akcent mp3 - prosze o "ocene"

Temat przeniesiony do archwium.
http://download.yousendit.com/1BAC090A22DF09C3

http://download.yousendit.com/CFBA4117760DD1A2

oto sa 2 probki mojego angielskiego, czytam tekst z accentarchive, dalem 2 aby nie bylo przypadkowosci, wiadomo zawsze cos moze brzmiec inaczej wiec chce zlikwidowac przypadkowosc, nie wiem jak brzmi moj angielski, na skype czasem zagladam ale nikogo sie nie pytalem co powie o mojej wymowie, za opinie serdeczne dzieki!

pozdrawiam
posluchalam jednego, - ale prosze wkleic tekst tutaj - polowe nie moglam zrozumiec.
najpierw to chyba należało by zabrać się za ten niezyt nosa/krzywą przegrodę nosową.xD sorry nie mogłam się powstrzymać.to nie jest złośliwość
Please call Stella, ask her to bring these things with her from the store: six spoons of fresh snow peas, five thick slabs of blue cheese and maybe a snack for her brother Bob. We also need a small plastic snake and a big toy frog for the kids. She can scoop these things into three red bags and we will go meet her Wednesday at the train station.
istotnie trudno zrozumiec + slyszy sie ubezdzwiecznianie koncowek, tak ze zamiast 'bags' slychac 'backs' itp.
teraz jak mam tekst to zrozumialam, ale ta wymowa jest taka szybka, ze bardzo trudno zrozumiec indiwidualne slowa. Prosze zauwaz wymowe: these, spoons, her brother. Tam gdzie sa 'o'-store, also, snow, toy, frog,-cos nie slychac tego 'o'. Lepiej mowic powoli a wyraznie, kazde slowo ma swoj wdziek, swoja urode.
posluchalam tego drugiego - lepiej, ale zauwaz: her, six spoons, need, snake, bags - te slowa trzeba pocwiczyc.
jesli chodzi o nos to faktycznie :D ale to dlatego bo trzymalem reke przed mikrofonem, inaczej za duzo chuchania by bylo i szumow wiecie o co chodzi,
no i nie kierowalem sie standardowa wymowa brytyjska, z tym O itp, amerykanski akcent bardziej, dzieki za rady!
jeszcze cos do tego, tzn nie zamierzam uczyc sie mowic kazdego slowa osobno czyli glosne wymawianie H w her itp, czasem anglojezyczni tez mowia :er itp, tzn takie jest moje zdanie, ale oczywiscie zamierzam dalej pracowac nad wymowa, moge nagrac ewentualnie wolniej
>czyli glosne wymawianie H w her itp, czasem anglojezyczni tez mowia :'er itp, tzn takie jest moje zdanie
Wiem, jak ang. wymawiaja 'er, 'is, 'ouse, 'appy, itp - ale poprawnie jest zawsze z 'h'-oczywiscie jak mieszkasz w East End of London to 'dropping the h' jest uznane jako wymowa regionalna - ale lepiej, jak juz sie uzysz to z 'h'.
juz sie uczysz to z 'h'
za bardzo mowisz przez nos, jesli to ma byc RP, to slyszalam problemy z vowelsami (zbyt polskie), poa tym jest devoicing na koncach, jak ktos zauwazyl wczesniej, no i faktycznie nie mowia HIM ani HER (poa tym h w angielskim wyglada nieco inaczej niz polskie) to moja skromna obserwacja, pozdrawiam:)
za to slyszalam apriracje w "kids" plusik za to :)
>za to slyszalam apriracje w "kids" plusik za to :)

wth is that? :P
nie RP, amerykanska wymowa, za rp sie nie biore
nagram jeszcze raz wolniej moze ostatecznie, zreszta, dzieki za rady anyway
jeszcze jedno: akcent powinien padac na "train", nie "station"
Witam serdecznie,

Zapraszam wszystkich chętnych do zamieszczania swoich próbek, a zarazem wspólnego tworzenia swego rodzaju bazy akcentów Polaków mówiących lub czytających po angielsku w jednym miejscu w sieci pod poniższym adresem:
http://www.angielski.edu.pl/angielska_wymowa.html
Możliwość wrzucania próbek w postaci audio/video, wzajemnego komentowania itp.

Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe