1.studia bez FCE, CEA itp. ? Ile kosztują studia

Temat przeniesiony do archwium.
Może ktoś wie czy, żeby dostać się na studia w Wielkiej Brytanii trzeba koniecznie mieć jakiś certyfikat??? Słuszałem coś o tzw. roku \"zerowym\" w trakcie którego przygowuje się do egzaminów językowych, ale nie wiem nic konkretnego. drugie moje pytanie to, ile kosztują studia( tylko nie piszcie :\" nie więcej niż 1150 funtów;)) Czy to prawda, że przed wyjazdem do Anglii trzeba miec na koncie jakąś konkretną sumę pieniędzy na utrzymanie????
Cze! Zeby isc na studia do Uk musisz posiadac przynajmniej certyfikat CAE z jezyka angielskiego. Z tego co wiem studia w Uk sa jedymi z najdrozszych w europie.O ile sie nie myle aplikacje trzeba juz wysylac na studia w styczniu lub lutym. Potem mozna jeszcvze soe aplikowac w trybi late entry chyab w czerwcu ale wtedy jest juz mniej miejsc w dobrch uczelniach i wiecej sie placi za aplikacje. Chyab na jeden uniwersytet placi sie ok 7 funtow czy jalos tak nie pamietam juz.

pozdr

tmk
Dzięki za odpowiedź, ale tak naprawdę to nic konkretnego się nie dowiedziałem. Ponoć można zrobić roczny kurs językowy (3h dziennie), który przygotuje do CAE, CPE bądź TOEFL. Słyszałem, że aby rozpocząć studia trzeba miec już na samym początku pieniądze na utrzymanie na cały rok. Czy to prawda?????
Zapytaj u źródła. Znajdź kilka szkół/ uniwersytetów, które by cię ewentuanie interesowały i wyślij do każdego (osobno) emaila ze swoimi pytaniami - nawet jeśli nie odpowiedza na wszystkie pytania, to na pewno odpowiedza na część, przyślą jakieś foldery, lub skierują Cię do odpowiednich miejsc na stronach www.
Warunki mogą się różnić w zależności od miejsca, więc lepiej napisać niż zgadywać.
Acha, znajdź strony www tych szkół/uniwersytetów i poszukaj tam osób, które zajmują się kontaktami z zagranicą czy czymś takim - przeważnie podane są adresy emailowe osób kontaktowych.
dzięki za porady.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe