ile zarobisz w Wielkiej Brytanii

Temat przeniesiony do archwium.
w bankowości i finansach, public relations, marketingu, informatyce i nauce. Od najlepiej płatnych do najgorzej........................................ 1.Bankowość, finanse

Analityk

Miejsce pracy: duża instytucja finansowa, Londyn

Zarobki*: 5000 funtów, co roku otrzymuje bonus - 100 proc. rocznej pensji

Na czym polega praca: od pięciu lat zajmuje się doradzaniem klientom w strategicznych dla ich firm decyzjach. Dużo podróżuje po Europie, czasem kilka razy w tygodniu. Pracuje od 60 do 100 godzin w tygodniu.

Analityk finansowy

Miejsce pracy: dział fuzje i przejęcia w średniej wielkości banku inwestycyjnym, Londyn

Zarobki: 3400 funtów, raz w roku bonus w wysokości 5[tel]proc. rocznej pensji bazowej (w zależności od wyników)

Na czym polega praca: jest tzw. analitykiem wieloletnim - przygotowuje analizy finansowe, doradza przy fuzjach, przejęciach firm, wycenach przedsiębiorstw. W tygodniu pracuje nawet 65 – 70 godzin, często do późnych godzin nocnych.

Doradca finansowy

Miejsce pracy: średniej wielkości bank, Birmingham

Zarobki: 3300 funtów, raz w roku może liczyć na bonus w wysokości 15 - 20 tys. funtów. Kiedy zaczynała pracę trzy lata temu, zarabiała 25 procent mniej niż teraz

Na czym polega praca: zajmuje się techniczną i logistyczną obsługą transakcji finansowych. Jest absolwentką finansów i bankowości na warszawskiej uczelni.

Urzędnik finansowy

Miejsce pracy: duża międzynarodowa firma finansowa, Londyn

Zarobki: 2000 funtów, firma co roku daje pracownikom podwyżki - w tym było to ok. 400 funtów

Na czym polega praca: obsługuje transakcje finansowe, kontroluje system i przepływ dokumentów. Pracuje pięć razy w tygodniu po osiem godzin dziennie.

Analityk systemów biznesowych

Miejsce pracy: średniej wielkości bank, Londyn

Zarobki: 1800 funtów, co roku w styczniu dostaje dodatkowy bonus około 34000 funtów. Oprócz mniejszych beneficjów (komórka i laptop) pracodawca płaci mu także 17,5 proc. rocznego wynagrodzenia na konto emerytalne (tzw. pension).

Na czym polega praca: zarządza projektami bankowymi, wdraża systemy informatyczne i biznesowe. Pracuje 40 godzin tygodniowo, ma stały kontrakt. W Polsce skończył ekonomię, dwa lata temu zaraz po studiach wyjechał do pracy.

Pracownik obsługi klienta

Miejsce pracy: bank komercyjny, Londyn

Zarobki: 8,5 funta za godzinę, czyli miesięcznie około 1300 funtów

Na czym polega praca: pomaga klientom w zakładaniu kont bankowych. Pracuje od poniedziałku do soboty, co trzeci weekend ma wolny.

Doradca bankowy

Miejsce pracy: bank komercyjny, Londyn

Zarobki: 1200 funtów, do tego co miesiąc prowizja ze sprzedaży - od 200 do 300 funtów. Dodatkowo raz w roku premia w wysokości do 50 proc. rocznego wynagrodzenia.

Na czym polega praca: doradza klientom w podejmowaniu decyzji finansowych, zakładaniu kont, zaciąganiu kredytów.

2. Public relations, marketing, kadry

Pracownik działu kadr

Miejsce pracy: firma konsultingowa, Londyn

Zarobki: 2900 funtów

Na czym polega praca: prowadzi rekrutacje, zajmuje się administracją wewnątrz działu oraz szkoleniami wewnątrz firmy. Zatrudniona na stałą umowę - 40 godzin pracy tygodniowo.

Head-hunter

Miejsce pracy: duża firma rekrutacyjna, Londyn

Zarobki: 2300 funtów. Do pensji podstawowej co miesiąc doliczana jest premia (od 1000 nawet do 15000 funtów) uzależniona od wyników pracy. Ma stałą umowę o pracę, opłacaną opiekę zdrowotną, firmowy telefon

Na czym polega praca: rekrutuje pracowników do sektora bankowego, najczęściej specjalistów na wysokie stanowiska menedżerskie. W branży pracuje od pięciu lat, pięć dni w tygodniu, często od godz. 9 do 20 (bez dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny). Doskonale posługuje się angielskim, bardzo dobrze niemieckim i rosyjskim.

PR marketing manager (szef zespołu public relations)

Miejsce pracy: średniej wielkości firma marketingowa, Leeds

Zarobki: 1500 funtów, rocznie otrzymuje bonus w wysokości 100 proc. rocznej pensji, czyli 18 tys. funtów

Na czym polega praca: zarządza kilkuosobową grupą pracowników. Pracuje około 40 godzin tygodniowo. Zaczynał dwa lata temu jako konsultant PR. Jest absolwentem dziennikarstwa, dobrze zna angielski i niemiecki.

Project manager (szef projektów)

Miejsce pracy: mała agencja public relations, Leeds

Zarobki: 1200 funtów, raz w roku, w zależności od obrotów firmy, może liczyć na premię w wysokości od 50 do 100 proc. rocznej pensji.

Na czym polega praca: prowadzi projekty reklamowe. W Anglii mieszka od roku. W Polsce pracował już na takim stanowisku w firmie telekomunikacyjnej.

Konsultant HR

Miejsce pracy: mała firma rekrutacyjna, Oksford

Zarobki: 1000 funtów

Na czym polega praca: przeprowadza rekrutacje i zarządza danymi pracowników. Jest absolwentem marketingu i podyplomowych studiów z zarządzania zasobami ludzkimi.

3. Informatycy

Informatyk systemu Oracle DBA

Miejsce pracy: duża firma informatyczna, Londyn

Zarobki: 4500 funtów. Wcześniej pracował dla mniejszej firmy poza Londynem i zarabiał około 1000 funtów mniej

Na czym polega praca: administruje bazą danych, zarządza i kontroluje serwer firmy. Ma wyższe wykształcenie informatyczne i blisko 5-letnie doświadczenie pracy w branży.

Konsultant

Miejsce pracy: firma konsultingowa, Londyn

Zarobki: 3700 funtów

Na czym polega praca: dba o wdrażanie i uruchamianie systemów dla klientów firmy. Jest informatykiem z wyższym wykształceniem, ma 3 lata doświadczenia pracy w zawodzie. Jest specjalistą od tzw. systemu SAP.

Programista

Miejsce pracy: firma z branży IT, która wśród swoich klientów ma m.in. telewizję BBC, Londyn

Zarobki: 2800 funtów. Twierdzi, że w niektórych sektorach jego znajomi na podobnych stanowiskach zarabiają nawet 70 tys. rocznie (około 6000 funtów na miesiąc)

Na czym polega praca: tworzy oprogramowanie, projektuje strony internetowe. Pracuje 40 godzin w tygodniu.

Supervisor (nadzorca)

Miejsce pracy: mała firma informatyczna, Londyn

Zarobki: 1800 funtów, 9 godzin pracy dziennie (6 dni w tygodniu). Ma pełne ubezpieczenie i służbową komórkę

Na czym polega praca: nadzoruje działanie systemów informatycznych, sprzedaje sprzęt i oprogramowanie komputerowe.

Informatyk

Miejsce pracy: dział IT, Manchester

Zarobki: 1600 funtów

Na czym polega praca: monitoruje działania sieci wewnętrznej.

Informatyk

Miejsce pracy: niewielka firma informatyczna, małe miasto w środkowej Anglii

Zarobki: 1500 funtów

Na czym polega praca: przyjmuje informatyczne projekty na zlecenie

4. Szkoła, nauka

Tłumacz

Miejsce pracy: pracuje na własny rachunek w Londynie

Zarobki: 1800 – 2500 funtów (w zależności od ilości tłumaczeń)

Na czym polega praca: tłumaczy teksty, w tym urzędowe dokumenty. Ma uprawnienia tłumacza przysięgłego. W Polsce skończyła anglistykę, w Londynie - dodatkowy roczny kurs językowy.

Wykładowca akademicki

Miejsce pracy: wyższa uczelnia, Londyn

Zarobki: 1800 funtów

Na czym polega praca: prowadzi własne zajęcia jako tzw. junior lecturer oraz pomaga innym profesorom w przygotowaniu wykładów i seminariów. Jest absolwentką nauk politycznych w Warszawie. Ma doktorat na uczelni londyńskiej.

Nauczyciel

Miejsce pracy: szkoła podstawowa w Birmingham

Zarobki: 1400 funtów

Na czym polega praca: uczy dzieci przyrody i ekologii. Pracuje sześć godzin dziennie. Jest nauczycielem kwalifikowanym.

Asystent nauczyciela (teaching assistant)

Miejsce pracy: małe przedszkole, Londyn

Zarobki: 1400 funtów

Na czym polega praca: pomaga w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z dziećmi. Jej tydzień pracy to 50 godzin.

Opiekunka w świetlicy dla dzieci

Miejsce pracy: szkoła podstawowa, Londyn

Zarobki: 1300 funtów (jej tydzień pracy to 40 godzin, zarabia 8 funtów na godzinę)

Na czym polega praca: organizuje dzieciom zabawy, gry, pomaga im w nauce. Przygotowuje też comiesięczne raporty z zachowania dzieci. Jest absolwentką pedagogiki specjalnej w Warszawie.

Nauczyciel języka angielskiego

Miejsce pracy: college, Manchester

Zarobki: 1000 funtów (pół etatu)

Na czym polega praca: uczy angielskiego, najczęściej obcokrajowców. Dorabia tłumaczeniami lub prywatnymi lekcjami.

Przedszkolanka

Miejsce pracy: prywatne przedszkole, Londyn

Zarobki: 1000 funtów

Na czym polega praca: opiekuje się dziećmi od 4 miesięcy do 5 lat, prowadzi zabawy, gry, przygotowuje też raporty z prawidłowego rozwoju dzieci. Pracuje 40 godzin w tygodniu.

Jest nauczycielem matematyki po studiach w Polsce (status nauczyciela kwalifikowanego). W Anglii dodatkowo skończyła roczne studia podyplomowe z zakresu opieki nad dziećmi.

* kwoty netto, za miesiąc, w funtach
Czy te wszytkie dane sa poparte payslipami (za pare miesiecy)? Czy tylko slowami?
z tego co przeczytałem są to dane na podstawie ankiety wśród polskich emigrantów, którzy znaleźli pracę na Wyspach w bankowości i finansach, public relations, marketingu, informatyce i nauce.Irlandczycy zaczęli na poważne wracać jak bezrobocie spadło do poniżej 5%. Według Eurostatu teraz jest 7,6 % . Raczej już w tym roku nie spadnie do poniżej 5%
*7,6 % w Polsce
Analityk
Miejsce pracy: duża instytucja finansowa, Londyn
Zarobki*: 5000 funtów, co roku otrzymuje bonus - 100 proc. rocznej pensji
Na czym polega praca: od pięciu lat zajmuje się doradzaniem klientom w strategicznych dla ich firm decyzjach. Dużo podróżuje po Europie, czasem kilka razy w tygodniu. Pracuje od 60 do 100 godzin w tygodniu.

Nie wyobrazam sobie, jak mozna pracowac 100h w tygodniu :|
>>>Nie wyobrazam sobie, jak mozna pracowac 100h w tygodniu
Ale przeciez tyg ma 148 godzin. (7dni x 24 godz)
>Zarobki*: 5000 funtów, co roku otrzymuje bonus - 100 proc. rocznej
pensji....Tak, oczywiscie, kazdy zna kogos, kto zarabia 120,000F na rok.
sorry,
mialam na mysli 168 godzin. (nie 148)
Przeczytaj, ile możesz zarobić w Wielkiej Brytanii, pracując w handlu, gastronomii i usługach..................................................................

Handel

Przedstawiciel handlowy

Miejsce pracy: firma sprzedająca produkty biurowe, Londyn

Zarobki: 3000 funtów*

Na czym polega praca: mam swoją bazę klientów, którą muszę uaktualniać. Dużo podróżuję po Anglii. Pracuję 55 godzin w tygodniu

Koordynator sprzedaży

Miejsce pracy: polska hurtownia spożywcza na południu Anglii

Zarobki: 1600 – 2200 funtów

Na czym polega praca: koordynuję zaopatrzenie sklepów w polskie produkty na terenie całej Anglii – przyjmuję zamówienia od klientów, dbam o dostawy. Pracuję od 8.30 do 17.30 od poniedziałku do piątku. Za każdą nadgodzinę i pracę w soboty mam ekstrawynagrodzenie

Pracownik winiarni

Miejsce pracy: mała winiarnia na południu Anglii

Zarobki: 1500 funtów

Na czym polega praca: sprzedaję wina, pracuję 12 godzin dziennie od poniedziałku do piątku

Menedżer w sklepie

Miejsce pracy: sklep z książkami w Londynie

Zarobki: 1500 funtów, nieco więcej, jeśli pracuję w niedziele

Na czym polega praca: w Anglii od półtora roku zarządzam grupą pracowników księgarni, zajmuję się sprzedażą i fakturami. Pracuję na umowę o pracę – 48 godzin tygodniowo

Pakowacz w Tesco

Miejsce pracy: supermarket Tesco, Londyn

Zarobki: 1200 funtów oraz drobne bonusy kilka razy w roku. Mam też pełen pakiet socjalny.

Na czym polega praca: pracuję na nocną zmianę, przez 8 godzin, 5 razy w tygodniu

Asystentka w sklepie

Miejsce pracy: sklep z antykami w Londynie

Zarobki: 1200 funtów

Na czym polega praca: głównie obsługuję klientów i pomagam przy drobnych pracach porządkowych w sklepie. Pracuję 5 razy w tygodniu przez 8 godzin dziennie

Menedżer w piekarni

Miejsce pracy: piekarnia w Londynie

Zarobki: pracuję od roku. Na początku, jako szeregowy pracownik, zarabiałem około 900 funtów. Sprawdziłem się – awansowałem na menedżera i dostałem podwyżkę. Dziś zarabiam ponad 1200 funtów

Na czym polega praca: zajmuję się nadzorem nad piekarnią, zbieraniem zamówień i szukaniem klientów. Znam świetnie angielski, przed wyjazdem skończyłem polskie liceum

Kasjerka

Miejsce pracy: sklep spożywczy Lidl, Leeds

Zarobki: 1000 – 1200 funtów, jestem zatrudniona na umowę stałą z pełnym pakietem socjalnym

Na czym polega praca: pracuję 8 godzin dziennie, 5 lub 6 dni w tygodniu. Znam język angielski w stopniu komunikatywnym

Właściciel delikatesów

Miejsce pracy: niewielki sklep z polską żywnością w Londynie

Zarobki: po odliczeniu wszystkich kosztów około 1000 funtów

Na czym polega praca: prowadzę prywatną działalność gospodarczą od 2006 roku. Zajmuję się zaopatrzeniem, czasami sprzedażą, rozliczeniami z fiskusem. Praca w sklepie zajmuje mi około 60 godzin tygodniowo

Gastronomia

Zastępca szefa kuchni w hotelu

Miejsce pracy: hotel Bath w Londynie

Zarobki: ponad 4000 funtów

Na czym polega praca: mam 10 lat doświadczenia, z czego połowę przepracowałem w hotelach w Szwajcarii, Niemczech i Włoszech. Pracuję około 40 godzin tygodniowo

Pracownica cateringu, na nocnej zmianie

Zarobki: 1000 funtów plus bonus za nocną zmianę – nawet do 1300 funtów (2300 razem)

Na czym polega praca: przygotowywanie i pakowanie żywności dla znanej sieci delikatesów. Pracuję na nocną zmianę. Do Anglii przyjechałam w 2005 r., nie znając języka, dziś potrafię się porozumiewać w podstawowym wymiarze

Barmanka w pubie

Miejsce pracy: pub w pobliżu centrum Londynu

Zarobki: 1600 – 2200 funtów (w zależności od wysokości napiwków)

Na czym polega praca: obsługuję klientów przez 7 – 9 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu

Barmanka i sprzedawczyni

Miejsce pracy: pub i sklep w Manchesterze

Zarobki: 1000 – 1300 funtów

Na czym polega praca: pracuję na zmianę w barze – wieczorami i w weekendy, a trzy razy w tygodniu także w sieciowym sklepie odzieżowym

Kucharz

Miejsce pracy: dobra francuska restauracja w Londynie

Zarobki: 1260 funtów. Za kilka miesięcy, kiedy przepracuję w restauracji pełny rok, dostanę podwyżkę – 300 funtów

Na czym polega praca: mam 7 lat doświadczenia w gastronomii, także za granicą. Pracuję w systemie zmianowym, w sumie 3,5 dnia pracy (48 godzin). Mam kilka specjalności kulinarnych – przeszedłem kursy kuchni azjatyckiej, francuskiej i włoskiej

Pomocnik kucharza

Miejsce pracy: restauracja w Londynie

Zarobki: 900 – 1100 funtów

Na czym polega praca: pracuję na zmywaku, sprzątam, pomagam kucharzowi w prostych czynnościach. Pracuję 9 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. W restauracji mam zapewnione obiady, a w pobliżu tanie zakwaterowanie. Bardzo słabo znam angielski

Kelnerka i pomoc kuchenna

Miejsce pracy: hotel czterogwiazdkowy w Cornwell, 150 km od Londynu

Zarobki: 900 – 1100 funtów

Na czym polega praca: obsługuję klientów w hotelowej restauracji, pomagam w kuchni. Pracuję 4 – 6 dni w tygodniu, mam płacone od godziny. Angielski znam dobrze, w Polsce skończyłam szkołę średnią. Mieszkam niedaleko hotelu – do pracy docieram na piechotę

Pracownik linii kanapkowej (tzw. line service)

Miejsce pracy: firma produkująca kanapki pod Londynem

Zarobki: 850 – 950 funtów

Na czym polega praca: obsługuję linię produkującą kanapki. Pracuję około 40 godzin tygodniowo

Pracownik kuchni w restauracji sieciowej

Miejsce pracy: restauracja sieciowa w Londynie

Zarobki: 850 funtów

Na czym polega praca: najpierw pracowałem na zmywaku. Po pierwszym miesiącu awansowałem na stanowisko pomocy kuchennej i dostałem podwyżkę. Angielski znam bardzo dobrze. Pomysł wyjazdu zrodził się po maturze – wyjechałem poznać Wielką Brytanię i doszlifować język

Usługi, rozrywka

Tancerz/trener tańca

Miejsce pracy: szkoła tańca, daję też pokazy

Zarobki: około 4300 funtów

Na czym polega praca: średnio w tygodniu pracuję około 15 godzin w szkole tańca, prowadząc zajęcia grupowe oraz dodatkowe 10 godzin tygodniowo, udzielając indywidualnych lekcji. Daję też pokazy tańca na bankietach, balach. Za jeden występ otrzymuję około 1000 funtów. Sam opłacam sobie sale do ćwiczeń i dodatkowe zajęcia u najlepszych światowych trenerów. W Anglii od 3 lat.

Menedżer w klubie

Miejsce pracy: klub muzyczny w Londynie

Zarobki: 2400 funtów

Na czym polega praca: pracuję głównie nocami, około 40 – 50 godzin w tygodniu. Do moich obowiązków należy zarządzanie 70-osobowym zespołem pracowników klubu

Kierowca autobusu

Miejsce pracy: firma przewozowa w Londynie

Zarobki: 2000 funtów

Na czym polega praca: jestem kierowcą autobusu miejskiego. W Anglii od 5 lat. Zrobiłem prawo jazdy specjalnej kategorii. Jeżdżę 48 godzin tygodniowo po ulicach Londynu. Najwięcej dostaję za kursy w weekend. W kontrakcie mam dwa tygodnie płatnego urlopu

Kierowca taksówki

Miejsce pracy: pracuję na własny rachunek, Londyn

Zarobki: 1600 – 2000 funtów

Na czym polega praca: jestem kierowcą typowej londyńskiej taksówki, tzw. mini cab. Pracuję pięć, sześć dni w tygodniu po 10 – 12 godzin dziennie. Sam decyduję, jak dużo i jak często jeździć

Mechanik samochodowy

Miejsce pracy: warsztat samochodowy w okolicach Edynburga w Szkocji

Zarobki: 1500 funtów

Na czym polega praca: naprawiam samochody, przez 40 godzin tygodniowo z możliwością nadgodzin i pracy w sobotę. Przyjechałem z dużym doświadczeniem na stanowisku mechanika. Angielski znam dobrze, pracodawca zapewnił mi weekendowy kurs języka

Pracownica kafejki internetowej

Miejsce pracy: kafejka na obrzeżach Londynu

Zarobki: 1320 funtów

Na czym polega praca: obsługuję klientów przez 10 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. Co kilka tygodni dostaję wolny weekend

Recepcjonistka

Miejsce pracy: firma serwisowa w Londynie

Zarobki: 1250 funtów

Na czym polega praca: do moich obowiązków należy obsługa recepcji, odbiór paczek, listów, telefonów. Pracuję 6 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie. W Polsce skończyłam zarządzanie i marketing. Mówię dobrze po angielsku

Fryzjerka

Miejsce pracy: salon w Oksfordzie

Zarobki: 1200 funtów

Na czym polega praca: przycinam włosy, modeluję fryzury. W Polsce pracowałam przez 5 lat w rodzinnym zakładzie fryzjerskim. Pracuję 6 dni w tygodniu po 6 godzin dziennie

Kurier

Miejsce pracy: firma dostawcza w Londynie

Zarobki: 1000 funtów

Na czym polega praca: rozwożę paczki po Londynie. Jeżdżę służbowym samochodem. Pracuję 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku

* kwoty netto za miesiąc
Po pierwsze, nauczmy sie tego, ze w UK zarobki, zawsze podaje sie brutto.
Wtedy kazdy moze porownac te z innymi.
Drugie, co mnie wiecej ciekawi, ze ja po prostu nigdzie nie widze w zadnych gazetach i ogloszeniach, gdzie takie az wspaniale zarobki sa oferowane.
Znajde ogloszenia i napisze porownywajace zarobki.
daisygreen po co wklejasz jak od razu idzie poznać że byłaś tylko na wyciecze w UK
masz racje ale ja jak bylam na wycieczce to funt byl po 7 zl ...a teraz ci co sobie przelicza te zarobki po obecnym kursie to....:D
>>>a teraz ci co sobie przelicza te zarobki po obecnym kursie to...
Ale po co mieliby przeliczac funty na zlotowki?
Jak takie wspaniale zarobki maja w funtach, to i przeciez tylko funty wydaja w UK? Po co im wiedziec kursy zlotego? Przeciez nie mieszkaja w Polsce.
Zgadza sie terri. Ci, co przyjechali tu odlozyc kase na powrot do Polski moga martwic sie o spadek funta do zlotego, ale innych to nie przeraza. Ja wole wydawac kase tutaj i moc np kupic sobie nowy samochod za polroczna pensje...w Polsce musialbym pracowac conajmniej dwa lata.
>kupic sobie nowy samochod za polroczna pensje

jakiej klasy, jesli mozna wiedziec?
Peugeot 307 - na razie kupilem trzylatka, ale chodzi jak nowy, cacy!
Nowki sie nie oplaca, po dwoch latach traca na wartosci tyle, ze szkoda gadac.
Szkoda, ze nie widziales raportu o samochodach nabywanych przez mieszkancow Brytanii - Pezocik na pierwszym miejscu, ale jezeli chodzi o psucie sie. Miejmy nadzieje, ze twoj bedzie tym wyjatkowym egzemplarzem, co sie nie podda ;)
To tak jak u nas FORD (f**k or repair daily).
Wedlug karty pojazdu, przez trzy lata sie nie zepsol, wiec moze i te dwa nastepne zanim go sprzedam tez pochodzi...ma tylko 17 000 mil
Na pewno wszystko będzie dobrze. Ja mam forda już siódmy rok, prawie 2[tel]km i poza scheduled maintenance nic mu nie było. Odpukać!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia