CAE a powieści

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym zacząć coś czytać tak by otrzaskać się z cztaniem. Przymierzam się do CAE. Nie chcę czytać jakiejś klasyki ale zacząć od czegoś prostszego np romnase ;) Dostałam kilka książek tego typu ale są one w British English niestety a ja chcę ćwiczyć American E.
Przeczytać te książki,, czy nie - zawsze kładłam nacisk na Ame więc nie zanieczyści mi to języka brytyjskimi zwrotami???
O tak, nie możesz tego czytać! Zbruka to twój czysty AE. To będzie profanacja! CAE też nie zdawaj, gdyż jest to egzamin brytyjski faworyzujący brytyjską wersję angielskiego. Jest przecież tyle książek amerykańskich autorów, na pewno coś Ci podpasuje.
O tak. To rzeczywiscie byłaby tragedia. Ja mam tak ze zwrotami amerykańskimi - przecież mój czysty brytyjski, tak bardzo staram się go chronić przed tymi amerykańskimi naleciałościami, tak bardzo o niego dbam ... ;]
Rozumiem, że można uczyć się amerykańskiego angielskiego (jak to śmiesznie brzmi!), ale żeby mówić o British English jak o jakimś "brudzie"?
Jeśli ci na tym bardzo zależy, to poszperaj w Internecie, jacy autorzy byli Amerykanami i czytaj ich książki.
haha dobre
Ja np. do BrE podchodzę w kombinezonie antyradiacyjnym i podwójnych gumowych rękawiczkach a w AmE wchodzę tylko w gumofilcach.
Wejdz na allegro i zamow sobie jakas ksiazke np. Kinga :)
Najlepiej jakies krotsze opowiadania na poczatek.

pozdrawiam
>Wejdz na allegro i zamow sobie jakas ksiazke np. Kinga :)
>Najlepiej jakies krotsze opowiadania na poczatek.


Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie, chyba tak zrobię.

Widzę że świetnie idzie Wam robienie z igły wideł. Mi chodziło tylko o to, że poprostu jak gadam ze swoim nauczycielem ze Stanów i zasunę mu jakimś brytyjskim idiomem to on tego nie rozumie a ja muszę się tłumaczyć. Z natury jestem nieśmiała i wolałabym poprostu uniknąć takich sytuacji na kursie.
Nie jestem niestety na etapie wspaniałego rozróżniania obu odmian języka i wolę na razie konsekwentnie używać jednej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa