Bazy w supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc wam. Czytam na tym forum ze niektorzy maja starsza baze danych supermemo niektorzy nowsza itp. I ja mam takie pytanie bo troche tego nie rozumie. O co chodzi z tymi bazami ? Jezeli kupie obecnie sobie supermemo obojetnie ktora czesc to czy bede mial wtedy najnowsza baze danych ? Jezeli wyjdzie jakas aktualizacja bazy to wyjdzie ona w postaci jakby drugiej czesci programu czy jak to sie odbywa ? Pozdrawiam
Mnie się wydawać, że jak ty trocha poszukać w internecie to ty wszystko zrozumieć.
Rzeczywiście powinieneś trochę poszukać, ale tez nic nie wskazuje na to, że potrafisz myśleć. Każdy tzw program składa się z dwóch części. Programu jako takiego tzn. ciągu instrukcji napisanego w języku zrozumiałem dla komputera i tylko niektórych ludzi oraz zbioru danych. które czynią ten program użytecznym. Większość programów, np EuroPlus+, English+ i wiele wiele innych zawierają w sobie ten zbiór danych i nie można ich użyć do czegokolwiek innego.

Program SuperMemo istnieje niezależnie od takich zbiorów danych. Możesz go sobie ściągnąć z internetu i sam tworzyć do niego pliki danych. Możesz też kupić program z dowolną bazą danych używać go, ale niezależnie od tego tworzyć własne pliki z danymi. Mogą to byc imiona Twoich cioć i daty ich imienin.

Firma SuperMemo World wydaje obecnie 4 pakiety z programem SuperMemo i profesjonalnymi bazami wspomagającymi naukę języka angielskiego (i kilka do innych języków) są to:

SuperMemo Basic English;
SuperMemo Power Words;
SuperMemo Speedup!
SuperMemo Proficiency!

Jest jeszcze jedna nie wycofana ze sprzedaży tzw. stara wersja
SuperMemo FCE.

Każdy pakiet SuperMemo zawiera najnowszą, w chwili jego wydania, wersję programu i właściwą do niego bazę. Każda nowsza wersja programu czyta dane z wersji wcześniejszych.

Jedną za najwcześniejszych i najsłynniejszych baz SuperMemo była AudioAdvanced English. Zawierała ok. 40.000 zwrotów i była przewidziana na 4 lata nauki. Ale powstała ok. 18 lat temu, dlatego została w tym roku wycofana ze sprzedaży, na jej miejsce wydano bazy SuperMemo Speedup! i SuperMemo Proficiency!

Są one znacznie poprawione w stosunku do oryginału.
bejotka bardzo ci dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz - wielkie dzieki. Pozdrawiam - topic mozna usunac :)

 »

Egzaminy