ludzie pomozcie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie co lepiej oplaca sie zdac IELTS czy TOEFL?co jest trudniejsze?
Mam jeszcze jeden dylemat:(chcialam sie przygotowywac do CAE ale dzisiaj sie wszystko pogmatwalo i doszly mi jeszcze wymienione dwa wyzej,co ja mam teraz zrobic?co zdawac,do czego sie przylozyc?Prosze pomozcie,podpowiedzcie mi conieco bo sie pogubilam
to zależy co chcesz dalej robić, napisałaś bardzo ogólnie, nie wspomniałaś nic o tym po ci te certyfikaty :) Jeżeli planujesz studia w uk to IELTS. Wiem ze niektórzy się upierają ze lepiej TOEFL ale ja bym zdawała IELTS. A co do CAE to fajnie że są to certyfikaty bezterminowe ale w celach edukacyjnych lepiej miec CPE, bo CAE nie wszędzie honorują :] napisz po co ci te certyfikaty, to ktoś ci pomoże wtedy wybrać ale może lepiej poczytaj w internecie, bo ludzie też tu czasem głupoty piszą :)
własnie otrzymalam liscik z Uniwersytetu w Anglii i tam wymagaja albo IELTS 6.0 albo TOEFL 580 albo komputerowego na 235 i teraz mam problem do ktorego sie przygotowac,jestem zielona w tych sprawach bo nawet nie wiem jaki to jest poziom,domyslam sie ze bardzo wysoki ale tak dokladniej?
Pozdrawiam
co do TOEFL to nic ci nie powiem bo nie wiem :) ale zdać IELTS na 6.0 to nie jest taki wielki problem wg. mnie :P to jest chyba mniej wiecej poziom CAE. W IELTS chodzi o to zeby sprawdzili twoje zdolności akademickie czyli będzie tam odpowiednie słownictwo, opisywanie jakichś wykresów (umiejętność czytania wykresów) i inne rzeczy :) zresztą zobacz sobie tutaj:

http://artefact.lib.ru/languages/english/

na dole masz pełno materiałów do IELTS a na samej górze instrukcja po angielsku jak ściągac :) popytaj jeszcze i wejdz na stronę british council na ich forum (jeśli jeszcze nie weszłaś), tam jest sporo tematów apropo studiowania za granicą.
a i jeszcze przejrzyj archiwum tematów tutaj, na temat TOEFL było ich na pewno dużo
asia dziekuje bardzo za pomoc:)
Mam jeszcze jedno pytanie,z czego,w jaki sposob uczyliscie sie specjalistycznego slownictwa do IELTS?z gory dziekuje za kazda wskazowke i pomoc
Na temat TOEFL dowiesz się więcej na stronie www.toefl.eu
jest tam książka przygotowująca do tego egzaminu.
Próbne testy znajdziesz na
http://toeflpractice.ets.org/

Moim zdaniem lepiej zdać TOEFLa, jak zmienisz zdanie w trakcie nauki i pojedziesz gdzieś indziej w świat, TOEFL przyda Ci się bardziej niż IELTS.
Z TOEFLem masz dostęp do uczelni na całym świecie, nie tylko na Wyspach.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja letnia 2006