Książki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej mam pytanie
Ponieważ niektórzy są "świeżo po CPE" chciałabym się zapytac, jakie książki polecacie ;)
Ogólnie słyszałam wiele pochwał na temat GOLD CPE ale w sumie to podręcznik jak każdy inny.
Byłabym tez wdzięczna o zapodanie jakichś przydatnych linków np. z testami ;)
a ja mam pytanie,czy ktoś może ma na sprzedaż jakieś testy CPE, książkę Cambridge z testami (nawet ksero)?chętnie zakupię.
www.englishtips.com tu jest wszyyyystko;)
Witam, jestem już po egzaminie, polecam zarówno książkę Objective jak i Gold. Mam je obie, Objective ołówkiem wypełnione a Gold nieruszony i chętnie je sprzedam! Proszę o kontakt
Odświeżam temat.
Odkupię Practice Tests for the Revised CPE 1, 2 i 3 częsc z kluczem.
Anybody?
Ja polecam dwie książki:

Masterclass (trening ściśle 'egzaminacyjny') i Upstream Proficiency (zasadnicze przygotowanie).

Gold mi "nie podszedł" - chociaż robią na kursach w W-wie.
Objective nie jest zły. Ale Masterclass i Upstream wymiatają.
GOLD to porazka - za slaby poziom - taki na slabe "C". Dobra ksiazka to np.: OBJECTIVE PROFICIENCY. Trzeba pamietac, ze obie ksiazki to raczej podreczniki kursowe - srednio nadaja sie do samodzielnej nauki.

Jezeli chodzi o gramatyke i slownictwo to polecam: VINCE - Advenced Language Practise jako podstawe + SIDE&WELLMAN - Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency.

Oprocz tego duzo testow trzeba robic i warto poczytac troche ksiazek typowo rozrywkowych.
Jeśli odpowiadają Ci materiały (w tym podręczniki, o których mowa powyżej) w formie elektronicznej, to na tym chomiku jest ich dość sporo:

http://chomikuj.pl/Lilka25

Osobiście uważam Masterclass za przyjazną książkę, poza tym wspomniany Side&Wellman i testy, testy, testy.
O Masterclass słyszałam parę pozytywnych opinii. Przyznam się,że ją przeglądałam i wydaje mi się o.k- typowo egzaminacyjny podręcznik. Jakiś czas temu pojawił się z kolei elektroniczny podręcznik Axon podobno jest bardzo ciekawy. Słyszał ktoś może o nim?
Tak, ja z niej obecnie korzystam na kursie i musze powiedziec ze"jest ok i nie jest". Niektore z cwiczen na przyklad do speakingu czy readingi sa ok, natomiast listeningi i use of English sa zdecydowanie zbyt proste. Fajna jest tez sekcja idiomow czy phrasal verbs a takze collocations, dobrze wytlumaczona i z przykladami. Polecam ja do przejrzenia, ale osobiscie korzystam z dodatkowych ksiazek, na przyklad CPE Use of English, V. Evans, do readingu po prostu duzo czytam, wszelkiego rodzaju artykulow oraz ksiazek. Listening - past papers, zdecydowanie a writing oczywiscie zmudne prace. Pamietajcie, ze CPE opiera sie na wyjatkach, dziwnych strukturach zdaniowych i "czytaniu miedzy wierszami." Raczej nie mamy sie spodziewac oczywistych choc zaawansowanych przykladow jak na przyklad podczas CAE. Ah, i przyswajajcie mnostwo slowek, najlepiej czytajac wlasnie.
Wiekszosc z tych info. mam od nauczyciela, zeby nie bylo ze sie wymadrzam :D
Pozdrawiam ludki bardzo cieplo.
Czy ktoś z Was posiada key do egzaminy CPE z czerwca 2010?
Proszę o kontakt: [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Au Pair

 »

Pomoc językowa