Co oprócz Upstream Proficiency?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)

Proszę Was o pomoc w kwestii doboru pozostałych książek/programów do Upstream Proficiency (SB, WB + Companion), tak, abym mogła samodzielnie przygotować się jak najlepiej do wszystkich aspektów CPE.

Zastanawiam się nad:
1. CPE Use of English 1 revised Virginia Evans (Express Publishing)
2. Supermemo Extreme English Proficiency
3. Fiszki poziom 6 (C2) - 2,5 tys. haseł
4. Advanced Grammar & Vocabulary (Express Publishing)
5. CPE Listening and Speaking Skills 1,2 Student's Book (Express Publishing)
6. GRAMMAR AND VOCABULARY FOR CAE & CPE (Cambridge)
7. Successful Writing PROFICIENCY (Express Publishing)
8. Certificate of Proficiency in English 5 SB (Cambridge)

Oczywiście jestem otwarta na nowe propozycje :). Z góry dzięki za pomoc :).
edytowany przez dankad24: 30 paź 2010
To bardzo ambitna lista. Dodałbym 'Proficiency Masterclass' Oxford University Press, regularne słuchanie bbc/radio4/podcasts, Hugh Gethin "Grammar in Context. Proficiency level English'.
Lektury Guardiana, Observera, lekturę ambitnej beletrystyki.
Dzięki za radę :). Która książka z punktów 1,4,6 i 8 jest Twoim zdaniem najlepsza? Chyba nie ma sensu kupować wszystkich z owych punktów, jak sądzisz?
Cytat: dankad24
Dzięki za radę :). Która książka z punktów 1,4,6 i 8 jest Twoim zdaniem najlepsza? Chyba nie ma sensu kupować wszystkich z owych punktów, jak sądzisz?

Mi osobiście Pasuje Michael Vince 'Advanced Language Practice" , abo Mark Skipper 'Advanced Grammar & Vocabulary'. Generalnie trzeba przerobić 2 porządne podręczniki do CPE i 2 zestawy ćwiczeń żeby być spokojnym o powodzenie. Na stronie englishtips.org lub na chomiku można sobie sporo materiałów naściągać.
Dzięki za pomoc :). Na początek wybrałam Advanced Grammar&Vocabulary.
Cytat: dankad24
Dzięki za pomoc :). Na początek wybrałam Advanced Grammar & Vocabulary.

To fajna książka, podzielona na małe unity i podaje kolokacje i konteksty użycia słów/zwrotów a nie tylko ich znaczenie. Dodałbym jeszcze Maciej Matasek "Advanced language practice" no i "1000 trios". (http://www.empik.com/1000-trios-krzysztof-kiljan,2570146,ksiazka-p).

Trzeba robić spokojnie, pomału i powtarzać np. po przerobieniu 3 unitów - przed przerobieniem 4 powtórzyć 1, potem drugi cykl powtórek co 5-6, tak żeby w sumie każdą rzecz powtórzyć w dłuższym czasie 3 razy. Bo kurcze po 2 tygodniach, miesiącu uciekają słówka, najpierw zaczyna się mylić, te 'trudniejsze' i mniej oczywiste uciekaja pierwsze.
Cytat: DARIO_SPIRITUAL
Trzeba robić spokojnie, pomału i powtarzać np. po przerobieniu 3 unitów - przed przerobieniem 4 powtórzyć 1, potem drugi cykl powtórek co 5-6, tak żeby w sumie każdą rzecz powtórzyć w dłuższym czasie 3 razy. Bo kurcze po 2 tygodniach, miesiącu uciekają słówka, najpierw zaczyna się mylić, te 'trudniejsze' i mniej oczywiste uciekaja pierwsze.

Ja z tej książki robię sobie fiszki. Mam takie pudełko z pięcioma przegródkami i w ten sposób mam zapewnione powtórki. Jak nie zgadnę jakiegoś znaczenia - to kartonik wraca do pierwszej przegródki. Najwięcej czasu zajmuje mi przepisanie na fiszki tych wszystkich słówek, ale warto. W ogólnym rozrachunku i tak wychodzi mniej czasu na opanowanie jednego unitu, niż gdybym uczyła się np bezpośrednio z książki.
Dzięki za rady :). Też właśnie planuję robić fiszki :).
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia