speaking - jakie obrazki?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |
Napiszcie prosze jakie dokladnie mieliscie obrazki na egzaminie i jakie pytania. Niedlugo mam speaking i strasznie sie stresuje.
witam
wcale nie liczyli z zegarkiem czasu.Dali sie wypowiedzieć:). Pani b.sympatyczna i "elastyczna" wyraznie mówiła. Oto moje pyt

1.gdzie mieszkam i czy mi sie tam podoba
co planuje robic w ciagu najblizszch miesiecy
jaka jest moja rodzina
(po ok 4 zdanka)
2 obrazki : rybak i na drugim panienka z książką
porównac i powiedzię które wymaga spokoju a które mozna w grupie
3 dyskusja o tym który z podanych pieciu telewizorków z programami sa odpowiednie dla młodzieży -wybrac 2
4 takie tm wolne pytania jak w 1

słyszałam ze na c wystarczy w miare rozmiec co sie do ciebie mówi i cos tam odpowiadać:)
powodzenia
Czesc!
Wyluzuj! Jest spoko!
1. Pytali skad jestem
2. obrazki:
a) gory, osniezone szczyty i pociag jadacy
b) las, zielono, most wiszacy - u dolu rzeka a na moscie chlopak z dziewczyna w letnich ubrankach
- porownac i powiedziec jakie sporty mozna uprawiac na podstawie obrazkow
c) obrazek do porownania: rysunki, co mlodzi ludzie mogliby robic gdyby Olimpiada moglabyc zorganizowana w Polsce
3. seria roznych pytan:
- jakie sa korzysci z pracy zagranica (dla mlodych ludzi),
- lepiej jest pracowac w malej czy duzej firmie
- itd
dzieki wam ze dzielicie sie z nami wrazeniami, chcialabym natrafic na jakis w miare prosty temat, to juz w niedziele, mam nadzieje, ze bedzie dobrze, a apropos listeningu, czy jest czas, zeby ewentualnie poprawic odpowiedzi? jakas chwila zastanowienia pod kniec? czy wszystko trzeba wypelniac w trakcie?? prosze, napiszcie! [email]
Było dość dużo pytań, wiec wszystkich nie pamietam, ale nie trzeba było jakoś bardzo wyczerpująco odpowiadać
Obrazki:
- fotografujacy ludzie: na jednym dziennikarze, na drugim turysci - porównac i powiedziec po co ludzie robią zdjęcia i czy lubie robic zdjecia
- kolega miał ludzi grający w ping-ponga i leżących na trawie w parku - porównac i jak woli wypoczywac
- obrazki przedstawiajace sklep z plytami, wystawe instrumentów, diabelski młyn, punkt pierwszej pomocy i jeszcze pare innych - trzeba bylo dyskutowac, które z tych rzeczy są niezbędne na festiwalu muzyki

A ponad to:
Opowiedziec o sobie
Zainteresowania
Jak spedzamy czas z przyjaciółmi
Czy często sie z nimi widzimy
Czy duzo jezdzimy w ciągu dnia (tak przynajmniej zrozumiałam)
Jak celebrowalismy ostatnie świeto
W jakich sytuacjach muzyka przeszkadza

Pani bardzo miła, wyraźnie mówiła i ogólnie spoks gdyby nie to ze na egzaminie mój zasób słów zminiejszył się o 80% i zdarzało mi sie mówić "ja być murzyn mieszkac w afryka" :)
Kfiatuszku, miałam te same obrazki na egzaminie co ty;D ale egzaminatorował facet, zdawałam wczoraj w Katowicach;) pozdr!
nie, praktycznie nie ma w ogole czasu na zastanowienie ewentualnie jak zaznaczysz cos i jestes pewien to mozesz przemyslec cos tam w trakcie 2 tury sluchania to wszystko. Czasu jest tak na styk.
egzaminator egzaminował :) nie ma takiego słowa jak w powyższym poście.
słuchaj Tomek nie panikuj - spokój to podstawa do tego by osiągnąc sukces w speakingu.

1)
jak mam na imię:P
skąd jestem, co mi sie podoba w moim mieście
gdzie lubię spedzać wolny czas i w jaki sposób,
gdzie sie umawiam z przyjaciółmi, co robimy
2) porównac obrazki - jeden obrazek przedstawiał w tle afrykańskie safari - dwie zyrafy jedzące liście z jakis bardzo wysuszonych drzew, a przed nimi zafascynowani ludzie siedzący w pł amfibii - pół jipie i robiący zdjęcia.
Na drugim przedstawiony był rowerzysta w korku ulicznym.
Pytanie było następujące: jak myślisz dlaczego ludzie poruszają się takimi pojazdami w takich miejscach, czy one im jakos pomagają itd itp.
3) szereg obrazków na których były przedstawioe dzieciaki albo młodziez w róznych sytuacjach np. uczace się na lekcji informatyki, malujące dom,sprzatające ogródek,odwiedzające chorą osobe (bylo ich chyba osiem, te które pamiętałem to wymienilem). pytanie iterlucatora: która z czynnosci bardziej przyda się w poprawieniu relacji z sąsiadami.
4) i ostatnie luxne pytanko nawiązujace do czesci 3: jacy sąsiedzi są najgorsi i co moim zdaniem jest ważniejsze dla młodzieży teatr czy miejsce uprawiania sportów.

Było w porządku, egzaminatorki były bardzo sympatyczne, nie dawały odczuc że ejst to jakikolwiek egzamin. Powodzenia wszystkim zdającym życze i trzymajcie kciuki za mnie 18 czerwca.
Jestem po speakingu. Było dziwnie. Tzn nie było trudne, ale...
part1 : fajna luzna rozmowka jak mam na imie czy sie ucze moj ulubiony przedmiot cos o studiach.
part 2 : kolezanka porownywala dwa obrazki z wybrzezem rzeki
ja porownywalam 2 fotki z lydzmi gotujacymi ( 1 dzieci i mamusia 2- profesjonani kucharze) minela minuta a ja nie zdazylam odpowiedziec na zadane pytanie o tym jakie moga byc trudnpsci w przygotowywaniu jedzenia w posczezgolnych obrazkach, bo przez caly czas opisywalam roznice i podobienstwa, powiedzcie czy to baaaardzo zle?
part3: dyskusja zgrabnie poszla (chociaz zdarzylo mi sie niegarmatycznie sformulowac zdanie) dotyczyla potrzebnych zawodow
part 4 : masakra najpierw o predyspozycjach zawodowych - co anjwazniejsze pzry wyborze zawodu, a potem czy uwazam ze sa zawody ktore zarabiaja za duzo i ja mowie ze pilkarze za duzo a egzaminowali mnie 2 faceci i obaj gupi usmieszek i to mnie zwalilo nieco ztropu, wiec ja mowie ze to tylko opinia dziewczyny
w gole panowie byli b. mili, koelzanka z pary mila, tylko moj mozg odmowil posluszenstwa zapomnial uzyc conditionala, walnal pare bbledow graamtycznych w stylu kalego z Afryki. Buuuuu niech mnie ktoś przytuli
Czy w całej Polsce są podobne zestawy pytań na speaking??? Ja się strasznie stresuje, bo jak mam coś powiedziec to mam czarną dziurę i zupełnie nie wiem co!!
kto zdaje speakinga w lodzi 10.06 o 9.35?? piszcie moj nr [gg] . strasznie sie stresuje kiedy mam cos powiedziec i zapominam o wszystkim co umiem
jest ktoś, kto ma speaking 04 w Poznaniu o 17.15?????Moj [gg]
Na pewno nie było tak źle - nie załamuj się. Jeśli wszystko mówiłaś w miarę zrozumiale nie powinno być problemu. Ja mam speaking w poniedziałek i już dzisiaj mózg odmawia mi współpracy i co najśmieszniejsze- zapalenie krtani, więc nie wiem czy cokolwiek z siebie wyduszę na egzaminie, na razie mówię szeptem. Jeśli już coś powiem to raczej mało składnie i poprawnie. Pozdrawiam szeptem.
Heej, a w jaki sposób w 3 częsci prowadziłęś rozmowę?
Zadawałeś pytanie koledze czy raczej pare słowek na temat każdego brazka powiedzieliście i dopiero do konkluzji?
Chyba nie ma czasu na dokładne opisywanie każdego z nich?
wiec tak, dzis mialem w lodzi, przed chwila wrocilem i:

1] luzne pytanka, skad jestem, jak mam na imie, itp

2] mialem kolesia, ktory lowi ryby i dziewczyne czytajaca ksiazke i robiaca notatki, porownac ich; partner mial dwa zdjecia morza - na jednym ludzie bawiacy sie z delfinem i za nimi lodka, na drugim jazda na koniu po plazy

3] osiem obrazkow przedsatwiajacych rozne zawody m.in taxowkarz, policjant, stewardesa, pani w restauracji, pielegniarka i nalezalo przedyskutowac miedzy soba znaczenie psozczegolnych funkcji spolecznych :D. przyznam, ze bardzo dobrze wymienialo nam sie z partnerem zdaniami, przytakiwalismy sobie, zgadzalismy sie itp :))) wyszlo bardzo fajnie, przynajmniej w moim odczuciu.

4] kolejna seria luznych pytanek - czy sa takie zawody, ktore zarabia za duzo [examinator podal przyklad aktorow i nalezalo sie do tego ustosunkowac]; czy starzy ludzie roznia sie od mlodych i o sasiadach, co nam daje ich obecnosc :)) i jeszcze o pracy, dzieki ktorej pomagalibysmy innym ludziom ;]

to wszystko, bardzo fajna pogawedka, nawet bledow nie popelnilem :P pomylilo mi sie tylko wychowywac - bring up ja powiedzialem after :P mimo to bylo niezle :)

zycze powodzenia wszystkim zdajacym, trzymajcie sie !!!!

jakby cos, sluze rada - 6431141 :-)))
Wrocilem wlasnie ze speakingu. Obrazki do porownania byly takie,ze na 1 foto byla grupa reporterow robiacych fotografie jakiemus wazniakowi,a na drugim bylo trzech chinoli, ktorzy sami sobie robili foty. Drugi zestaw obrazkow to byly 4 osoby grajace w tenisa stolowego-babcia, dziadek i wnuczkowie a na drugim jakies jelopy czytali w parku ksiazki i generalnie sie opierniczali. i trzeba bylo powiedziec ktore spedzanie czasu jest lepsze. Poza tym pare pytan wolnych-cos na niekorzysc mieszkania w duzych miastach, pytanie o studia, z jakiego miasta pochodze i jakie miejsce planuje odwiedzic. Ostatnia czesc z tymi 8 obrazkami to byly obrazki: dzieciaki bawiace sie przy fontannie, jakis zespol muzyczny-muzyka klasyczna, stadion baseball'owy, kobieta kupujaca kwiaty, ludzie siedzacy w kafejceludzie na dyskotece. i to by bylo tyle haha!
Spoko było , ale nie ma czasu na jakieś wymyślanie- pytanie i odpowiedz, wieć sie nia martwcie , pytania typ o mnie, moja szkoła, sport, zdjęcia- ludzie robiący zdjęcia, mówcie prostymi zdaniami tak mi sugerowała moja ticzerka i chyba mi poszło dobrze tak mam nadzięję, cgyba tak po dwa a czasem jedno zdanie i przerywal egzaminujący, a jak wy mieliście,
jest moze ktoś kto zdawała dziś speaking w Poznaniu??????????Jeśli tak to moze napisać jakie były pytania
Tak, skoro Krowiara (Katowice) i ja (Warszawa) miałysmy te same to na pewno w innych miastach tez się powtarzają
A jakie było zadanie w tej części z 8 obrazkami?
Ja przed chwilą wróciłam z b-stoku. Hmmm, na listeningu miałam wersję A, i w sumie jestem zadowolona, wiem że mam błędy, ale nie jest ich chyba dużo. Co do speakingu:
Cz. II ==>> 2 obrazki, które przedstawiały ŁÓDKI. Na jednym była 4osobowa rodzina na łódce, na jeziorze, w tle jakieś pole, na drugim obrazku byli chińczycy na łódkach przewożący jedzenie. Otrzymałam pytanie: porównaj obrazki i odpowiedz do czego są potrzebne ludziom te łódki.
Koleżanka miała obrazki, które wcześniej były wymieniane (ośnieżone góry i para na moście nad rzeką)
Cz. III ==>> Kilka obrazków ludzi wykonujących różne czynności podczas Olimpiady (sprzątacz, drużyna kajakarska, dziennikarz, przewodnik wycieczek[?!]) Trzeba było przedyskutować wady i zalety każdego oraz dojść do porozumienia które chciałybyśmy robić.
Cz. IV ==>> luźne pytania typu: Czy chciałabyś pracować w małej lub dużej firmie? Dlaczego niektóre zawody wymagają specjalnych ubrań?
Hmmm, nie było trudno, tylko czasem brakowało czasu na przemyślenia, poprawne słownictwo... Dopiero kiedy wyszłam z sali uświadomiłam sobie jak wiele rzeczy ominełam. Ogólnie egzamin oceniam na średnio-trudny :) Powodzenia wszystkim!!!!!1
również zdawałam w białymstoku (z tego, co widzałam, byłam najmłodsza :P)
cz.1 => po prostu miałam o sobie opowiedzieć
cz.2 => dwa obrazki: łódka z rodzinką i masa łódek z ludzmi przewożącymi jakieś jedzenie. porównać, powiedzieć, czemu te łódki są im potrzebne.
cz. 3 => music festival. powiedzieć, co jest ważńe na takim festiwalu (punkt z zagubionymi dzieciakami; punkt medyczny; sklepik z płytami cd; sklepik z instrumentami; stolik z jedzeniem i kilka innych)
cz. 4 => ja miałam opowiedzieć o jakimś festiwalu w polsce, koleżanka o tym, czy lubi być na takich zlotach muzycznych.

pozdrawiam
Część pierwsza - opowiedziec o swoim mieście i czego jeszcze chcesz się nauczyć
potem obrazki - malarz i dzieci rysujące w przedszkolu, koleżanka miała fajerwerki i jakąś paradę
rozmowa - (za) dużo obrazków, nie zdążyłyśmy o jednym powiedzieć,, przedstawiały różne zawody, który jest najważniejszy i najpotrzebniejszy ludziom - m.in listonoszka, jakiś ekspedient w sklepie, stewardessa, lekarz, taksówkarz i reszty nie pamiętam
ostatnia część to opowiedzieć co jest ważne przy wyborze pracy (co jest mniej ważne też - to byłokompletne zaskoczenie powiedziałam że........ wygła budynku, masakra), koleżanka miała coś o tym co jest ważne prz wyborze pracy, czy chciałybyśmy pracować pomagając innym, we czym mogą pomagać sobie sąsiedzi
tak w ogóle jeszcze do obrazka koleżnki miałam, czy lubie oglądać fajerwerki - powiedziałam że oglądać lubie ale ogólnie to ich nie nawidze bo zwierzęta się ich panicznie boją, facet był dość zdziwiony, ale chyba pozytywnie
Tak w ogóle to ja vbyłam w tej komfortowej sytuacji że byłam z osobą którą znam bardzo dobrze więc zupełnie nie czułam że zdaje egzamin, czułam sie jak na zwykłym angielskim tylko słówka wylatywały z głowy:(, egzaminatorzy też bardzo mili
też już jestem po speaking'u :)
1 cześć, to pytania ogolne o mnie czyli gdzie mieszkam , co robie czym sie zajmuje- ale to chyba jest standart
2 cześć dostalam 2 zdjęcia (1 malutkie dziecko uczące sie pływać w basenie i 2 jakas zawodnicza pływaczka) i pytanie na ile jest ważne oswajanie sie z wodą jak sie jest małym, pływanie zawodnicze itd co nam to daje.
koleżanka miala obrazki dotyczące rodzinnych sytuacji przy stole.
3 cześć rozmawialysmy między sobą o formach zawierania znajomości między sąsiadami
4 cześć pani zadawała na na przemian pytania, podam swoje , bo na pytaniach koleżanki sie nie skupiałam:
- co bym zmieniła w okolicy której mieszkam
- jacy sąsiedzi są moim zdaniem najbardziej uciążliwi
- czy dzieci powinny sie słuchac dorosłych
- w jaki sposob ludzie w mojej okolicy spedzają wspólnie czas, i czy woglóle robimy cos razem czy kazdy sobie.
- jakie prezenty lubie najbardziej dostawac

za tych którzy zdawali już trzymam kciuki , a dopiero zdającym życze powodzenia :)
Jak widze obrazki sie rzeczywiscie czesto powtarzaja. oni chyba mają jedną "księgę" ze zdjęciami:P, tak to wyglądało.
ja mialam:
1)jak mam naimie, czy jestem z Krakowa i czy lubie to miasto, co robilam ostanio fajnego (?????), cos tam jeszcze
2)jeden obrazek z rodzinka robiąca piknik na trawce, drugi z grupą ludzi na wybrzezu jakiegos kurortu
3)beznadziejne - zakladamy ze bedzie olimpiada w PL, obrazki pokazuja mlodziz zajmująca sie roznymi rzeczami, np sprzątaniem, nagradzaniem medalami, wydawaniem kluczyków w hotelu itp. powiedziec co jest najwazniejsze .
3)jakie korzysci mozemy czerpac z pracy za granica, czy wazniejsza jest satysfakcja z pracy czy kasa, po cą są uniforms w niektórych zawodach

tyle. pani pięknie i sztucznie się uśmiechałą :PPPP, pan sobie notował. ogólnie bardzo przyjemnie bylo:)))
Skoro mają powtarzające się obrazki to uważajcie na temat jaki miał mój kolega: Sposoby modernizacji lotnisk czy cuś takiego. No ja mam nadzieję, że mnie się coś takiego nie trafi. A na jakiej podstawie wybierają parę???? Losują???
Nie losują, przychodzisz i jak jest ktoś wolny to cię przyłączają, jak nie ma to czekasz az ktos przyjdzie:P
na speakingu jest super egzaminatorzy mili naprawde. mialam obrazki z budynkami, tzn. ludzi zwiedzajacych jakis zamek i jakies nie wiem antyczne kolumny czy cos takiego. potem do przedyskutowania mialam z partnerem o zawodach : taksowkarz, lekarz,policjant, i cos tam jeszce. pytania dodatkowe to czy uwazam ze np piosenkarze zarabiaja za duzo. jaka role pelnia sasiedzi, co jest najmniej wazne przy wyborze pracy,zawodu.
HeY!!! Speaking nie jest wcale taki straszny jakby się wydawało i jak już wiele osób wspominało - egzaminatorzy są wyjątkowo mili, tak że po chwili zpaominą się, że to jest egzamin :) Ja miałam obrazki ludzi czytających książki (chłopiec na werandzie i starszy pan najprawdopodobniej w bibliotece i miałam powiedzieć czemu wybrali takie miejsca. Koleżanka miała starożytne budowle i zwiedzających je ludzi a na II zamek i miała je porównać a ja miałam pytanie czy lubię zwiedzać takie budowle. Później miałyśmy zdecydować z wybranych obrazków przedstawiających rózne formy reklamy (gazeta, internet, ogłoszenia na ulicy, w gazecie, Tv, specjalne foldery, itp.), które najlepiej zachęciłyby osoby do udziału w kursie językowym. Na końcy pytania dlaczego studiowanie za granicą oznaczaże jesteśmy bardziej toerancyjni dla ludzi, jakie są wady studiowania za granicą, czy lepsza jest nauka samemu czy w grupie, co przyciąga turystów do Polski i coś tam jeszcze. A pytania na początek to pytania o szkołę i ulubione przedmioty. Ogólnie nawet fajnie :) Pozdrawiam wszystkich ;) !!!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

CAE - sesja letnia 2005