TOEFL czy IELTS

Temat przeniesiony do archwium.
Jak w temacie. Z tego co wyczytałam znacznie łatwiejszy jest TOEFL. Zamierzam iść na studia w UK i nie mam pojęcia na który się zdecydować. Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie? Zdawał oba testy i jest w stanie opisać własne doświadczenia? Byłabym wdzięczna za pomoc :)
Na studia w UK najlepiej IELTS, gdyż jest to brytyjski egzamin a TOEFL jest amerykański.
Najczęściej uczelnie wymagają IELTS.
edytowany przez moderatora: 05 maj 2014
Masz rację, chociaż i to nie jest regułą. Sprawdź na stronie Twojej uczelni czego wymagają - jeśli jest im obojętne radziłabym wybrać TOEFL. Moim zdaniem jest to egzamin może nie tyle łatwiejszy co dający dodatkowo sporą masę informacji. Sprawdza Twoje zdolności pracowania w środowisku akademickim, gdzie językiem obowiązującym jest angielski. Ściągnij sobie symulator TOEFL z internetu, zrób jeden, dwa testy ( najlepiej te opublikowane z zeszłych lat, ale koniecznie na symulatorze (!!!) - będziesz wiedziała jak Twój organizm radzi sobie z limitowanym czasem, mówieniem do mikrofonu, słuchaniem na czas i pisaniem wypracowań z tego co usłyszałaś o określonej długości i czasie). Po takiej "zabawie" dwa razy po 4 godziny będziesz mogła sama stwierdzić, która formuła Ci bardziej odpowiada.
Miałam ten sam dylemat i początkowo byłam zdecydowana na TOEFL, ale w ostatnim momencie zmieniłam zdanie i napisałam IELTS na ogólny wynik 7, decyzji nie żąłuję :)
Egzaminy różnią się przede wszystkim formatem. TOEFL jest w całości przeprowadzany na koputerze i to mnie przeraziło. Ma inną formę niż IELTS, ale analizując przykłady obydwóch testów stwierdzilam, że dla mnie trudniejszy IELTS jest po prostu wygodniejszy. Nie miałam też czasu na przygotowywanie się do testu i musiałam podejść do niego "z marszu", a myślę że IELTS nie wymaga tak specyficznego treningu jak TOEFL. Jak post wyżej - przenalizuj obydwa i zdecyduj, w ktorym się lepiej czujesz. Powodzenia :)

« 

Pomoc językowa

 »

Studia za granicą