Słownik Longmana

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Potrzebuje pomocy w sparwie slownika. Mam słownik Longmana "Dictnionary of Contemporary English" i nie dziala mi wymowa. To znaczy wcześniej mi dzialala a teraz nic nie slychać. Mam zaznaczone w settings "play pronunciation" i niby ma mówić slowa a tu nic. Jeżeli włącze guide po zainstalowaniu slownika to go normalnie słuchać, ale jak już sama wejdę w slownika i nacisne jakiś wyraz (ta ikonkę z glośnikiem) to głucha cisza. Sprawdzilam wszystko, ustawienia slownika, komputera i nic. Ktoś ma jakis pomysł co to może byc, że nagle nic nie slychać. Dzięki za pomoc
Pozdrawiam.
O ile dobrze pamiętam, bo już dawno nie używałam tego słownika na komputerze, to aby słuchać wymowy, musisz włożyć płytę CD (tę drugą chyba). Samo zainstalowanie nic nie da.
Probowałam. Jeżlei zainstaluje się wersję recommened to trzeba włozyć CD2 a jeżeli full to żadnej płyty nie trzeba. Ale i tak na żadnej wersji nie słuchac wymowy.
Moze glosniki masz nie podlaczone? Sprawdz kable.
pusc jakikolwiek plik dzwiekowy na kompie - jezeli nie uslyszysz nic, to zrob tak jak eva radzi - sprawdz kable do glosnikow; jezeli uslyszysz dzwiek, a twoj slownik nadal bedzie niemy, sprobuj reinstalowac program - go to Add and remove programs, znajdz Longman dictionary, i kliknij na niego dwa razy - mozliwe, ze ma opcje 'reinstall'. Jezeli nie - no coz, trzeba instalowac jeszcze raz
:|
eva74 25 Paź 2007, 15:26 odpowiedz Zgłoś wpis do usunięcia
O ile dobrze pamiętam, bo już dawno nie używałam tego słownika na komputerze, to aby słuchać wymowy, musisz włożyć płytę CD (tę drugą chyba). Samo zainstalowanie nic nie da.


Chyba, ze uzywasz programow do emulacji napedow i wtedy wygodnie sobie uzywasz slownikow bez koniecznosci wkladania plytki... ;)
Artur, sweetie, I'm not that technologically advanced. I used Windows 95 until 2002 (late 2002), and I've yet to upgrade my cell to one with a camera.
Ja mam dość starą wersje tego słownika z tylko jedną płytą, ale z tego co pamiętam w czasie instalacji program zapytał czy pliki dźwiękowe mają być na HD, po odpowiedzi pozytywnej kopiował je na dysk twardy, teraz raz na jakiś czas prosi o włożenie płyty CD dla sprawdzenia autentyczności. Jest to trochę irytujące i chyba z niego zrezygnuję.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie