Zauważyliśmy, że masz włączony program do blokowania reklam.
Dzięki wyświetlanym reklamom możemy dostarczać Wam wszystkie materiały za darmo. Zawsze staramy się, żeby były to materiały najwyższej jakości.
Prosimy, rozważ popieranie i wspomaganie naszej pracy poprzez odblokowanie wyświetlania reklam na naszej stronie. Dziękujemy.

FCE zdane na A, co dalej?

Witam wszystkich!
Mam małe pytanko o poradę do zorientowanych. Mianowicie, w czerwcu podszedłem w Łodzi do FCE, zdając na ocenę A, a więc poziom C1, ze 183 punktami.
Bardziej szczegółowe wyniki z poszczególnych części:
Listening, Use of English, Reading - 190 pkt. (A więc byłoby to A z każdej części)
Writing - 171 pkt. (To mi poszło najsłabiej, 2 pkt. do B :(( przypuszczam, że to przez napisanie zbyt dużej liczby słów heh a nie miałem pojęcia jak skrócić)
Speaking - 173 pkt. (Na łeb na szyję B :P, w sumie liczyłem na wyższy wynik, no ale słyszałem że zależy od egzaminatora, to też nie narzekam)
I teraz nasuwa się pytanie. Nie wiem kiedy podchodzić do CAE, chcąc zdać je najlepiej na B. Mam do wyboru grudzień lub czerwiec, tylko ciężko mi ocenić ile czasu potrzebować będę na przygotowania. Zdaje sobie sprawę że Writing i Speaking nie co odstaje od reszty, a na kursy pod tym kątem mogę chodzić dopiero od października. Na roczny kurs do CAE chodziłem już w tym roku szkolnym, jednak bałem się i nie czułem się na siłach by podejść. Mam też podręczniki "CAE Result" Oxfordu, "Ready for Advanced" Macmillana i zamierzam kupić Vince'a dla Advanced. Macie jeszcze jakieś inne pozycje do polecenia? Albo jakieś wskazówki, na co zwrócić szczególną uwagę? Pozdrawiam i z góry dzięki!
edytowany przez Hubert335: 04 sie 2019

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa