BBC English

Temat przeniesiony do archwium.
Pod adresem http://www.bbc.co.uk/polish/exr03.shtml znajduje sie od groma udźwiękowionych kursów angielskiego opracowanych przez Sekcję Polską Radia BBC.

Sprawdźcie !!! Naprawdę warto.
W ogóle BBC rządzi. Można polecić całą stronę www.bbc.co.uk. Niewyczerpalne źródło wiedzy nie tylko o języku ale i kulturze itd. Masa tekstów, plików audio i video... Może nie wszytko podane na tacy w postaci ćwiczeń czy testów (choć te też się znajdą choćby pod adresem podanym przez przedmówczynię;) ) ale zawsze to urozmaicenie w codziennej nauce.
Pozdrawiam.
Po piersze nie jestem przedmówczynią, tylko przedmówcą.
Po drugie masz rację z tym \"W ogóle BBC rządzi. \"
Rządzi i rządziło. W historycznych już latach PRLu, gdy nie było jeszcze internetu, i programy radiowe nadawane były na \"falach krótkich\" BBC nadawało swoje lekcje angielskiego, które docierały do wszystkich, którzy byli nimi zainteresowani. Ponieważ trudno uczyć się języków tylko na podstawie audycji radiowych, redakcja wysyłała bezpłatnie skrypty do wszystkich, którzy mieli odwagę o to poprosić.
wow nie wiedzialam. ale to respect w takim razie.

ja korzystam z BBC categories, drukuje sobie jakies krotkie teksty np. o roznych gatunkach zwierzat czy roznych czesciach ciala, czy architekturze, i na nich ucze sie takiego specyficznego dla tych dziedzin slownictwa. latwo i przyjemnie. i z zaufaniem, bo watpie zeby byly tam jakies bledy.

http://www.bbc.co.uk/categories/

Pozdrawiam
a wiesz mo|e jak zgra te pliki na twardy dysk w postaci mp3 jezeli tak lub jezeli ktos ma te lekcje niestety ja mam ograniczony czas dostep do internetu mój adres to [email] dla mogcych pomóz
ja też chciałbym się dowiedzieć, czy można jakoś zgrać audycję do pliku. albo przynajmniej gdzie mogę znaleźć takie pliki (mp3 albo wave).
Oczywiście, że można to zgrać na HDD. Wystarczy ustawić regulację nagrywania na Wave/DirectSC i użyć dowolnego procesora dźwięku.
ale gdzie ustawic ta regulacje :) dokladniej bo mam taki malutki problem teby to znalesc
Streambox Vcr Suite 2 - tym programem można zgrać większość plików real media z bbc na dysk, trochę mało intuicyjny w użyciu ale można sobie poradzić.
Choć rzeczywiście zgranie do dowolnego formatu (zwykle wav) przy użyciu np. świetnei się do tego nadającego Nero Wave Editor łatwiejsze ( o ile nie ma przerw w odtwarzaniu)
Na dolnej listwie masz kilka ikonek, wsród nich "głośniczek". Kliknij na nią szybko 2 razy. Pokaże Ci się okno "Regulacja odtwarzania.

Wybierz : Opcje->Włąsciwości->Nagrywanie i zaznacz Wave/DirectSound

Zatwierdź (OK).

Pojawi Ci się okno Regulacja nagrywania - zaznacz na nim Wave/DirectSound

I masz to o co Ci chodzi.

Pamiętaj, żeby po zakończeniu nagrywania zaznaczyć ponownie "Microfon".
czesc - a skad mozna pobrac ten programik ?
Zerknij na stronę http://republika.pl/sexybielizna/bbc/bbc.htm
Tam jest koleś, który ma trochę kursów z BBC englich w MP3. Sam mam od niego :-))

Pozdrawiem serdecznie
T.
Słyszeliście, że mają zlikwidować Sekcję Polską? Oby tylko nie usunęli strony z ćwiczeniami :_(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Programy do nauki języków