CONDITIONAL

Temat przeniesiony do archwium.
Hej ludziska znacie jakąś stronkę na której można poćwiczyć online conditional ? Please Jak znacie to dajcie jakieś linki ? Z góry dziękas
A z czym masz konkretnie problem ?
Mogę Ci wieczorem, gdzieś około 22 napisać kilka zdanek abyś sobie poćwiczyła...
Tylko powiedz z którym masz problem ?
Czy może ze wszystkimi ???

;-)))
tak wogóle to chciałabym sobie poćwiczyć przed jutrzejszym spr. właśnie z conditionals ;-)
Teraz nie mam czasu - zaraz pędzę na basen...
Potem też się coś do roboty znajdzie...
Ale chciałem byś napisała co ci leży najmniej i jaki macie poziom - ruszaliście mieszane okresy warunkowe, zerowy - czy masz np. problemy z 2 i 3 bo pierwszy jest chyba super oczywisty... ???

;-)))
ok. świat się niewali. Trochę mi sie miesza 2 z 3. Od razu wszystkie robiliśmy i ten zerowy też. ;-) A tak pozatym dzięki za odzew
Hejo!
Jeżeli pisałbyś te zdanka do Migotki to czy mi również mógłbyś je wysłać? Ja znam w zasadzie 0 i 1 :( Z góry dzięki !!!
OK - sięgnąłem do źródeł, które mam dość bogate, bo po co mam zmyślać, coś co bardziej tęgie głowy ode mnie wymyśliły...
Stwierdziłem, iż zrobię Wam następującą zabawę - dostaniecie zdanka po polsku do przetłumaczenia na angielski - zdania te będą zawierać 2 i 3 Conditional oraz warianty mieszane - jak napiszecie to opublikujcie to w tym wątku - sprawdzę i ewentualnie poprawię dzisiaj - powinienem być obecny w okolicach forum do godziny około 0:00 - potem mogę poprawić już jutro bo nie będzie mi się chciało po północy dzisiaj bawić z takimi rzeczami... A więc przejdźmy do rzeczy:
(AHA - TEGO CO JEST W NAWIASACH NIE MUSICIE TŁUMACZYĆ - TO MALUTKA PODPOWIEDŹ, KTÓREGO OKRESU TRZEBA W TYM WYPADKU UŻYĆ...)

1. Na Twoim miejscu(gdybym był Tobą) nie przyjąłbym tej pracy (ale Tobą nie jestem).
2. Gdybym była jego żoną (gdybym teraz była na jej miejscu), dawno bym się z nim rozwiodła (bylibysmy juz po rozwodzie).
3. Na Twoim miejscu, powiedziałbym mu (wtedy) prawdę.
4. Byłoby przyjemnie, gdyby nie było tak gorąco (ale jest gorąco).
5. Gdybyśmy lecieli samolotem, nie bylibyśmy się spóźnili (ale nie lecieleśmy samolotem i się spóźniliśmy).
6. Nie byliby przyszli, gdyby żona ich nie zaprosiła (ale ich zaprosiła i byli).
7. Nie złościłbym się, gdyby oni się nie spóźnili (ale byłem zły bo się spóźnili).
8. Dojechalibyśmy tam szybko, gdybyśmy mieli samochód (ale nie mamy samochodu).
9 .Gdyby John był w domu, odebrałby telefon (wiemy, że Johna nie ma w domu).
10. Gdyby mój mąż mieszkał (kiedyś) we Włoszech, nie uczyłby się teraz włoskiego.

OK - myślę, iż na razie tyle starczy... niektóre przykłady są całkiem ambitne, inne może mniej... Ciekaw jestem jak sobie dacie radę...
Czekam na odpowiedzi...najlepiej poprawne...ale pamiętajcie, iż najwięcej uczycie się nie wtedy gdy robicie dobrze przykład, ale właśnie wtedy, gdy popełniacie błąd...;-)))
No....... jestem, rozczarowany, nie podjeliście walki...
Cóż... niech ten wątek pociągnie już ktoś inny, bo ja się nim znużyłem...
POZDRAWIAM ;-)))
z z z z z z z z z z z z z
Hehe...
;-)))
OK - here is the KEY:

1. If I were you I would not take this job.
2. If I were his wife I would have divorced him long ago.
3. If I were you I would have told him the truth.
4. It would be nice if it wasn\'t so hot.
5. If we had gone by plane we wouldn\'t have been late.
6. They wouldn\'t have come if my wife hadn\'t asked them.
7. I wouldn\'t have been angry if they hadn\'t been late.
8. We would get there quickly if we had a car.
9. If John was (were) at home he would answer the phone.
10. If my husband had lived in Italy he wouldn\'t be learning Italian now.

That wasn\'t VERY easy...
;-)))
Pewnie już dawno po sprawdzianie :) ale może jeszcze kiedyś się przyda
http://www.leksyka.pl/test_multiplechoicecloze?tid=366
http://www.leksyka.pl/test_multiplechoicecloze?tid=344
http://www.leksyka.pl/test_multiplechoicecloze?tid=343
http://www.leksyka.pl/testy?cid=120
pozdrowionka :)
dzięki za wytrwałość
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja letnia 2004

 »

Pomoc językowa