Ciekawostki

Temat przeniesiony do archwium
Kiedy potrzebuje uzyc slowa 'tysiac' jak na przyklad, to kosztowalo 2 tysiace zlotych, to pisemnie napisze '2K pln'. Ktos niedawno zwrocil mi uwage, ze to co pisze nie jest zrozumiale dla Polakow i powinnam pisac 2 tys zl albo 2000 zl. Tak samo kiedy chodzi o zarobki, np. zarabiam 5K pln na miesiac.
Teraz sama niewiem czy wyssalam to z palca czy gdzies towidzialam, czy po prostu jest to kalka jezykowa, bo w UK piszemy £2K, £25K.
Jakies opinie...?
Myślę, że jeśli to jest młoda osoba to powinna skojarzyć, bez względu na to czy uczy się ang. czy nie ale starszy jegomość pewnie nie zajarzy.
Założę się, że co drugi młody zna to dzięki 2K Games
edytowany przez Michael_Corleone: 14 sie 2017
Dzieki. Teraz juz widze, ze staram sie promienic mlodoscia, uzywajac te 'mlode' pojecia.
O nie wiedzialem :)
W Polsce "K" pisane z liczbą jest zrozumiałe tylko jako jednostka temperatury w skali Kelvina. Rzadko kto skojarzy z tysiacem mimo, ze każdy zna "kg" czyli z greki tysiąc gramów. Ale "kilo" to jest przedrostek. Owszem, wśród graczy czy w innych dziedzinach komputerowych używa sie jako oznaczenie tysiąca ale w Polsce to jednak slang.
edytowany przez argazedon: 24 paź 2017
W taki sposób oznacza się również ilość znaków w artykułach. Np. jeśli ktoś pisze jakiś artykuł przykładowo do gazety to może mieć wytyczne np. na 4K znaków.
Temat przeniesiony do archwium

« 

Nauka języka