Phrasal Verbs

Temat przeniesiony do archwium.
Czy phrasal verbs ze strony https://www.ang.pl/phrasal_verbs.php wystarczą do drugiego certyfikatu ????
Jeżeli nie to co polecacie??

Prosze o odpowiedz ;-)
hmm pojecia nie mam ale sama bym chciala wiedziec
Jak by było cudownie, gdyby tak na jakiejś stronie były listy słówek, frazali i idiomów wystarczające do zdania każdego certyfikatu, prawda?

Ja uważam, że warto się ich nauczyć, trzeba też zrozumieć ideę ich tworzenia, a wtedy każdy inny będziemy mogli stworzyć sami.

Czytałem kiedyś, że Zygmunt Broniarek tłumaczył przemówienie jakiegoś naszego VIPa. Gdy ten powiedział "wykuwamy dobrobyt" Broniarek przez króciutką chwilę zastanawiał się i raczej intuicyjnie użył "we hammer out well-being".

Sprawdź w słowniku frazal "hammer out".
Pamiętam ten fragment:) Tym oficjelem był tak a propos tow. Gomułka :) To hammer out faktycznie dobrze stworzył :)
I co z tym hammer out ? Dobrze to tam uzyl czy popelnil blad? I co znaczy to hammer out bo w cambridge dictionary jest tylko
hammer sth out phrasal verb [M]
to reach an agreement or solution after a lot of argument or discussion:
Three years after the accident the lawyers finally managed to hammer out a settlement with the insurance company.
czyli osiagnac poroumienie. A to by tam nie pasowalo. Ciekawi mnie co oznacza jeszcze to hammer out najlepiej z odnosnikiem do linka gdzie jest jego definicja taka o ktorej mowicie(ktorej jeszcze nie znam) po angielsku, bo nie interesuja mnie polskie tlumaczenie ktore ktos sobie wymyslil a nie ma tego w slowniku jak np. cambridge czy innym angielskim.
Tak pytam tylko z ciekawosci bo i tak w ogole tego phrasala nie znalem ale w cambridge nie ma tego znaczenia o ktorym sie tak niejasno wypowiadacie.
Już gdzieś o tym pisałam na tym forum... Myślę że w necie znajdziesz mnóstwo miejsc z listami phrasal verbs do ściągnięcia. Ja natomiast zawsze będę polecała fiszki - uczysz się gdzie chcesz, ile chcesz i kiedy chcesz. Wiem że w księgarniach są fiszki wydawnictwa "Cztery Głowy", ale widziałam też różnego rodzaju fiszki na Allegro (zwykle za grosze, bo w formie elektronicznej i do samodzielnego pocięcia). Ja właśnie najczęściej uczę się na fiszkach - wszystkiego, nawet gramatyki (ale wówczas koniecznie na przykładach). Tylko że moje "fiszki" zwykle nie wyglądają tak ładnie jak te które można kupić w sklepie, bo robie je zwykle na kolanie na różnych skrawkach papieru :)
Temat przeniesiony do archwium.