FCE - co było na egzaminie ustnym lato 2010

Temat przeniesiony do archwium.
Czy możecie mi napisać jakie obrazki i pytania dostaliście na egzaminie ustnym w sesji lato 2010? Ja będę zdawać ten egzamin 13 czerwca i byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.:)
jutro mam speaking, napiszę, jak wrażenia...
Super, będę bardzo wdzięczna. :)
ja miałam grającą orkiestrę i koncert rockowy
mój dzisiejszy speaking - najpierw pytania o miejsce zamieszkania, co lubię w swoim mieście, czy chciałabym coś zmienic w swoim domu i co najbardziej lubię jeśc, potem obrazki - na obu kobiety czekające na cos, jedna na ulicy a druga na lotnisku albo dworcu, pytanie dlaczego ci ludzie czekają; obrazki kolegi - jacyś ludzie grający na ulicy i mecz wyświetlany na telebimie na ulicy, pytanie które z tych wydarzeń jest fajniejsze. Dyskusja - obrazki różnych rzeczy, m.in. jedzenie, meble, ciuchy, samochód - które najlepiej kupowac przez internet a których lepiej nie? i pytania na koniec - czy myslisz, że więcej ludzi będzie kupowało przez internet w przyszłosci, czy lepiej pójśc do kilku małych sklepów czy jednego dużego i czy za pieniądze można wszystko kupic. Wiem także, że inna para miała dyskusję na temat których źródeł informacji najlepiej użyc do zrobienia projektu o Austalii na geografię i pytanie co można doradzic obcokrajowcom przyjeżdżającym do Polski:) tlye, powodzenia, a komisja na prawdę bardzo miła:)
zatem tak: najpierw pytania: co lubisz jesc, czy masz duza czy mala rodzine,w co lubisz sie ubierac;itd. zero komplikacji; pozniej2 rysunki: ja mialam jeden z zabytkow w Egipcie(wygladalo mi to na Egipt)+ ludzi spacerujacych po gorach. Pytanie: dlaczego ci ludzie wybrali taki sposob odpoczynku. Kolega mial autobus i dzieci wsiadajace do autobusu+ dzieci jadace do szkoly rowerami i takie idace pieszo- pytanie o srodki transportu do szkoly. trzeci rysunek: ludzie-fani swietujacy po wygranym meczu footbolu i wycieczka do Afryki(zgaduje popularne Safai)- pytania nie pamietam; kolejna czesc zalety i wady kupowania przez internet- na obrazkach sa :koszulki,meble, telefon, tv,aparat, jedzenie,samochod,ksiazki- ktore z tych 3 rzeczy bys nie kupila przez internet+lubisz kupowac w wielu malych sklepach czy w wielu duzych -uzasadnij odpowiedz, buziaki i powodzenia
Hej!
a gdzie i o której zdajesz jutro spekaing? Bo ja o 17:)
Pozdawiam,
Ania
Cześć

Podzielicie się jeszcze swoimi pytaniami ze speakingu?
Ja mam to niestety jeszcze przed sobą i mocno się denerwuje...
Part I
Standardowo Where do you live? What do you like about living there?
Jakie są Twoje plany na weekend?
Czy masz wystarczająco czasu na Twoje hobby?
Part II
Ludzie(rodzina?) z bagażami na dworcu lub lotnisku oraz ludzie nad jeziorem podziwiający widoczki. Co mogą czuć w tych sytuacjach?
2 osoba: Oba obrazki konerty, 1-szy formalny w operze ludzie elegancko ubrani, 2-gi festiwal muzyczny w plenerze(informal), tłum ludzi w oddali scena a wcześniej telebim. Pyt nie jestem pewna, ale chyba coś w stylu dlaczego ludzie wybierają takie formy rozrywki. Pytanie dla mnie czy lubię chodzić na koncerty.
Part III\
Dyskusja na temat korzyści z obecności podanych miejsc na nowo powstałym osiedlu mieszkaniowym. Wybrać jedno najważniejsze.
Po Obrazki: kort tenisowy, basen, boisko do siatkówki, community centre(generalnie inteligentnie pomyliłam ze sklepem ;p), plac zabaw dla dzieci, parking, sklep.
Part IV
Jaki jest Twój wymarzony dom?
Korzyści mieszkania w modern house.
Dlaczego ludzie decydują się/lubią mieszkać w starych domach?

Generalnie nie było tak źle. Wcześniej w szkole językowej w której się przygotowywałam miałam próbne speakingi i zdarzało mi się zawieszać, a ty razem poszło raczej płynnie. Zanim się obejrzałam egzaminatorka zakomunikowała, że to już koniec egzaminu. ;) Podejrzewam, że najbardziej zwaliłam od strony gramatycznej. Cieszę się, że mam to już za sobą i z czystym sumieniem mogę oddać się wakacyjnemu lenistwu ;D
Jeśli ktoś ma jeszcze ustny przed sobą to życzę powodzenia ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia