jaki wiek

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |
w jakim wieku zdajecie/zdaliscie FCE ?
Znam pare osob ktore zdal majac 14 lat, nie bedac z pochodzenia anglikem itp.
Zastanawiam sie czy czekac do 2klasy LO, wiem ze moglbym zdawac juz rok temu ale poprostu brakuje mi odwagi..
i jeszcze jedno:
Przygotowaliscie sie jakos specjalnie (szybkie kursy, siedzenie przed ksiazkami calymi nocami), czy zdawaliscie z marszu ?
siema

jestem w 2 klasie LO.
zdaje teraz w zimie. Przygotowuje mnie od roku korepetytorka. a teraz sam ostro zapierd.... byle jak najwięcej zrobić przed examem.

myśle że wiek to sprawa indywidualna. Myślę że na dobrym kursie można FCE zrobić w 2-3 lata intensywnej nauki (ucząc sie od zera) poświęcając czas wolny. ale nie szybciej i to ucząc sie pod kątem FCE

nie czujesz sie na siłach to nie pisz... bo możesz stracić tylko kasę niepotrzebnie i się ostro zniechęcisz.

pozdrawiam
Hm.

Ja teraz mam 15 lat, lecz zdawając FCE w czerwcu miałem jeszcze 14 (jestem teraz w III gima) i to naprawde sprawa indywidualna. Jezeli czujesz sie na siłach, napisz parę próbnych i jeżeli rezulatat będzie dla ciebie zadowalający to naprawdę nie ma na co czekać :)
No właśnie. Ja mam np. obecnie 13 lat ( I gim) i zamierzam zdawać w sesji letniej. Wtedy będę miała już prawie 14 lat. Zaczęłam się przygotowywać w tym roku i nie wiem czy sobie poradzę... w każdym razie spróbuję =). Myślę że jeżeli czujesz się na siłach to możesz spokojnie zdawać. Po co czekać dłużej ??? Będziesz to odkładała.... a potem matura i znowu nie zdasz. W każdym razie rób jak chcesz.
Wydaje mi się, że koniec gimnazjum to jednaj za wcześnie. Ja byłam w trzeciej klasie (teraz jestem w I LO). Niektóre tematy w części ustnej są przeznaczaone dla starszych. Ja wiem, że podeszłam trochę za wcześniej, ale mam A i mam mój upragniony certyfikat. Za 2 lata CAE.
A ja z tego powodu nie zamierzam czekać aż do I LO bo wtedy to ja zamierzam zdawać CAE.
jedna taka uwaga jeśli potrzebujecie tych certyfikatów dla siebie wyłącznie to ok, jeśli to pracy kiedyś tam to ja jako pracownik HR patrzę na date zdania tego egzaminu - z doświadczenia wiem, że stary certyfikat często niewiele jest wart, gdy na tym się kończy w wielu z was na tym poprzestanie
Ja zdawalam pod koniec gimnazjum, ale mysle, ze spokojnie moglabym podchodzic do FCE rok wczesniej. Uważam, ze podchodzac do certyfikatu trzeba miec pewnosc i byc na poziomie powyzej FCE, bo to jednak jest za drogie, zeby ryzykowac oblaniem. Pozdrawiam.
Chyba że rodzice cię finansują i zapłacą nawet kilka razy =).
hej, nie przesadzajcie z tym wiekiem :). Jak poradzi sobie osoba na samym poczatku gimnazjum z pewnymi tematami na writing czy speaking? Do FCE jest potrzebne pewne dpjrzalsze spojrzenie na swiat. Ja zdawalam FCE na poczatku III klasy gimnazjum i z tego co widzialam na samym egzaminie bylam jedna z najmlodszych (jesli nie najmlodsza;)) zdajacych!
Hm.

Czy ja wiem.

Widziałem parę osób w moim wieku (w Junie 2005 to było jeszcze 14 lat ;)), ale z kolei widziałem też czterdziestolatków ;)

To naprawdę sprawa bardzo indywidualna. Wiadomo też, że np. podczas pisania composition trzeba mieć dosyć dojrzale spojrzenie na swiat, bo czasem tematy tego wymagają ;)

Pzdr.
Jestem w 2 klasie LO i zdaję w grudniu... Według mnie wiek nie ma większego znaczenia, liczą się umiejętności. Chodziłam przez rok na kurs FCE, a wcześniej dobre parę lat na indywidualne korepetycje. I zobaczymy, jak to będzie. :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia
uważam, że rok to za mało żeby zdać FCE.
Mój kolega ma 12 lat i CAE a więc wiek nie jest ważny tylko umiejętności, ja chcę zdawać już niedługo jednak czuję że jeszcze trochę trzeba się pouczyć...
wolne żarty. Dla dwunastolatka ten egzamin byłby za trudny nawet gdyby w całości był po polsku!!!!
Co się dzieje na egzaminach gimazjalnych w częsci humanistycznej.czytanie ze zrozumieniem kuleje. a 12-latkowie nie chodzą do gimnazjum tylko do podsawówki.
Chyba , że ten kolega to mały geniusz.( a wtedy to już zuoełnie inna historia)
Chyba że był za granicą i przyjechał do Polski wtedy co innego.
apropo wieku to jest na prawdę różnie... ja zdawałam mając 16 lat i niestety nie zdałam ale to jest tylko moja wina praktycznie nic nie robiłam teraz jestem w drugiej lo i muszę się ostro wziąć do roboty żeby w tym roku zdać fce potem cae maturke rozszerzona a potem na filologie anglieska ale czeka mnie duzo pracy jesli ktos sie przylozy to w kazdym wieku zda nawet mając te 14 lat:)
ja mam 31 lat a egz dopiero w pszyszlym roku.robie to dla papierka. chce uczyc w szkole. mam wyzsze i przyg.pedag. moze mi sie uda...
ja w wieku 16 lat zdalam, i wlasciwie to tylko chodzilam do szkoly jezykowaej, nawet nie uczylam sie w domu zbyt..
Bartek - 17 latek (latkuf).
Ja zdawałam jak miałam jeszcze 14 lat sesja lato 2006(a nigdy nie byłam w żadnym anglojęzycznym kraju) i jak patrzyłam na ludzi zdających ze mną to był totalny mix. Od dziesięciolatka (ale ten siedział pare lat w anglii) do czterdziesto paro letnich ludzi, więc jak widzisz to jest kweastia indywidualna. Jeśli chodzi o siedzenie nad książkami całą noc to nie był to moj przypadek... fakt troche sie uczyłam szczególnie przed samym egzaminem ale bez zarywania nocek max 1,5 godziny dziennie... efekt? mam zdany mój wymrzony certyfikat wprawdzie tylko na C ale who cares ważne że zdany nie? ;)
Ja zdawałem w wieku chyba 13 lat FCE (1 klasa gim), rok poźniej CAE a teraz (III klasa) CPE. :D
a ja jestem Holy Grail...
do przejscia z CAE do CPE przynajmniej 1.5-2lata... szczegolnie dla IIIgim, wtedy to nawet nieznasz niektorych slow po polsku, a co dopiero po ang...
wolne zarty, az zal sluchac takich klamst
taaaa a ja po tygodniu nauki mowie biegle po japonsku:P ...lol....
Ja zdałem mając 15 lat, w 3 gimnazjum. Dalej nic nie zdawałem - trochę szkoda czasu i pieniędzy...
15 lat, III klasa gimnazjum (;.
Ja właśnie jestem w trakcie zdawania - sesja lato 2008 - i kończę III klasę gimnazjum. A wiek na upartego mogłabym wpisać 14, bo 15 kończę 3 dni po egzaminie ;)
hej meril, to ja mam podobnie... 3 gim, june 2008 i 15 lat:P
POZDRO dla wszystkich ktorzy teraz zdaja xD i sie stresuja...xD
Nie załamujcie mnie :( Ja mam 27 lat i dopiero zaczynam porządną nauke do FCE więc wcześniej niż w 2010 nie podejdę - będe miała 29 lat :( Tam naprawde są sami młodzi - dzieci? Nie chcę się ośmieszyć.
gimnazjalistów jest coraz więcej. ale czy to jest poważny powód, żeby nie zdawać? jak Cię to pocieszy, to dziadki też zdają
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |

« 

Zagranica