slownik

Temat przeniesiony do archwium.
hej:) czy moglby mi ktos doradzic jaki slownik powinnam kupic przygotowujac sie do egzaminu cae|cpe Moze to byc ang_ang lub ang_pol Chodzi mi glownie o to zeby byly tam slowka naprawde wyszukane< bo w swoim normalnym slowniku nie moge ich znalesc Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie:)))
polecam Oxford Advanced Learner's Dictionary
a czy to jest slownik tylko ang-pol czy w obie strony?
to jest słownik ang-ang
Do egzaminów CAE I CPE najlepiej jest się przygotowywać z słowników ang-ang. Ang-pol są najlepsze do poziomu intermediate, wyżej tzreba zaopatrzyć się już w jednojęzyczny. Sama zauważyłam, że po pewnym czasie słówek w moim dwujęzycznym słowniku zaczęło brakować słownictwa.Kupiłam wtedy słownik Oxford Advanced Learner's Dictionary 7th edition i nie żałuję. Największy słownik na rynku, do tego CD, a na nim bardzo mi przydatny przy przygotowaniach do zDolnego Ślązaka z angielskiego Oxford Guide to British and American Culture, oprócz tego multimedialna wersja słownika+etymologia wyrazów+wymowa amerykańska i brytyjska i wiele innych miłych niespodzianek. Ogólnie słownik jest super i daję mu 11/10 punktów :)))Jestem z niego batdzo zadowolona.
A ile on kosztuje tak około?
około stówy, ja dałam 99,90 zł ;)
>Do egzaminów CAE I CPE najlepiej jest się przygotowywać z słowników
>ang-ang. Ang-pol są najlepsze do poziomu intermediate, wyżej tzreba
>zaopatrzyć się już w jednojęzyczny.

To jest tzw. PÓŁPRAWDA słownik jednojęzyczny rozwija słownictwo jako takie, ale niezależnie od poziomu znajomości języka Polaków niezbędny jest dobry słownik polsko-angielski. Można nie korzystać ze słownika angielsko-polskiego.
Bardzo dziekuje za rade. Juz sobie zanotowalam nazwe i jeszcze w tym tygodniu go kupie.Naprawde wielkie dzieki i serdeczne pozdrowienia :*:*:*
Owszem, Oxford Adv, learners jest o.k., ale uważam, że o niebo lepszy jest: "LONGMAN, Dictionary of Contemporary English - the living dictionary" - op pierwsze ma lepszą CD, teraz jest nowsza wersja, kosztuje też ok.100 zł (nawet mniej) oraz:
1. na CD masz 3 3 słowniki w jednym: longman dictionary of conetmporary english, longman language activator oraz longmaan dictionary of english langage and culture.
2. CD zawierają też: - writing assistant, - ponad mln autentycznych przykładów użycia s słów w zdaniach, - brytyjską i amerykańską wymowę,
- ćwiczenia cpe, cae, fce.
Ogółem rewelacja, bo jest to wydnie uzupełnione, rozszerzone na maxa.
3. słownik ang - ang
4. wejdź na www.longman.com.pl, tam napewno są jeszcze jekieś info dot. słownika
Ja osobiście polecam, ułatwia życie :D , pomaga w pisaniu wypracowań itd.
Porównuje ten słownik do Oxfordu Adv Learners dlatego, że osiadam i jeden i drugi słownik i uważam, że Longman starczy na dłużej, ma więcej słów - jednym słowem - REWELACJA!
ps: jeżeli są jakieś błędy ort z góry sorki ale piszę to wszystko "na szybkiego" :D
Witam Tala21,
mam kilka pytań dotyczacych dwóch posiadanych przez Ciebie slownikow, czy w związku z tym chciałabym Cię prosić o kontakt na maila [email]

Będę bardzo wdzięczna,
Pozdr,
heh, mała poprawka, widzę, że się zapędziłam: 3 słowniki w jednym a nie 3 3 hihihi, wwyskoczyły mi 2 trójki, wielkie sorki :)
Dokladnie!Lepszy jest Longman, jak wyzej podal kolega.I ten kup a nie Oxforda.Uwierz mi lepszy jest 100 razy.Acha!Kup sobie z twarda okladka bo ten z miekka szybko niszczeje.
kolega??? to o mnie? hihihihi :p koleżanka - "tala" od "natala / natalia.
Jeszcze raz POLECAM WSZYSTKIM LONGMAN CONTEMPORARY...!!!! (okładka typu "flexi" jest najlepsza. Okładka miękka - słownik się niszczy a twarda - słownik za ciężki :p).
O kurcze sorry Natala:) A ja myslalam ze ty jestes mezczyzna hahahah ;p
Ja jednak nadal trzymam sie wersji ze tarda okladka najlepsza.No fakt slownik nie jjest lekki ale przeciez nie idziesz z nil na miasto na zakupy :p
Nie ma jak to twarda okladka!Ja mam w miekkiej i po trzech miesiacach uzywania mam tak zniszczony ze hej!Dlatego zamierzam teraz sobie kupic drugi ten najnowszy gdzie sa dwie plytki:p
Oczywiście masz rację - na zakupy ze słownikiem, heh - fajnie by to wyglądało:D Twarda okładka owszem, owszem ale sprawdź sobie tą "flexi" - słownika używam prawie non stop i jeszcze "nie zdycha" tak jak Twój. Co do pomyłki, hihihi, wybaczam :p pozdro, n.
Hej!
Bylam dzis w dwoch ksiegarniach i patrzylam na te okladki no i tak:
Oxforda flexible jest super ale Longmana to taka kiczowata.Jakby z gumy.To o ta ci chodzilo Tala?Znow jezeli chodzi o twarda oprawe to i Oxforda i Longmana slownik nie ma wykonczenia dobrego(mowie o okladce).Wiec juz sama nie wiem co dobre.Tzn wiadomo Longman!Ale ktorqa okladka lesza to nie mam pojecia w tej chwili.Na pewno nie papierowa!
ja nie brałam twardej oprawy tylko dlatego, że czasami słownik zabieram ze sobą (nie na zakupy ale na uczelnie, hihihi) i łatwiej jest mi to dźwigać (całe szczęście zdarza mi się to bardzo rzadko).
Wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada - ważne, że jest to Longman :p
pzdr, n.
a co sądzicie o słowniku takim jak
Longman Essential Activator lub
Longman Language Activator.
Super slowniki!
Ja mam Longmana Essential Activatora i jeste bardzo zadowolona!Ten jest raczej dla poziomu szkoly sredniej, nie dla zaawansowanych.Natomiast ten drugi jest dla zaawansowanych.Ja wybralam Essentiala bo jest on kolorowy i przejrzysty natomiast ten drugi jest z czarna czcionka i mniej przejzysty.Czekam na nowa edycje tego slownika, az ja ulepsza:) Ale Essentiala polecam jak najbardziej!Super slownik!Codziennie wieczorem go czytam :)
Aniu ,wiem z innego postu,że jesteś po pierwszym roku.Z jakich podręczników korzystaliście(gramatyka,książka do praktycznej nauki języka itd) Pozdr.
Wydawnictwo PONS/LEKTORKLETT wydało ten słownik z indeksem polsko angielskim i doskonałą płytą ze słownikiem w obie strony.
No wiec tak:

do gramatyki praktycznej:

- ksiazka Virginii Evans:CPE Use of English for the Revised Cambridge Proficiency Examination

-ksiazka Vince*a: Advanced LLanguage Practise

+kserowki z Hewingsa i Swana

Inne ksiazki jakie uzywalisy na PNJA to:

-slownik wymowy na gramatyce opisowej i czasem na fonetyce -autor:Wells

-Advanced English CAE-autor:Sue O*Connell

To chyba tyle z tych najwazniejszych.Jakby jeszcze byly jakies pytanka to chetnie odpowiem.Pozdrawaim serdecznie
Wielkie dzięki!!!:)
a co jeśli chodzi o historię i kulturoznawstwo? A jakie mieliście przedmioty nie związane bezpośrednio z językiem?
Nie maialm takich przedmiotow.
Mialam takie predmioty jak:
literatura
wstep do literaturoznawstwa
wstep do jezykoznawstwa
psycholingwistyka
psychologia
i inne
A gdzie studiujesz?
yyy chyba nie chcialabym sie az tak bardzo odslaniac na forum ;)Jak co to pisz na maila
Z ciekawosci zapytalam. Nie rozumiem, co to za tajemnica. W koncu nie prosilam Cie o podanie imienia, nazwiska, adresu czy numeru PESEL, tylko o nazwe uczelni. No ale skoro jest to dla Ciebie taki problem, to nie musisz sie ujawniac.
NKJO :)
Temat przeniesiony do archwium.