Kursy BBC English

Temat przeniesiony do archwium.
Polska Sekcja Radia BBC od zawsze prowadziła radiowe kursy języka angielskiego. Z chwilą pojawienia się internetu lursy te zostały umieszczone na stronie http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

Było ich kilkadziesiąt. Wiele nich do chwili obecnej można tam znaleźć, ale niedlługo Polska Sekcja Radia BBC przejdzie do historii, nie wiem jak długo strona pozostanie w sieci, dlatego radze skorzystać.

Dla przyszłych maturzystów będzie jak znalazł.

Szczególnie polecam:

English 2[tel]pogadanek z tzw General English - ponad 1200 słówek;

Kursy zawirajace słownictwo specjalistyczne:
English Express
English at Work
Extreme English
Doing Business in English

Kursy prezentujące rózne aspektu gramatyki
Problem Words
Modal Café
Pop Grammar

I wiele, wiele inych.

Zwolennicy nauki wspomaganej komputerowo będa mogli stworzyć własne bazy SuperMemo i Profesora Henryego, kilkaset plików do eTeachera.

Posiadacze MP3 playerów łatwo przygotuja sobie kilkset 5-10 minutowych lekcji.

Wiecej informacji na stronie, której adres znajduje się na początku tego postu
Super bejotka! Mam jeszcze prośbe o wyłożenie kawe na ławe jak ściągnąć z tej strony pliki strumieniowe. Odsyłałeś już ludzi do wyjaśnień na tym forum, ale są one mało czytelne, i za ich pomocą nie udało mi się niczego ściągnąć. Chciałbym skorzystać z programu real 7time converter. jest darmowy i ogólnie dostępny. Chyba że polecasz inny. Dzięki za wyrozumiałość dla lamerów!
Nie znam tego programu. Ja używam tylko CoolEdit 96, są nowsze wersje, ale ja nie muszę mieć wszystkiego najnowszego.

Żeby nagrać te pliki, musisz ustwaić parametry nagrywania na "Wave/DirectSC" (w Widnowsach 2000 lub odpowiednio w Windows XP), uruchomić Edytor Dźwięku na nagrywanie, uruchomić odtwarzanie dźwięku na stronie BBC i czekać aż lekcja się skończy. Wtedy zapisz plik w formacie WAV i przekonvertuj do formatu MP3.

Ot i cała filozofia.
BBC Polska skończy przed Świętami działaność radiową, a do końca roku zostanie również zlikwidowany serwis internetowy. Strona z kursami jednak pozstanie, ale nie będą dodwane już nowe kursy. Taką odpowiedź otrzymałem przed chwilą z BBC.
JT
THX bejotka. Idzie mi całkiem nieźle z przechwytywaniem strumieni. A kursy BBC wyśmienite!
Ja też się pytałem, co z programami i stroną internetową BBC. Odpowiedź taka:
Audycje radiowe zostaną zlikwidowane (Europa od Środka, Przewodnik Europejski i Magazyn Pop-kulturarny już zostały). Nadaje jeszcze Reflektor (za kilka dni też go nie będzie) i Wiadomości.
Strona internetowa zostanie niestety zamknięta.
Angielski - lekcje będą dostępne na głównej stronie BBC World Service w dziale Learning English, mogą też zostać umieszczone na innych stronach dotyczących angielskiego (nawet można je wrzucić na tę stronę.
Niestety nie mozna juz uruchomic plikow *.ram. Jeslei ktos mialby jakiekolwiek pliki przekonwertowane na mp3 to bylbym chetny. (niestety za pozno wzialem sie za kowertowanie lekcji BBC na mp3). Pozdrawiam
Można!!!
Przepraszam. Faktycznie , mozna. Przez 2 dni probowalem i rp wyrzucal mi blad, wiec stwierdzilem ze juz nie ma dostepu. Tyle moge powiedziec na usprawiedliwienie :)
Pozdrawiam
kurs BBC english !!! FREE !!!

https://www.ang.pl/BBC_ENGLISH_kurs_mp3_pdf_59568.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2005

 »

Pomoc językowa