CPE czy mgr?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Piszę do was, bo jestem w kropce. Uzyskałam niedawno tytuł licencjata z filologii angielskiej, jednakże na studia magisterskie uzupełniające się nie wybrałam. Trochę żałuję, bo tytuł magistra bardzo przydałby się w pracy w szkole, a w ten sposób mam rok w plecy.
Znalazłam jednak na jednej uczelni kierunek pedagogiczny na który obowiązywać będzie rekrutacja śródroczna (studia mgr). W związku z tym moje pytanie jest takie; czy warto mi (mając tytuł lic. z angielskiego) zrobić magisterkę z pedagogiki i w tym samym czasie przygotowywać się spokojnie do certyfikatu CPE, czy lepiej poczekać ten rok i od przyszłego zacząć magisterkę z filologii, (aczkolwiek nie wiem też czy po samym licencjacie mam uprawnienia pedagogiczne do nauczania i czy i tak nie będę musiała robić kursu pedagogicznego)
Uprzejmie proszę o podpowiedz.
lepszy mgr z filologii! absolwent studiow mgr powinien znac angielski na lepszym poziomie niz cpe, co znajacy sie na rzeczy pracodawca wezmie pod uwage. Co do uprawnien pedagogicznych zapytaj w starej szkole, jakie uprawnienia masz obecnie lub sprawdz w ustawie, jakich kursow itp. brakuje Ci do zdobycia pelnych uprawnien pedagogicznych i czy takie kursy odbedziesz podczas studiow mgr na wybranej uczelni.
Nie polecam pedagogiki, skoro mozesz zrobic mgr z angelskiego.
Owszem mgr lepszy, a co jeśli mam zamiar swoją przyszłość związać raczej z pracą z dziećmi z klas młodszych - co najwyżej gim? Rozważałam też jakąś podyplomówkę z kształcenia zintegrowanego. Sama już nie wiem, nie wiem czy sam angielski jest tak bardzo opłacalny na przyszłość.
Cytat: mg
lepszy mgr z filologii! absolwent studiow mgr powinien znac angielski na lepszym poziomie niz cpe, co znajacy sie na rzeczy pracodawca wezmie pod uwage. Co do uprawnien pedagogicznych zapytaj w starej szkole, jakie uprawnienia masz obecnie lub sprawdz w ustawie, jakich kursow itp. brakuje Ci do zdobycia pelnych uprawnien pedagogicznych i czy takie kursy odbedziesz podczas studiow mgr na wybranej uczelni.
Nie polecam pedagogiki, skoro mozesz zrobic mgr z angelskiego.

Owszem powinien, ale czy faktycznie zna? Na kursach do CPE, gdzie wielu uczestników to absolwenci anglistyki przekonuję się, że niekoniecznie. A nawet sami prowadzący (oczywiście absolwenci anglistyki) mówią sUplaj, nawet nie SAplaj, chociaż to powinno być SHWA.
Także owszem powinni, ale niekoniecznie tak się dzieje.