Najlepsz książka do CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Jaką książkę polecacie do CPE?
najlepiej do nauki samodzielnej.
i prosze o jakies krótkie uzasadnienie :)
polecam "objective" cambridge. sama sie ucze z tej ksiazki i ja uwielbiam. jest mnostwo ciekawego slownictwa i wyrazen i mam wrazenie, ze to wszystko sie przydaje w zyciu, a nie sluzy tylko do wkuwania do egzaminu. polecam
Do samodzielnej nauki polecam gorąco:
English Vocabulary in Use - Advanced, McCarthy'ego
oraz Grammar and Vocabulary for CAE and CPE, Side & Wellman

Uzasadnienie:
McCarthy - mnostwo ciekawego slownictwa, swietna plytka z cwiczeniami,
Side - najtrudniejszy podrecznik, z jakiego sie uczylam, wiec potem na use of E nic Cie nie zaskoczy.
Uczylam sie przede wszystkim z tych 2 ksiazek i zdalam na B, przy czym kiepsko poszedl mi speaking, wiec cos, czego akurat ksiazkom zarzucic nie moge, tylko brakowi wprawy.

Pozdrawiam:)
przygotowujecie sie do dpe wiec traktuje was jako specjalistow:) mam pytanie - czy wspomniana wyzej grammar and vocabulary jest odpowiednia dla osob ktore przygotowuja sie dopiero do cae? czy wogole osoba na tym poziomie (jeszcze niezbyt wysokim) ma po co sie za nia zabierac? jak oceniacie jej poziom wzgledem vince'a?
Vince jest powszechnie uznawany za prostszego, wiec polecalabym najpierw z niego pocwiczyc, bo Side i Wellman moga zniechecic trudnoscia niektorych zadan. Ale wszystko przed Toba;-)

Powodzenia:-)
jeśli chodzi o use of english, to polecam english in use virginii evans. Fajna książeczka :)
No więc stworzyłam sobie zestaw, kto sie z tego uczył powiedzcie co sądzici, pomózcie wybrać...

1. Masterclass Prof. lub Objective Prof. (która lepsza?)
2. Successful Writing by V. Evans
3. Advanced Language Practice by Vince lub Vocab & Gramm for Advanced and Prof by Side czy moze wogóle lepiej Advanced Grammar in Use Cambridge z płytką i mozliwością dokupienia dodatkowych ćwiczeń.

???
Polecam wszystkim : UPSTREAM PROFICIENCY, cena może nie zachęca do zakupu ale uważam że warto i nie spotkałam się jak dotad z lepszym podręcznikiem- rozwija, utrwala, powtarza i pozwala spokojnie przygotować się do CPE!! ambitne słownictwo(żeby nie tracić czasu przy słownikach polecam COMPANION do Upstreama)Wogóle odradzam wezystkim podręczniki z longmana natomiast zdecydowanie za najlepsze na rynku wydawnictwo jęzkowe uważam EXPRESS PUBLISHG.sama przymierzam się do zdawani9a CPE w tej sesji zimowej , wczoraj zakupiłam GRAMMAR AND VOCAB z longmana za 72 zł i strasznie żałuję-średnia książka do nauki gramatyki ale autor chyba nie "wpasował się" w charakter egzaminów Cambridge.
Temat przeniesiony do archwium.