British theatre and cinema, American cinema

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Może ten temat juz kiedyś był ale przeszukałam archiwum i nie znalazłam dokładnie tego co chciałam :( Więc prosze Was pomoc! Może ktoś wie coś na temat brytyjskiego teatru, kina i amerykanskiego kina? Potrzebuję te tematy opracować do ustnych a nie wiem kompletnie co mam o tym mówić. Więc jeżeli macie czas i ochotę to proszę pomóżcie.
Z góry wszystkim dziękuję!
Pozdrawiam...
a może chociaż jakieś linki?Proszę!
:o)

http://www.britmovie.co.uk/
Dzięki wielkie Cebulka :)
Teatr brytyjski to jeden z najzywszych i najbardziej aktywnych na swiecie. GB zdecydowanie przoduje jesli chodzi o teatr. W calej Wielkieh Brytanii jest ok 300 teatrow, z czego 100 w Londynie, a ok 30 w samym West End. Co prawdza, wiele teatrow zostalo poddanych dosc bezlitosnej komercjalizacji i graja glownie komedie lekkie i przyjemne, ale wciaz jest sporo ambintych sztuk i klasycznych spektakli. Teatr brytyjski jest tez otwarty na publicznosc, czesto modyfikuje sztuuki tak zeby je dostosowac do wpolczesnych realiow. Jeden z najbardziej znanych to Glasgow Citizen\'s, no i National Theatre w Londynie. Teatr ma swoje poczatku w erze Elzbietanskiej (glownie za przyczyna Szekspira - w the Globe Theatre).
Teatr jest tez waznym aspektem w edukacji, dlatego sporo z nich otrzymuje dotacje od rzadu. No i bardzo wazna rzecz: jest duzo teatrow nieofrmalnych, np. kolo pubow, w ktorych aktorzy graja nieomal za darmo bo albo kochaja teatr, albo chca pozostac w formie do nastepnego sezonu. Ogolnie tez, w GB w teatrach czesto nie panuje az tak formalna i oficjalna atmosfera jak np. u nas.
co do kina w GB, to najweazniejsze rzecze:
- prowadzi w dcalym przemysle filmowym zaraz za USA i Hollywood
- w latach dziewiedziesiatych Londyn stal sie swiatowym centrum efektow specjalnych i nagrywania dzwieku.
- Gb zaopatruje caly przemysl muzyczny w aktorow (tu warto kilku wymienic;) ale tez producentow, stylistow, projektantow etc.
- no i produkcje 21 wieku, ktore podbily swiat (Bridget Jones, Harry Potter etc.)
ooo super! Naprawde wielkie dzięki! Niedługo mam ustne więc spadliście mi z nieba!Ale mam jeszcze parę pytań. Jak byście mogli to bardzo proszę:
1.Comment on some recet political event in the UK.
2.Comment on some recet political event in the USA.
3.The media and the press in the UK
4.The media and the press in the USA.
Nigdzie nie moge tego znależć więc jak coś wiecie to pomóżcie, proszę....
Z góry wszystkim bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
1. Local and European Elections took place in June. Labour lost in many places to conservatives and liberal democrats. For the first time they tried postal voting. However there were some hiccups, some ballot papers have not been printed on time and they had to set up polling stations. More in www.guardian.co.uk
Search: Local elections
\"....For the first time they have tired...\"???
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe