FISZKI hit czy kit???

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie: czy ktos z was uczy lub uczył sie angielskiego kozystajac z fiszek (tych malych karteczek na ktorych napisane sa w \"raczej\" przystepny sposob nowe słówka) chcialbym kupic sobie caly zestew. narazie zamówilem tylko jeden ale chcialbym poznać waszą opinię!!!z góry dzieki
Doświadczenia każdego z nas mogą byc różne, a opinia nieprawdziwa. Dlatego skoro zamówiłaś pierwszy komplet, odbierz go. Poucz się z pół roku, a wtedy zamów całość albo wyrzuć to co masz do kosza.

Jestem przekonany, że zamówisz całość.

Powodzenia!
a ty uzywales tego? skoro jestes przekonany? jak tak to powiedz od siebie co o tym myslisz.plis
Nie pisałbym tego, gdybym nie używał. Tylko było to bardzo dawno temu i musiałem sam sobie te fiszki robić.

Moje fiszki wyglądały trochę inaczej. Były większe, z jednej strony było większymi literami napisane słowo angielskie i mniejszymi zdanie, w którym ono występuje. Z drugiej strony większymi literami znaczenie głowne (najbardziej pasujące znaczeniem do danego zdania) i mniejszymi zazwyczaj kilka innych znaczeń.

Fiszki te robiłem czytając określony tekst, najczęściej z podręcznika, ale czasami również z książek, rzadziej z prasy.

Niestety po przeczytaniu tej czytanki, artykułu czy rozdziału fiszki do niego zrobione wyrzucałem.

Memobox Czterech Głów kupiłem z ciekawości, jest dobrze zrobiony, warty swej ceny, ale słówka na nim zawarte nie są dla mnie nowością więc brak mi motywacji, żeby z nich korzystać tak jak kiedyś. A poza tym obecnie wolę programy komputerowe, przecież eTeacher, Profesor Henry - Sownictwo, SuperMemo SPEEDUP! i inne) to właśnie zbiory fiszek na innym niz papierowy nośniku.

Fiszki mają nad nimi tylko tę przewagę, ze jesli chcesz je stosować, to możesz to robić wszędzie nawet tam gdzie \"król piechotą chodzi\".
kiedys nie bylo wyboru tylko fiszki. Ale od nie dawna sa flashcardsy z http://flashcards.pl programik jest po polsku stosuje metode fiszek wprost czyli przez ekran przelatuja male karteczki z obrazkami i slowkami do tego lektor czyta slowo i przyklad z tym slowem. Algorytm w programi sam dba o powtorki i pilnuje postepy w nauce. a jesli do tego sie doda gry jezykowe wspomagajace nauke i to ze material ktory akurat sie uczysz mozna zgrywac na mp3 do urządzeń przenośnych to jest to idealny i nowoczesny program do nauki slownictwa. Na stronie mozna pobrac sobie darmowe demko i zobaczyc jak fajna staje sie nauka slowek.
edytowany przez krisad: 05 kwi 2011

 »

CAE - sesja zimowa 2003