gcse - a co pozniej?

Temat przeniesiony do archwium.
HEY ,mam male pytanko...heheh jestem obecnie w 11 klasie w Uk .W tym roku szkolnym ma egzaminy gcse ,co bedzie jezeli je obleje ,czy bede miala szanse kontynuowac nauke w collegu ?? ?? i jak to wyglada ?? co to znaczy przyuczanie sie do zawodu w collegu ? z gory dziekuje za odpowiedz :):):):)
jak oblejesz (moze lepiej, nie dostaniesz oczekiwanych wynikow) to bedziesz musiala je powtorzyc. Do college (6th Form) musisz miec takie wyniki na jakich oni przyjmuja. Co sie wtedy zostanie, to tylko pojscie do pracy, i robienie GCSE wieczorami, az zdobedziesz lepsze wyniki. No, oczywiscie, jak wolisz tak podejsc do sprawy zanim teraz sie poduczyc wiecej - to jest twoj wybor.
wlasnie sie ucze ,ale poprostu mam stracha jezeli mi nie pojda tak jak tego oczekuje i juz ...dlatego chcialam zapytac .
nie miej tu zadnego 'stracha' tylko poswiec na to troche wiecej czasu (bo naprawde teraz to wszystko sie liczy).
Poswiecam uwierz mi ,ale to czasem jest tak jak z matura ,zawsze mozesz nie zdac .W szkole nie mam wiekszych problemow ale zawsze moze trafic sie gorszy dzien ,wiem ze jezzeli pojdzie cos nie tak moge przeciez wrocic do liceum do polski ,dziekuje za rade i pozdrawiam ...
Jest takie stare ang. przyslowie: 'Winners never quit, and quiters never win'.
Zrob sie 'winner'.
oh dziekuje przyslowie bardzoo dobrze mi znane , widze ze juz dlugo jestes w uk ...:) a wiec mam pytanko u mnie w szkole jest jeszce 12 i 13 klasa kiedys nauczycielka mi tlumaczyla co to jest ,powiedzial mi rowniez ,ze ona osobiscie wybrala by colleg ,poniewaz jesli zostane 12 ,13 nie rozwine tak swoich mozliwosci jak bym mogla ,ze colleg ma wiecej kierunkow itd ale ja do konca nie rozumiem co to jest ta 12 i 13 klasa ,czy tam tez trzeba miec zdanych 5 gcse od a do d ? z gory dziekuje za odp.
12 i 13 klasa to wlasnie 6th form (college) - dodatkowe dwa lata nauki po zdaniu gcse w tej samej szkole badz innej.
iza-
wg mnie, po zdaniu GCSE na odpowiednim stopniu (A-C), lepiej isc do 6th form college - dlatego, ze jak zostaniesz dalej w tej samej szkole, nie bedziesz czula sie 'dorosla'. W 6th form beda 'A' levels, najlepiej od razu zorientowac sie ktore college oferuje te As, ktore Cie interesuja. Jak masz zamiar isc na Uni, to wyniki As sa wazne.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa