kultura krajów anglojęzycznych

Temat przeniesiony do archwium.
Ja przygotowuje sie właśnie na studia filologiczne. Mam prośbe, moglibyscie mi polecić jakieś materiałów odnośnie kultury krajów anglojęzycznych ?
Prosze , najbardziej obawiam sie pytań dotyczących właśnie kultury.
Oczywiście Eliczko że doradze ci jakis wybor materiałów, ale postaram sie to zrobic np na pojutrze,ponieważ ja uczę male dzieci z podstawówki, a ja sama nie przygotowywałam się do na studia filologii angielskiej z kultury krajów anglojenzycznych i zupełnie dobrze postąpiłam ale nie wiem jak to bedzie w tym roku.

P.S. I bardzo was prosze przestańcie do mnie mówić PANI
CIAG DALSZY DO ELICZKI


Pierwszą książką jaka mogę ci polecić jest \"SPEAK ENGLISH on the world\"
autor: Colin Finlay (w języku angielskim) (cena: 79,9[tel]stron ciężkiego angielskiego, ale zawsze warto spróbować (najlepiej jeszcze w księgarni :) ))

Druga książka warta przeczytania to \"Kraje anglojęzyczne-ich obyczaje, kultura oraz gwara\" autor: Maria Dembska-Zaciszek (w języku polskim) (cena: 19,9[tel]stron tym razem łatwego polskiego)

Obie te ksiązki są na szczycie nauczycielsich list książek które najbardziej pomagają w nauce angielskiego i o angielskim. Mają razem nie całe 300 stron ale naprawde wart je przeczytać bo mozna się z nich dużo dowiedzieć a także nauczyć. Serdecznie je polecam również osobom nie przygotowywującym się do egzaminów.

P.S. Obie te ksiązki były moimi dodatkowymi podręcznikami na studiach.
Dziękuje Aniu, powiedz mi czy moge gdzieś studiować filologie bez egzaminów z kultury. Wiem, że nie zdam tego, pytania są naprawde beznadziejne :(((
Ps. Dzięki za te tytułu:) Czekam na następne.
A masz może jakieś adresy www na temat tej cooltury ???albo jakieś informacje na nośniku magnetycznym ????
Jeszcze raz wielkie dzięki, Pozdrawiam
Droga Eliczko!

Kup sobie jeszcze informator o studiach i tam znajdziesz gdzie sa egzaminy i z czego

« 

Olimpiada języka angielskiego