Majac kase i dobre checi ...

Temat przeniesiony do archwium.
91-95 z 95
| następna
Jak ktos chce marnowac sobie dziecinstwo zeby tylko mowic z jakims tam wyjebistym akcentem to wspolczue...

I ja tez nigdy nie spotkalem zadnego obcokrajowca mowicego po polsku ktory by pozbyl sie swojego akcentu. I nawet nie wiem po co by mu to bylo i tak go rozumiem tak samo. A jak ktos sie chce katowac to jego probelem. Na szczescie malo jest takich osob bo wiekszosc ma rozum i zajmuje sie innymi rzeczami i zarabia kokosy a nie katuja sie zeby uzyskac cos z czego nie bede i tak nic mieli.
mój sposób jest prosty: jak najwięcej słuchać mowy w danym języku (w jego odmianie standartowej), żeby wiedzieć, jak co ma brzmieć, a potem nagrywać samego siebie czytającego np. gazetę czy fragment książki. Słuchając samego siebie słyszy się błędy wymowy, który nie słyszy się po prostu mówiąc.
:P Czuję się geniuszem :P Czy na egzaminie CPE za bardzo ładny, naturalny akcent dostaje się dodatkowe punkty? :D
"A to co nativi mówią uczniom angielskiego (jaki to ich angielski nie jest wspaniały), to trzeba przesiać przez grube sito. Ja też swoim uczniom mówię, że są świetni. A naprawdę to uszy puchną jak się ich słucha."rnrnnie sorry że się wtrącam i nie na teamt ale ta wypowiedz mniemam, że nauczyciela jest piękna " to jak my się mamy nauczyć języków?" moi nauczyciele też nigdy nie zwracali uwagi na moja wymowe a byla fatalna dopiero na studiach nauczyciel Polak zresztą mnie "dobił" fatalną oceną mojej wymowy - wtedy dopiero zacząłem przywiązywać uwagę do akcentu, wymowy - nauczyciele dlaczego nie zwracacie uwagi na wymowe, moi nie dość że nie przywiązywali uwagi to nawet pomijali cwiczenia tego typu, a przeciez wg mojej oceny wlasnie wymowa w angielskim jest najwazniejsza odkad zaczalem zwracac na to uwage lepiej rozumiem moich rozmowców nativow nie ma co pozdrawiam
sorry wszystko się zlałornrnwypowiedz przytaczam jaką powyzej " A to co nativi mówią uczniom angielskiego (jaki to ich angielski nie jest wspaniały), to trzeba przesiać przez grube sito. Ja też swoim uczniom mówię, że są świetni. A naprawdę to uszy puchną jak się ich słucha."rnrnsorry, że się wtrącam i nie na teamt ale jest to wypowiedz mniemam, że nauczyciela - to jak my się mamy nauczyć języków? moi nauczyciele też nigdy nie zwracali uwagi na moja wymowe a byla fatalna dopiero na studiach nauczyciel Polak zresztą mnie "dobił" fatalną oceną mojej wymowy - wtedy dopiero zacząłem przywiązywać uwagę do akcentu, wymowy - nauczyciele dlaczego nie zwracacie uwagi na wymowe, albo nawet wprowadzacie w bład swoich uczniów, moi nie dość że nie przywiązywali uwagi to nawet pomijali cwiczenia tego typu, a przeciez wg mojej oceny wlasnie wymowa w angielskim jest najwazniejsza odkad zaczalem zwracac na to uwage lepiej rozumiem moich rozmowców nativow nie ma co pozdrawiam
91-95 z 95
| następna

 »

Pomoc językowa