Dotyczy znajomości słownictwa

Temat przeniesiony do archwium.
Jaką ilość należy znać słówek by spróbować przystąpić do FCE (ile tysięcy)?
Jestes tak naprawde w stanie obliczyc, ile znasz slow? Bo ja nie.
hej
ten egz naprawde nie jest taki trudny
jak potarfisz opowiedziec cos o sytuacjach z życia wziętych wtrącają c w to pare nietuzinkowych słów to bedzie ok
zakres gramatyki wcale tez taki ogromny nie jest
jezeli chcesz wiedzieć jak idzie Ci czytanie to poczytaj książki na poziomie upper-intermediate (zdaje sie nr 5) i jak w miare rozumiesz (bo jeszcze troche do egz jest czasu) to znaczy ze nie jest tak zle
a do słuchania to polecam radio internetowe bbc
wypracowana to kwestia nauczenia sie własciwych zwrotów (które zajmuja jakies 50 słów ze 120-180 które musisz wypocić)
wiec jak widzisz jest to dla ludzi
mi sie udało, i powiem z e gramatyka była najprostsza, znaczy łatwiejsza niz sie nastawiałam( i wcale nie trzeba znac całej gramatyki) bardziej chodzi o nauke odpowiednich zwrotów i umiejetność rozwiązywania testów.
jak znasz ciekawe zwroty i słowa to dajesz punkty i w mówieniu i pisaniu
sorki za brak kropek
Problem polega na tym które słowka należy znać, nie ile.
ok 2500 slow juz starcza.
To zależy od jakości słówek, a nie od ilości - a tych słówek, które musisz znać na FCE, będzie trochę więcej niż 2500 - na pewno.
Bejotka ma rację - jest pewna baza słów bez których nie sposób swobodnie się wypowiadać, gdyż niejako ustawiają wypowiedź i te musisz znać.
Moim zdaniem 2500 (w sumie) to za mało, jeśli wliczamy w tę ilość chociażby wszystkie poznane rzeczowniki, których uczymy się od początku nauki (wszystkie te nazwy warzyw, owoców, przedmiotów codziennego użytku itd.), które są bardzo potrzebne, ale nie popychają wypowiedzi do przodu, nie można za ich pomocą przedstawić swoich poglądów.
Wydaje mi się, że ok. 15[tel]nowych słówek przypada na każdy poziom nauki na kursie i to bez wykorzystywania dodatkowych materiałów, takich jak artykuły z gazet, czy książki.
no to moze wymienmy wszyscy slowka ktore znamy i policzmy :D Co za pytanie i co za kazdym razem bedziesz liczyc ile slowek dziennie sie nauczyles? idiotyzm
między 2374 a 4826 słów ;)
moj znajomy znal 3421, ale zabraklo mu 3 slowek do B.... Byl zly....
a ja znalem tylko 3422 ale jestem sprytnym pingwinem i dostalem A ;P
a na moim kursie okreslili ze poznalam 2500slow + te ktore nuczylam sie sama... to nie wiem ile to bedzie:] ale na B z FCE mi starczylo;]
Cambridge podaję liczbe 4 tys. Jest nawet książeczka z owymi słowkami wydana przez nich. NIe pamiętam jendak tytułu...
Srednio 3500 slowek jest wymagane na FCE (na CAE 4300). Z tym, ze jezeli znasz juz 3000 to mozesz juz sie zaczynac przygotowywac do FCE. To przygotowanie zajmie ci okolo 3-6 miesiecy.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka