Stare kursy BBD English

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć :) BBC nadawało kursy angielskiego od wielu lat, w sieci zaś dostępne są tylko wybrane. Pamiętam kilka z lat 90-tych, które nie są już dawno udostępniane - o ile kiedykolwiek były. Np. "Business English", "It's all my own work" (o remontowaniu domu) czy pierwsza wersja PopGrammar (z utworami Madonny, Bryana Adamsa itp). Od dziecka nagrywałem je na kasetach, ale raczej przepadły bezpowrotnie. Może ktoś z Was to gdzieś ma i mógłby udostępnić? Ja mogę odwdzięczyć się zgranym z kaset kursem "People of the Century" (24 lekcie na 30 jakie były). Kontakt najlepiej na priv.
edytowany przez hukmac: 10 kwi 2013
Cytat: hukmac
Cześć :) Ja mogę odwdzięczyć się zgranym z kaset kursem "People of the Century" (24 lekcie na 30 jakie były). Kontakt najlepiej na priv.

To był jeden z najciekawszych kursów BBC. Za lepszy uważam tylko "English 2000". Chyba można go znaleźć w archiwum BBC Polska, Ludzi stulecia już nie.
edytowany przez bejotka: 11 kwi 2013
Te kursy na pewno można znaleźć w internecie (a przynajmniej ich część)! Proponuję, poszukać na chomikuj.pl albo po prostu google.
Nie wiem czy łatwo będzie znaleźć najstarsze ale sporo tego nadal jest gdzieś-tam dostępne. W razie problemów z znalezieniem konkretnego kursu mogę przejrzeć swoje zbiory. :)
Cytat: maga14605
Te kursy na pewno można znaleźć w internecie (a przynajmniej ich część)! :)

http://www.bbc.co.uk/polish/specials/1239_english_2000_1/page3.shtml
Chyba trochę pośpieszyłam się z tym, że tak "na pewno" te kursy są dostępne. Dostępne są głównie te nowsze, które sama chętnie gromadzę i przerabiam. Może to mało eleganckie rozwiązanie, ale jednak nadal, próbowałabym szukać na chomikuj.pl
Kursy BBC są dostępne na stronie http://www.bbc.co.uk/polish/everydayenglish/index.shtml

Jedynym problemem jest sposób zapisywania ich dźwięku. Pliki dźwiękowe są ściągane w formacie *.ram. Którego nie odtwarzają standardowe odtwarzacze WINDOWS XP.
Kiedyś był taki jeden, ale to było w WINDOWSach 98.

Nie mniej jednak przy umiejętnym posługiwaniu się IVONą można odsłuchać lekcji.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa