speaking i listening \"A\" w poznaniu

Temat przeniesiony do archwium.
hej
z racji tego ze ja sama korzystam z Waszych rad i informacji, to poczuwam sie by podzielic sie moimi.zdawalam w poznaniu.
na speakingu bylo oki. najpierw babeczka ktora mei i moja partnerke egzaminowala spytala nas gdzie mieszkamy, czy pracujemy czy sie uczymy?, jaki jest nasz ulububiony miesiac w roku?
w part 2
ja mialam obrazki gdzie na jednym jakas stara babcia wraz z osiolkiem podazala jakas pustynna drozka, a drugi przedstawial zatloczone ulice miasta.mialam porownac srodki transporu i ktore z nich sa lepsze? szybsze itp?
moja towarzyszka miala zdjecie gdzie ludzie na jakims festynie lampia sie na samolot, otaczajac go; a na drugim zdjeciu jakas rodzina stoi na brzegu morza i lampi sie na kaczke czy na ptaka nie wiem sama co to bylo.miala porownac i skontrastowac te zdjecia
w part 3
dostalysmy chyba 8 zdjec ludzi wykonywujacych rozne zawody:lekarz, kucharz, naukowiec, malarz,....(wiecej nei pamietam) i mialysmy sobie wyobrazic ze jestesmy dyrektorami szkoly i naszym zadaniej jest wybrac tylko 3 osoby z tej listy ktore by opowiedzialy dzieciom o swojej pracy
w part 4
musialysmy odpowiedziec na takie pytania jak:
czy system edukacji w polsce jest oki?
czy szkoly przygotowuja nas dobrze do wykonywania zawodu?
czy radosc z wykonywanej pracy jest potrzebna w zyciu zawodowym?

listening wersja a
co by tu duzo gadac...mialam wersje a w poznaniu na listening i chyba na temat tej wersji zostalo juz prawie wszytsko powiedziane.jak dla mnie part 1 byl dziwny i nie zawsze jasny, part 2 prosciutki text o szkockim designerze:) odpowiedzi mialam takie: school teachers( na forum widzialam jeszcze wersje engineer, ale to nie moze byc ta odpowiedz bo jak sie uwaznie wsluchacie to ten gostek mowi ze u niego to wiekszac rodziny to nauczyciele a nie ma wlasnie korzeni inzynieryjnych czy cos w tym stylu), island,drawing AND paniting, furniture, electrical goods, bag, football(tzn. tu do konca nei jestem przekonana, tam chodzilo o to do czego jest podobny jego wynalazek a on powiedzoal co takiego ze do \"ball as football\" wiec sami pewnie lepiej to uslyszycie:)), determination, 750(pytalam sie tam tych lasek co nas pilnowaly czy trzeba to wpisac cyfra czy slownie a one kazaly mi tak i tak ); natomiast part 3 i 4 byly bardzo latwe wiec napewno sobie poradzicie.w part 4 byl wywiad z babeczka co otworzyla kawiarnie i wyjechala za swoim facetem do innego kraju.

co moge jeszcze dodac......hmm....listeningmialam w wtc i musze przyznac ze jesli chodzi o naglosnienie podczas odtwzrzania nagrania bylo rewelacyjne, organizatorzy jak dla mnie pod tym wzgledem zdali na 6+.A na speakingu egzaminatorzy byli mili i sie usmiechali, wiem ze to nei wplywa na ocene, ale zawsze taka mila atmosfera wplywa troche odstresowujaco niz patrzenie sie na kamienne twarze.

zycze wszytskim powodzenia
i do pogadania po writigu, readingu i use of english

pozdrawiam

aldane
hihi jeszcze zapomnialam dodac ze w part2 w listeningu bylo slowko finance:)
hej!!Chciałam powiedzieć,iż mimo że jestem z innej części Polski/Lublin/powtórzył mi się Twój listening:) heh szkoda,że na stronkę nie zajrzłam przed;P ooo a może jakieś pytanka na speaking mogłabyś napisać?:)pozdrowionka i powodzenia !!:))))))

« 

FCE - sesja zimowa 2003

 »

Inne strony do nauki języków