CILS (1) - j. wloski

Temat przeniesiony do archwium.
Ascolto - uwazam ze dyktando bylo banalne, sytuacje tez nie najgorsze chociaz te ostatnie zadanie dotyczace hotelu bylo podchwytliwe tak samo jak comprensione scritta ( o lekarzach czy internecie).

Jesli chodzi o wypracowania to tematy nie byly trudne ( jak zamierzasz spedzic ferie zimowe i napisz maila do kolezanki z prosba o pomoc w organizacji tygodniowej wycieczki z przyjaciolmi)ale ciekawe co i jak oceniaja ci Italiani ;)

Przede wszystkim bylam zaskoczona atmosfera ktora panowala na examinach. Zdawalam juz FCE i CAE i to co dzialo sie podczas CILS byloby nie do pomyslenia podczas examow z angielskiego. Przede wszystkim siedzielismy po 2 osoby w lawce, \"supervisorzy\" zostawiali nas momentami samemu, tematy wypracowan byly juz znane przed przerwa (niekotrzy w panice xerowali podobne wypracowania z repetytorium - ciekawe co pomysla sobie italiancy czytajac te same texty ;) , tematy ustne byly juz znane pierwszego dnia a przynajmniej przed samym examem.

Ogolnie wszyscy nastawieni pozytywnie i przyjaznie. Teraz zostalo tylko czekac na wyniki. Mam nadzieje ze dostaniemy je jeszcze przed matura ;-)

A jak tam bylo na innych poziomach?
cathy, napisz prosze zkres materialu do cils1 i ile musialas sie do niego przygotowywac, dzienki z gory
Wloskiego uczylam sie ok. 1 roku dosc intensywnie (8 miesiecy kursu, ok. 4 miesiecy lekcji prywatnych). Reszta - to staly kontakt z Wlochami i miesiac wakacji w Italii (w sumie od 2 lat). W zasadzie zastanawialam sie nad livello 2, ale zostalam przy 1.

Jesli chodzi o zakres materialu to nawet nie wiem dokladnie bo nikt nie byl w stanie udzielic takich info. Uczylam sie z \"La lingua italiana per stranieri\" i \"Linea diretta 2\". Gramatyka glownie bazuje na presente, imperfetto, passato prossimo, trapassato prossimo, futuro semplice (moze tez composto), condizionale semplice. Raczej bez passato remoto i congiuntivo( chociaz wydaje mi sie ze w jednym zdaniu z tego dzialu trzeba bylo uzyc wlasnie congiuntivo - \" se volessi viaggiare con gatto o cane spenderei molto\".

Slownictwo - nie mam porownania z innymi poziomami ale na pewno trzeba byc troche oczytanym z wloskimi tekstami. \"La lingua italiana per stranieri\" Katerinova na pewno nie wystarczy.

Takie sa moje spostrzezenia.
Pozdrawiam ;)
dzienki bardzo za odpowiedz, nareszcie wiem do czego sie przylozyc