CAE (+ kurs metod. + studia pedag). Wszystko zalezy od dyrektora placowki. Popytaj u siebie w miescie a potem podejmij decyzje. Kolegium + studia byłyby pewniejsze, ale jak sie nie da, to trzeba szukac innego rozwiazania :)
Pozdrawiam, życze trafnych decyzji
studia pedagogiczne robie na uczelni wyzszej- kierunek pedagogiczno-katechetyczny ktory jest w zgodzie z moimi zainteresowaniami. z tego co wiem aby uczyc jezyka trzeba miec ukonczony kurs metodyczny nauczania jezyka obcego...a jestem z warszawy. moja pedagogika da mi licencjata- mgr nie jest mi potrzebny bo juz mam...i to tyle...no i teraz chce cos znalezc jak najszybciej bo zyc trzeba...to tyle
wielkie dzieki za odpowiedzi, zamierzam iśc na roczne studia podyplomowe pedagogiczne w warszawie, po których będę miała przygotowanie pedagogiczne, tylko nie wiem co z kursem metodycznym, czy jest włączony w program studiów pedagogicznych. Dlatego, jesli dobrze wnioskuje, nie mogę iść np na SGGW, gdzie organizowane śą studia podyplomowe pedagogiczne, bo po nich nie będę miała kursu metodycznego z angielskiego. Kolegium kończyć nie usmiecha mi się, bo za długo trwa. czy mógłby mi ktos doradzic na jakiej uczelni organizowany jest kurs pedagogiczny łącznie z kursem metodycznym z ang w wraszawie? Bardzo mi zależy, pozdrawiam