jakim ocenom odp.oceny z fce?

Temat przeniesiony do archwium.
jezeli ktos dostanie A z fce to jest to traktowane jako polskie 5 czy 6?
i czy na swiadectwie maturalnym jest napisane \"zwolniony\" czy jest jakas ocena?

z gory dziekuje
pozdrawiam
masz tylko napisane zwolniony i prawdopodobnie podstawe zwolnienia oceny z FCE nie maja nic do polskich ocen. dlatego tez czesc wyzszych uczelni nie respektuje certyfikatów i przyjmuje uczniow którzy zdawali mature... dlatego tez zdecydowalem sie korzystac ze zwolnienia z FCE i CAE na maturze ale tylko pisemnej... poniewaz bede zwolniony a nie chce mi sie pisac a na ustnej mysle ze dam sobie rade i tym sposobem mam zwolnienie z pisemnego a na ustnym raczej pewne 6
i o to si rozchozi :D ja robie tak samo jak ty wlasnie.niech na mnie ni marnuja proszku na ksero-pisemna zwalniam.a ustna zdam na 6 wiec co m itam :D pozdro ;-)
Jak wejdziesz na informacje dotyczące rekrutacji 2004/05 na Politechnice Gdańskiej, to zobaczysz że w tym roku jest tak: A=5, B=4, C=3 ale w konkursie świadectw (bo jest prawie na wszystkich wydziałach) te oceny mnożone są przez 1,5. Czyli jeśli z FCE dostałeś \"B\", to jest to równoważne szóstce!!! Jeśli masz \"A\", to =7,5 punktów czyli masz jeszcze 1,5 punkta przewagi nad szóstką z matury! Ja mam A i nie będę zdawać ustnej. Pisemną muszę wybrać matmę lub fizę, (bo tam ocena jest mnożona przez 3,25). W ubiegłym roku było o wiele gorzej, bo w/w ocen nie mnożyli przez 1,5 i nie opłacało się mieć certyfikatu, tylko szóstkę. Na szczęście w tym roku zaczęto doceniać FCE!!! ( Laureaci olimpiady z angielskigo mają na wejście aż 9 punktów).
Trzeba wchodzić na strony uczelni i uważnie czytać regulamin rekrutacji, \"żeby wyjść na swoje\".

« 

Pomoc językowa